grejac ves masine WA61061 RESENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

grejac ves masine WA61061 RESENO

Post napisao deletraj » 15 Sep 2009, 19:09

Majstori imam problem sa grejacem, ves masine GORENJE 61061, sa plasticnom kadom. Stari grejac je bio sa termostatom i jedva sam ga izvadio iz kade. Stavljam vec tri takva grejaca, i nijedan ne moze da zadihtuje otvor.
Evo sta se desava: postavim grejac , (on normalno ulazi u otvor, i u drzac koji se nalazi u kazan ), flansa normalno pridje i obuhvati falc koji strci na samom kazanu. Normalno zategnem maticu na grejacu, pustim vodu, (nema da curi ). Onda pustim da radi masina i posle 20 do 30 minuta grejac izadje iz svoje leziste. Poslednji (treci ) grejac sam uzeo od ovlascenog servisa juce i opet ista pesma. Pregledao sam da kazan nije napuknut , on je dobar. Uradio sam i jedan test: odsrafio sam maticu i gumu prilicno odvojio od flanse grejaca, pa sam onda takav grejac postavio u otvor, i video sam da je guma na grejacu iste sirine koliko je i sami otvor na kazanu ( to znaci da ona ne prelazi preko otvor, da bi se kasnije zguzvala prilikom stezana matice, kao kod metalnih kazana). Pokusao sam da grejac zalepim, ali kad pocnem da stezam maticu, grejac se odmah izvlaci.
Da li neko zna kako da resim ovaj problem?
Zadnja izmena: deletraj, dana 22 Sep 2009, 21:28, ukupno menjano 2 puta.

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Re: grejac ves masine 61061

Post napisao kisko » 15 Sep 2009, 20:41

deletraj je napisao:Majstori imam problem sa grejacem, ves masine GORENJE 61061, sa plasticnom kadom. Stari grejac je bio sa termostatom i jedva sam ga izvadio iz kade. Stavljam vec tri takva grejaca, i nijedan ne moze da zadihtuje otvor.
Evo sta se desava: postavim grejac , (on normalno ulazi u otvor, i u drzac koji se nalazi u kazan ), flansa normalno pridje i obuhvati falc koji strci na samom kazanu. Normalno zategnem maticu na grejacu, pustim vodu, (nema da curi ). Onda pustim da radi masina i posle 20 do 30 minuta grejac izadje iz svoje leziste. Poslednji (treci ) grejac sam uzeo od ovlascenog servisa juce i opet ista pesma. Pregledao sam da kazan nije napuknut , on je dobar. Uradio sam i jedan test: odsrafio sam maticu i gumu prilicno odvojio od flanse grejaca, pa sam onda takav grejac postavio u otvor, i video sam da je guma na grejacu iste sirine koliko je i sami otvor na kazanu ( to znaci da ona ne prelazi preko otvor, da bi se kasnije zguzvala prilikom stezana matice, kao kod metalnih kazana). Pokusao sam da grejac zalepim, ali kad pocnem da stezam maticu, grejac se odmah izvlaci.
Da li neko zna kako da resim ovaj problem
?
Nacratao sam a koliko je dobro i onaj gore se smeja :mrgreen:
Guma mora uci u kazan do crnog dela na slici,tek tada mozes zavrcati maticu koja ce rasiriti gumu i automatski i dihtovati,nekad je to malo teze nagurati no mozes uvek gumu namazati sa nekim tecnim sapunom i slicno da bi je lakse ugurao u kazan
grejac.JPG
grejac.JPG (8.53 KiB) Pregledano 6203 puta.
uvek ima nesto interesantno

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Post napisao Honorarac » 15 Sep 2009, 21:51

Ti grejaci imaju siru gumu u odnosu na standardne(za metalne kazane) za 2-3 mm, sam si rekao da si stari tesko izvadio jer je guma duza pa se rasiri sa unutrasnje strane kazana prilikom stezanja. Ako ti posao ne odradjuju grejaci koje imas, ubaci od 1800W sa otvorom za NTC, ima siru gumu i bez problema odradjuje posao, nesto je slabiji od originala, ali ne cini znacajnu promenu u radu(u smislu produzenja grejanja ili samog programa).

deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

Post napisao deletraj » 16 Sep 2009, 07:18

Honorarac je napisao:Ti grejaci imaju siru gumu u odnosu na standardne(za metalne kazane) za 2-3 mm, sam si rekao da si stari tesko izvadio jer je guma duza pa se rasiri sa unutrasnje strane kazana prilikom stezanja. Ako ti posao ne odradjuju grejaci koje imas, ubaci od 1800W sa otvorom za NTC, ima siru gumu i bez problema odradjuje posao, nesto je slabiji od originala, ali ne cini znacajnu promenu u radu(u smislu produzenja grejanja ili samog programa).
Hvala honorarac, primetoi sam i ja to, jer je na starom grejacu guma bila bar za 1.5 mm sira (sada) sto znaci da kada je bio nov sigurno je bila jos za 1mm sira, pa cak je i sraf koji izlazi iz grejaca duzi. Ipak zeleo sam da cujem vasa misljenja, reko da nema neka caka. A taj od 18000w da nije mozda za indesit jer sam naisao na jedan od 1750w bio je kraci pa zato ga nisam ni upotrebio.
Uglavnom hvala, ja ne odustajem, poslusacu te, pa cu se javiti. Pozzz

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir

Post napisao Honorarac » 16 Sep 2009, 07:46

Oba su kraca, ali u ovom slucaju to ne igra ulogu zato sto su ti grejaci prilicno debeli, pa se ne izvijaju prilikom grejanja kao oni za metalne kazane, koji su duzi ili ih radi mala privreda, znaci da pri grejanju nema opasnosti od dodirivanja bubnja.

Micano
_
_

Re: grejac ves masine 61061 RESENO

Post napisao Micano » 04 Avg 2011, 09:17

Pozdrav,
Tema jeste stara ali nema smisla otvarati novu zbog istog odnosno slicnog problema.
Naime nemogu nikako da skinem stari grejac.
Problem je kako ja mislim u gumi koja ga drzi. Prvo sam odvio maticu ali ne do kraja pa pokusao da izvucem.
Zatim sam odvrnuo do kraja nebi li tako lakse skinuo. Probao sam i da namazem nekim uljem, u svakom slucaju nemoze da se izvuce ...
Ima li neko bilo kakvu ideju pre nego dohvatim cekic u ruke.

slika
slika

Micano
_
_

Post napisao Micano » 04 Avg 2011, 09:45

Izvinjavam se sto smaram. Uz pomoc sile sam uspeo da izvucem grejac napolje.
Kupio sam novi u servisu gorenje i on je nesto veci nego stari sto se vidi nas slici.
Da li to moze da radi bez problema. Devojka koja tamo radi nezna ni sta je ves masina, i veoma je tesko komunicirati sa takvom osobom, a do servisera je tesko doci.
Jos jedno pitanje kako da izvucem preostali kamenac. Da li da montiram grejac pustim vodu i ako ima i gde neki filter gde se nakuplja prljavstina.

slika

darko080372
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Darko

Post napisao darko080372 » 04 Avg 2011, 09:52

Za duzinu ti nije problem.Ako lepo ulazi u masinu znaci da je predvidjena da moze i malo duzi grejac.To ces na licu mesta videti.Proveri sta pise da li su iste snage npr 1850W.I za kamenac ti nije bitno sve to ode u filter pumpe koji ces izvaditi posle prvog pranja.Filter ti se nalazi sa prednje strane.To imas u upustvu za koriscenje ves masine.A ako ima puno kamenca nadji neku zicu i polako krupne delove izvadi napolje.Ako bude problema pitaj.

ljuben
_
_
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Post napisao ljuben » 04 Avg 2011, 15:10

Ako je voda velike tvrdoce sto cini nakupljanje kamenca sipaj u kadu dve ruke limunove kiseline(limontus) kojeg ima u svakoj prodavnici pa napuni vodom iostavi da pere oka 20 minuta, a zatim operi nekoliko puta vodom da bi izbacila talog. Pozdrav.

Micano
_
_

Post napisao Micano » 04 Avg 2011, 15:46

Probao sam i moze grejac da stane. Ovo za ispirsnje cu svakako da isprobam.

junuzovic
___
___
Specialty: computers

Re: grejac ves masine WA61061 RESENO

Post napisao junuzovic » 29 Feb 2012, 07:49

Drug kako misliš to da si silom uspio izvaditi grijač. Nisi je možda rasjeco ili slično. Imam isti problem bojim se da nešto ne polomim pošto je ovo plastičan kazan. Hvala.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 29 Feb 2012, 12:35

Pogledaj datum kad je pisano. :uca:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 29 Feb 2012, 14:15

normalno je da ćeš polomiti kad nisi serviser,a evo stole upozorava tema je dosta zastarjela.

junuzovic
___
___

Post napisao junuzovic » 29 Feb 2012, 15:54

Vidim da je tema starieg datuma ali neznam kakve to veze ima, netko se susreće sa problemom ranije netko kasnije. I da Vam se pohvalim, nisam serviser ali sam grijač uspio izvaditi, zamjeniti i mašina radi. Hvala na savjetima.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 29 Feb 2012, 16:53

Prijatelju ako je tako onda si serviser mi koji to radimo češće nedoživljavamo kao problem zbog rutine ali zato je ovaj forum da razmjenimo iskustva i pomognemo.Hteo sam dodati da se zna javiti problem kod montaže grijača ako se prilikom montaže ne ubaci u vođicu unutar bubnja već preko nje pa grijač ne leže na mjesto već bude podignut uviše u unutarnjem djelu pa odma ni ne stoji kako treba na prirubnici.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 29 Feb 2012, 20:31

nek si ti njega stavio,ako i ispadne nema veze bitno da je ušao :slon:

junuzovic
___
___

Post napisao junuzovic » 01 Mar 2012, 10:47

ZDRAVKO T je napisao:Prijatelju ako je tako onda si serviser mi koji to radimo češće nedoživljavamo kao problem zbog rutine ali zato je ovaj forum da razmjenimo iskustva i pomognemo.Hteo sam dodati da se zna javiti problem kod montaže grijača ako se prilikom montaže ne ubaci u vođicu unutar bubnja već preko nje pa grijač ne leže na mjesto već bude podignut uviše u unutarnjem djelu pa odma ni ne stoji kako treba na prirubnici.
Slažem se sa Vama. Treba pripaziti na tu vodilicu.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić

Post napisao dejan-dexi » 25 Apr 2012, 23:44

Pozdrav svima ,
Evo za prvo javljanje me jako zanima , kako Vi majstori vadite ove grejace,
jeste li smislili neki alat ili ima neka tehnika :?: .
jer je zaista jako tesko ponekada izvuci grejac iz ovakvih kazana .

JaroslavBires
___
___

Post napisao JaroslavBires » 26 Apr 2012, 06:53

Ajme, kad ste baš navalili, SNALAZIMO se i dovijamo na razne načine, i to od slučaja do slučaja, nije isti smeštaj grejača, nije isti ugao pod kojim možeš prići...
Uglavnom se koriste raznorazne poluge i mrdanja u stilu pesme malo levo, pa desno, opa-cupa...malko podmažeš šamponom i sl, pa malo jači odvijač, krive špicange, a i čekićak od 200 grama je od veeelike pomoći. Kolke sam mu se samo drške promenio kad preteram sa upotrebom sile. Bolje da pukne drvena drška, nego kada :uca:

Uglavnom, odvrne se matica do pred kraj, ugura vijak unutra koliko matica dozvoli, pa, što bi rekli u filmu Montevideo... pa polako... :pivopije:

A i tema može pod ključ?
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 26 Apr 2012, 08:21

Sta ce Dexi savet za vadjenje grejaca, kad je naveo da je serviser...nije mi jasno?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”