Gorenje WA61061,Elektroventil pred pranja radi stalno.RESENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Miki_R
_
_
Contact person: Miki Ravnjanski
Specialty: whitegoods
Lokacija: https://www.google.rs/maps/place/Servis ... 064,20.527

Gorenje WA61061,Elektroventil pred pranja radi stalno.RESENO

Post napisao Miki_R » 15 Jan 2011, 17:37

Imam problem sa ves masinom Gorenje WA 61061,SIFRA 587 853 ENOTA KRMILNA PS PG1 EGO Z NOS,CP 107 360
Kada je ukljucim na bilo koji program uvek se ukljuci ventil pred pranja i puni do beskonacnosti iako hidrostat odradi iskljucenje,i cak se nekada i pumpa ukljuci za izbacivanje vode...Uostalom brljavi totalno program...zato sto nekada radi na delu za centrifugu uzimanje vode i izbacivanje sa centrifugiranjem a nekada samo uzimanje...resetovanje nema sanse...dugme za ukljucenje masine i kad je ukljuceno i kad blinka ona radi...jedino se na o iskljuci.i ako se vrati program na bilo koji u roku dok jos drzi bravica,ona ce poceti da radi opet uzimanje vode.Lampica glavna uvek ima narandzastu boju i nikada ne prelazi u zelenu...
Molim nekoga kolegu koji na osnovu postojecih podataka ima neko iskustvo da me usmeri...
Prilog
ploca_1.jpg
ploca_2.jpg
Zadnja izmena: Miki_R, dana 02 Mar 2011, 19:46, ukupno menjano 2 puta.

MELUN
_
_

Re: Gorenje WA 61061,Elektroventil pred pranja radi stalno...

Post napisao MELUN » 15 Jan 2011, 18:02

imali ta masina nekakvu oznaku na ploci oznaku procesora i sto vise podataka o njoj dabiti kolege mogle pomoci

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Re: Gorenje WA61061,Elektroventil pred pranja radi stalno...

Post napisao jaro » 15 Jan 2011, 18:41

Daj to nekom elektronicaru da ti sredi, nova je oko 7000din.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Matori2
_
_
Contact person: milan

Post napisao Matori2 » 21 Jan 2011, 19:13

Ucitaj nov sadrzaj u eprom i resices problem.
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 21 Jan 2011, 22:24

Kao što reče kolega jaro odnesi to nekom elektroničaru ako već nisi vičan istoj
uvek ima nesto interesantno

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 27 Jan 2011, 13:53

Danas je 27.Januar 2011.
Juce sam bio odneo plocu kod drugara koji je ovlascen servis za Gorenje za ceo Juzni Banat...
On trenutno nije bio tu,a njegova supruga mi naprica price da pogledam nalepnicu sivu sa vrata pa brojeve pa ovo ,ono...jer kaze ploce se ne popravljaju vec narucuju direktno iz fabrike po ceni od 55e.
Buduci da musterija nema trenutno para za popravku da li se ta elektronika moze popraviti ucitavanjem programa u njoj jer je na oko sve ok...i ko po Vama sve tu moze da mi pomogne jer ja u sve to nisam vican...
Pozdrav svima od Mikija iz Panceva...
Ps.Elektronicari uglavnom izbegavaju bilo sta da rade na sve ploce kako od klima tako i ove jer im se kao ne isplati da gube vreme i traze kvar,a nemaju ni seme...

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 27 Jan 2011, 15:43

Vidi prijatelju , što se tiče Gorenja moraš da podatke poneseš od mašine kao i od elektronike jer oni moraju kod narudžbe da to i navedu sve zbog toga što postoji više modela pa da se ne pogreši a i gubi nepotrebno vrjeme.Kolega Dodig je u tome pa možeš sa njim po pitanju vrjednosti ja lično tu elektroniku imam za manje para ali sve je to trgovina.Za taj model koliko ja znam idu dvi vrste elektronika tj od dva proizvođača a još u toga modela postoji i razlika u pretpranju na što moraš obratiti pažnju tj. da li ima jedan program ili dva na 90c jer ako dobiješ pogrešnu moraš mjenjati i prednju masku.Što se popravke elektronike tiče moraš naći boljeg elektroničara a Beograd ti nije daleko pa preko kolega vidi ko ti to može rješiti.Sada ću reći nešto što će možda naići na negodovanje od nekih kolega.Nećeš zaraditi para tako radeći ako stranka nema para nemoj se baviti time jer ćeš to rješiti sada a kada te za mjesec dana zove stranka da opet mašina ne radi ona i očekuje da ti nisi nešto dobro uradijo i da sada treba da džabe rješiš.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 27 Jan 2011, 15:55

Hvala Zdravko na savetu... :pivopije:

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 27 Jan 2011, 20:54

Gospođa od servisera je upućena i dobro ti le rekla dakle drebaš imati podatke sa naljepnice a to je br art, sa 6 brojeva po njemu mi ovlašteni serviseri znamo što stranka traži,kolega zdravko je točno napomenio neke stvari gdje se u potpunosti slažem.

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 28 Jan 2011, 00:19

Sve to stoji...ali je moj dogovor bio da donesem plocu da se pregleda i ako je nesto sitno opravi...jer pretpostavka je da ovlasteni servis ima i opremu i ostale zezancije za dijagnostiku kvarova,osim menjanja cele ploce...Nema svaka musterija mogucnosti da umesto 800 dinara za popravju da citavih 100e...

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 28 Jan 2011, 01:44

Au kolega, kakvih crnih 800din!?! Popravka elektronskog modula (ma kako bio mali kvar u pitanju) kosta minimum minimuma 2000din, a najčešće se kreće oko 4-5000din (popravka modula + montaža a bez dolaska). Ko nema toliko da plati može da podigne kredit i kupi drugu mašinu na otplatu 3-5 god. pa će onda videti šta mu se više isplati. Jbg, takvo je vreme došlo, nismo mi krivi za sveopštu inflaciju...

PS oprema za ozbiljnu dijagnostiku ovih elektronskih modula jednostavno ne postoji i to niko ne radi, njihova ispravnost može da se proveri samo dok su u aparatu

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 28 Jan 2011, 08:12

Poslusaj Ivana.
A sto se tice cene, mozes da racunas i ovako: kupi solidna kola (naravno karavan), pa u isti sipaj gorivo, pa napuni alatom, pa delovima, pa napravi mnoooogo iskustva (za to ti je potrebno prethodno osnovno znanje), pa potrosi i doooosta telefona, pa idi popravljaj i za 500din ako se isplati. A pri svemu tome ako jos imas i prijavljenu delatnost.... :oklagija
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Post napisao miodrag popovic » 28 Jan 2011, 08:38

Hm.To da niko ne popravlja module za ves-masine i klime nije tacno.U Pancevu ima nekoliko servisa koji opravljaju module,ali sigurno ne za cenu koju si naveo.Za tu cenu stoji konstatacija da se ne isplati gubiti vreme.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 28 Jan 2011, 08:57

Znam ja sve to kolege...Ja sam u ovom poslu od 1992.Sredina u kojoj zivim i radim je takva gde svako cacka sam ili ima vec nekog kuma,brata... :m: plus mnogobrojna konkurencija,nelegalna...sve je to uvek uticalo na cenu...Pa onda nemas izbora...radis za tih 500 dinara neke sitne popravke sa izlaskom na teren poput izbacivanje rso filtera,zamene kontaktnog pera na programatoru kome kje pukao plasticni breg...i slicno :oklagija ako je cena veca,jednostavno ljudi nemaju ovde para da poprave a posto nisu zaposleni nemaju ni mogucnost kreditiranja...Nije ovo Beograd...Radio sam i radim i po Beogradu leti montaze klima,pa znam da i tamo cena montaze ima presudnu ulogu u dobijanju posla,pa se pitam kako se neke kolege ubise od posla i para... :fanzo:
Ivane,nisam ja ni mislio na kompletnu popravku ploce sa odlaskom dolaskom za 800 dinara,ali ako je ja nabavim za 55 e,a pri tom odem po nju 25km i vratim ,pa kod musterije,15km tamo vamo...ta ploca ce kostati 100e a moja zarada jedva 15e.
Jedan stariji i vec pred penzijom radio tv mehanicar mi je rekao kad sam mu odneo plocu od klime,da on nece da se zeza ,gubi vreme sa tim,radije ce da krese lozu,pije rakijicu pod njom nego da izgubi tri sata trazeci sta je stradalo jer nema seme,a kaze mozda je deo koji kosta samo 250 dinara...i ko meni da plati moja tri sata...Eto to je ta prica...
Kolege,Vi mozda jos uvek ne morate tako da radite,imate posla...ali ja od kad znam za sebe,kao sto rekoh od 1992. uvek sam radio u vremenu kad "Nema se para"..."Kriza" itd...Pa onda dodje bolje vreme,oni kupe nove masine,frizidere...a ja opet bez posla... :m:
Pozdrav svima i ako neko moze i zeli i misli da to moze da se popravi dobro dosao je misljenjem...

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao vlajkosdb » 28 Jan 2011, 09:56

Neka ti nebude reper taj majstor,kome se ne isplati da radi module,mislim da on nezna taj posao a to mu je izgovor,ili mu nije potreba da to radi,kao nema seme i tako to,kad bi mu dao semu on nebi znao sta ce sa njom ,pa onda konstatuje da nevalja procesor,a on nemoze da se nabavi,ili je softver,kojeg on nema,a i skup je,pa se neisplati popravka.
Kad bih cekao za svaki uredjaj ili modul da imam servisno uputstvo,malo toga bih popravio.Potrazi ti mladje kolege koje znaju posao i rade to sigurno sa uspehom,u ovom poslu mora stalno da se uci,ili ispadas iz posla.

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 28 Jan 2011, 17:15

Bravo Vlajko... :tooo:

Miki_R
_
_

Post napisao Miki_R » 02 Mar 2011, 19:44

majstor Milos
_
_
Warranty service: AUTO KLIMA TRANSFORMATORA ELEKTRO MOTORA TERMICKIH I RASHLADNIH UREDJAJA KUCNIH KLIMA
Contact person: MILOS

Re: Gorenje WA61061,Elektroventil pred pranja radi stalno.RESENO

Post napisao majstor Milos » 07 Dec 2011, 00:25

koliko sam svatio iz gore navedenog u ovom slucaju kod ovog tipa masine sa ovim kvarom trba obratiti paznju na damp posto sam se upravo susreo sa oim kvarom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”