Kablovska problem RESENO

problemi , kvarovi , upload/download

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
housecafe
___
___
Kontakt:

Kablovska problem RESENO

Post napisao housecafe » 18 Avg 2007, 16:54

Imam problem.
Imam kablovsku u kuci u kojoj imam dva splitera sa po tri izlaza i sve je OK.Medjutim hteo sam u kucu preko puta ulice da uvedem kablovsku .Kupio sam samonoseci kabl nastavio sam ga sa nastavcima i nakacio na moju kucu na krov,sa krova sam isao na telefonski stub tamo sam ga fiksirao i razvukao kabl do druge kuce.Kabl mi je duzine 40 metara.Signal imam jedino sto ima malo vise snega.Pitanje glasi.Sta da radim,a da ne uvodim drugi prikljucak.Da li mi smeta duzina kabla ili to sto sam kabl provlacio pored tel.kablova.
Pitanje je za sve koji poznaju ovu materiju.
Hvala unapred.
Zadnja izmena: housecafe, dana 18 Avg 2007, 20:24, ukupno menjano 1 put.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 18 Avg 2007, 18:12

Taj produžni od 40 metara spoj što bliže (prvi spliter) do glavnog priključka. Koax kabel mora biti što kvalitetniji i izbegni nastavljanje tog dugačkog komada.
Druga stvar je da izbaciš splitere sa 3 izlaza , uvek koristi samo sa 2 !!! osim ako nisi kupio kvalitetniji spliter , a to sumnjam za ovde kod nas.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

housecafe
___
___
Kontakt:

Post napisao housecafe » 18 Avg 2007, 20:23

fanzo je napisao:Taj produžni od 40 metara spoj što bliže (prvi spliter) do glavnog priključka. Koax kabel mora biti što kvalitetniji i izbegni nastavljanje tog dugačkog komada.
Druga stvar je da izbaciš splitere sa 3 izlaza , uvek koristi samo sa 2 !!! osim ako nisi kupio kvalitetniji spliter , a to sumnjam za ovde kod nas.
Hvala ti Fanzo,resio sam problem,koji se sastojao od toga da nisam dobro spojio nastavak negde sam spoio sa masom,i eto problema,medjutim dubokim razmisljanjem sam dosao do zakljucka(SVE MI SE PUSILO IZ GLAVE).
Pozdrav svim forumasima,posebno vama cetvorici. :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Eksternih uređaja (box): DVB-T,T2,C,S, Smart-Box i slično”