GORENJE WA61061 rešeno

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
milansm
_
_

GORENJE WA61061 rešeno

Post napisao milansm » 11 Feb 2011, 21:10

Pozdrav kolegama . S obzirom da sam da kazem nov na ovom forumu a pratim ga od skoro resih da se i ja pojavim sa jednim problemom . Slabo imam iskustva sa ovim novim masinama ali , nuzda zakon menja pa poceh i ja da navodno radim masine sa elektronikom .Bilo je to samo menjanje pumpi i neke sitnije popravke .Menjao sam i jednu dve elekronike na Gorenje WA 61061 uspesno . Pojavi mi se problem kod poslednje masine nije htela da radi pumpa kako je musterija prijavila . Proverio pumpu , uporedio otor sa novom isti je pusti napon na pumpu ,radi ,pumpa je ok. Probam masinu ne radi pumpa ali ni ne prima vodu ni na jednom ventilu. Konsultujem se sa mušterijom,oni kažu:-Ona nije primala vodu ni pre,a ni izbacivala-. Kupio sam novu elektroniku,ugradio.Prvi program koji sam isprobao sa novom elektronikom je bio izbacivanje vode i centrifuga.Odradila je sve u redu , ali kad sam stavio program pranja,,cim je pocela da prima vodu,posle par sekundi je nesto puklo na ploči i mašina je prestala da radi,nije sijala ni jedna lampica ,kao da nema napona. Molim cenjene kolege da mi pomognu u resavanju ovog problema. Unapred hvala.
Zadnja izmena: milansm, dana 18 Feb 2011, 15:12, ukupno menjano 1 put.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: GORENJE WA61061

Post napisao Stolle » 11 Feb 2011, 22:23

Moraš da vidiš šta je na modulu izgorelo, a po mogućnosti da staviš i sliku. Napiši oznake modula.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 11 Feb 2011, 23:13

Dobrodošao na forum :pivopije:

A onda odmah sledi i upozorenje na pravilnik iz gornjeg crvenog polja
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana. Nakon rešenog problema otvoriti svoj prvi post i dopisati u naslov: REŠENO, NEREŠENO ILI ODUSTAO
Ovo se mora poštovati da nebismo gubili vreme ni ti ni mi sa podpitanjima u narednim postovima a pisanje bez crtica itd. je zbog kasnije pretrage foruma i sa tvoje i sa naše strane, da bi pronašli srodne teme iz tog razloga svi pišemo oznake isto.
uvek ima nesto interesantno

fedahija
_
_
Warranty service: c a n d y g o r e nj e
Contact person: fedahija

Post napisao fedahija » 11 Feb 2011, 23:59

pozdravljen, jarane kod mene je isti slucaj,samo meni je dosao udar na modul sa stekera motora od nekud je doslo malo vode. Ali nista se ne vidi na ploci da je izgoreno pa
ni sa lupom. Imam i drugu plocu pa pristekam sve uredu,a na prvoj svi naponi ispravni.Po moje i ta electronika je crkla,ja probam motor na wa bilo koji 1100 obrtaja 1300 ili 1500, 1600 jer tih elektronika imam za bacanje. imam sa improviziranom zastitom pa ona crkne a ne elektronika. A kad bi to fabrika napravila bankrotirala bi za godinu.
POGLEDAJ DOBRO GDJE JE VARNICILO -BIMETALNU BRAVICU TERMOSENZOR, MOTOR,OBICNA PRASINA MOZE DA ZASMETA. lep pozdrav

milansm
_
_

Post napisao milansm » 12 Feb 2011, 11:05

elektronika je 155258 sa jednim predpranjem . Moracu slikati ali ploca je izgorela otprilike gde se ukljucuje dzek od elektroventila . jel postoji mogucnost da ventili nisu uredu posto njih nisam proveravo ? motor radi .

GTI
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: LG, Samsung, Vivax, Galanz, Venting, Crypton
Specialty: whitegoods

Post napisao GTI » 12 Feb 2011, 12:20

Neispravan ventil je ili u prekidu ili u kratkom spoju (ili priblizno) ako se namotaji stope od pregrevanja.Ispravan treba da ima otpor od 2-3K
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

milansm
_
_

Post napisao milansm » 12 Feb 2011, 15:13

sumljam i ja sad kad je ploca vec izgorela ali ona je meni pocela da prima vodu kad sam stavio na pranje ali samo nekoliko sekundi . Bas cu proveriti otpor .

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 13 Feb 2011, 10:46

trebao si se prije javiti nego što si uništio najvjerovatnije novu elektroniku,nisi trebao da mjenjaš odmau novu elektroniku pumpa ako ne izbaciva vodu i ako je ispravna nemože da radi,ako je odvodno grjevo zapušeno ili je neki predmet zaglavljen u gumi kada filter.Drugo ventil nemože da dobije napon ako bravica vrata nije ispravna,samim tim nemože ni da prima vodu na ove dvije stvari si trebao obratiti pažnju

milansm
_
_

Post napisao milansm » 13 Feb 2011, 17:44

sa starom elekronikom nije htela pumpa uopste da radi ,mereci otpor i uporedjujuci sa novom pumpom i probajuci i na napon ustanovio sam da je pumpa ispravna ali nije htela ni vodu da prima zato sam ja i menjao elektroniku .proveravo sam i zice sa pumpe i ventila sve uredu . bravica je normalno zakljucavala i odblokirala kad ugasim ,jedino moram izmeriti otpor el. ventila i uporediti sa novim sumljam na njih .

nike
gxu
gxu
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 14 Feb 2011, 11:29

Generalno gledajući, elektro ventil može biti električki ispravan a mehanički neispravan. U tom slučaju vuče više struje jer se osovina ventila ne uvuče potpuno u namotaj kad se on napoji. To može dovesti do izgaranja namotaja ili štampe (ovisi što je osjetljivije).
Mi frigoristi imamo za ispitivanje jaki trajni magnet kojim ispitamo mehaničku ispravnost ventila.
slika

Pošto je u tebe ventil pranja radio par sekundi a onda je došlo do izgaranja, ja bi ga na tvom mjestu kompletnog (i mehanički i električni dio) promijenio i popravio elektroniku.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

dodig
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Post napisao dodig » 14 Feb 2011, 13:08

nemora značiti da je elektronika stradaka od elektro ventila,što do sada nisam imao slućaj a sve je moguće, a drugo ventil se mjenja kompletan i košta oko 8 eura.iz izlaganja kolege vidim da je već promjenio novu elektroniku,nešto je tu pogrešno odrađeno

Srečko
_
_

Post napisao Srečko » 14 Feb 2011, 20:56

Ja sam jedan put imao slučaj, da je ventil otišao u kratak spoj i na elektronici je srečom izgorio samo jedan zaščitni upor reda 10 ohma. Po zamjeni tog upora mašina je proradila. :tooo:

Lp Srečko
Samouk

milansm
_
_

Post napisao milansm » 18 Feb 2011, 14:45

Pozdrav kolege , odnah da vam se zahvalim na savetima koje ste mi dali u rešavanju problema . Odmah da vam ukratko i kažem kako sam rešio problem , ipak je bio ventil uzrok stradavanja elektronike , mereći prvi bio je uredu ali drugi sam mogao izmeriti samo na megaomima mislim da je bio oko 1 megaom . Zamenio ventile , odneo ploču kod elektroničara , on je sredio , namestio sve , masina radi . Hvala još jednom na savetima ; ali na greškama se uči .

kibsa
_
_

Re: GORENJE WA61061 rešeno

Post napisao kibsa » 19 Okt 2017, 13:46

Najčešće u ovakvim slučajevima na ploči strada jedan mali trijak kojeg možeš skinuti sa neke stare ploče i popraviti i elektroniku.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Re: GORENJE WA61061 rešeno

Post napisao sim » 19 Okt 2017, 15:54

@ kibsa
Tema stara 6+ godina.
Ako je do sad nijе popeavio nece ni sad.
SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”