Gorenje WA61081, problem

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Re: Gorenje WA61081, problem

Post napisao kisko » 10 Mar 2010, 00:56

dodig je napisao:greška je u elektronjici treba zamjenuti elekroniku i problem je rješen
ja imam elektroniku javi se nekako da ti je spremim pozzz
Kolega je vec naveo resenje a ima i drugih predloga pa dok se Stipe nejavi dal je nesto od ovog predlozenog uradio mislim da nema potrebe dalje diskutovati u ovoj temi.
uvek ima nesto interesantno

isajloski
_
_
Warranty service: Gorenje, Samsung, LG, Beko, Whirlpool, Neo, Midea, Quadro, Daewoo, Indesit, Ariston
Contact person: Ljubisa
Specialty: whitegoods

Post napisao isajloski » 11 Mar 2010, 00:43

kisko je napisao:
isajloski je napisao:Kolege meni se desilo ovo desetak puta i u vecinom slucaeva prekidac se samo zaglavio i sa nekim malim stravcigerom samo se odglavi i to je to.A kad jedan kontakt je zagoreo moze on da se izbaci i uradi most meso njega i masina da radi samo sa jedan kontakt na prekidacu
Moze kolega ali ja to tako neradim jer se taj kontakt zaglavio zbog loseg kontakta usled cega se otopi prekidac i zaglavi kontakt.Nezelim rizikovati da se masina zapali a niti mogu "stati" iza tako odradjenog posla kao majstor.To moze da se ponovi vec nakon nekoliko pranja.
U redu kolega ali ne znam dal znas (verujem da znas) da taj prekidac prekida i fazu i nulu sto znaci ako je fazin kontakt zagoreo moze njega da izbaci tako sto ce da otvori prekidac i izvadi izgorenu lamelicu i na ploci stavi jedan most.Prekidac i dalje ce raditi i prekidace samo nulu (ili fazu) za razliku od ranije kad je prekidao i fazu i nulu.Do sada sam imao takvu intervenciju na 6-7 elektronike i do sada niko nije reklamirao. A ako imas neki prekidac od stare elektronike da zamenis jos bolje.Ovaj nacin primenujem kada ne mogu nista drugo uraditi a stranka nece da zameni staru sa novom elektronikom.Provereno

stipa88
_
_

Post napisao stipa88 » 11 Mar 2010, 09:24

Pozdravljam sve i hvala svima na pomoći!!

Zanima me koliko košta prekidač, ako se može samo on zamjeniti ili koliko košta cijela pločica na kojem je prekidač. I pod kojom šifrom(ili nekim brojem) da nađem tu pločicu jel' u trgovini ima par komada pločica, ali nema navedeno za koju je to mašinu?

hagula
_
_

Post napisao hagula » 11 Mar 2010, 12:19

druze ne vjerujem da ces kupiti prekidac posebno.a ja sam to rijesio na jedan drugi nacin i 100% radi.
http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=110&t=12863
mislim da ne mozes vidjeti post jer nisi BT.
pozdrav

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 11 Mar 2010, 12:22

Moras videti sta pise na samom modulu,puna oznaka.Ako nebudes mogao da nadjes u prodaji,preostaje ti samo da pozoves servis.Prekidac neces naci posebno u prodaji vec se snalazimo i mi skidanjem sa neispravnih modula gde je prekidac u funkciji ili ubacivanjem slicnog prekidaca.
uvek ima nesto interesantno

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 15 Mar 2010, 17:57

pošalji mi art perilice poslaću ti točnu šifru preko koje možeš naručiti elektroniku,ona je u maloprodaji oko 70 eura

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”