Obod WM616 grejac odmah greje na MAX i vise ! (RESENO)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 16 svi 2011, 22:15

Sad cu da pustim makinu od pocetka i da vidim da li onaj polomljen zub utice na redosled komande ukljucivanja grejaca!
Jer po primanju vode s 4-ke mora da se ukljuci grejac, pa bas tad da vidim da li breg programatora nailazi na onaj zub, a ako ne, onda menjam grejac1 Jer mozda je taj zub odavno polomljen, a kada ga je majstor nekad menjao i sta vec radio s njim, mozda je nesto premostio i imao to u vidu! Jbga ovo pisem malo nestrucno, al ajd da probam da trazim kvar! Daj Boze da je samo grejac!

Hvala za grejac za lepak, kazan je dobar, menjan pre 2-3 godine, tako da nece trebati lepak, tu je zdrav, kao i na drugim mestima.

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Honorarac » 16 svi 2011, 22:45

Pod pretpostavkom da je stradao grejac nije dovoljno samo ga zameniti, moras sanirati i taj kontakt na programatoru. Ukoliko to ne uradis i novi grejac ce brzo stradati.

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 16 svi 2011, 23:01

Jasno, jasno.

Onomad kada je prala na 90 stepeni-to je bilo posle prijave problema prvog posta ove teme, da li je moguce da iako su non- stop ukljuceni ti kontakti masina nije drzala non stop grejac ukjucen vec ga je lepo ugasila...sad kako jebemga...idem na to da nije kontakt od grejaca-jer kako da radi na 90 stepeni i posle lepo iskljuci a kontakti non-stop priljubljeni zbog polomljenog zuba :roll: kako iskljucuje, malo nelogicno, daj Boze da taj kontakt nije od grejaca, mada kad sam ga probao, kao da jeste, skidanjem buksne i vracanjem...takodje nigde da nadjem taj polomljen zub po programatoru...pa se tesim da je to mozda od ranije...

REZIME: Ako taj kontakt nije od grejaca, onda promenom grejaca mozda i bude OK, po meni to cu videti tako sto cu primetiti da li greje non-stop ili gasi masina pri radu grejac! Ako gasi, onda bi tebalo da je OK, ali ako ne gasi, onda zub pravi problem, tako bi tebalo, jel :?: tJ KAKO STE PISALI RANIJE, GREJAC CE DA RADI I bez vode :!: Onda odmah znam da je zub i kraj!

E onda ide zamena programatora :!: :?: Mislim da je to ta logika, pod uslovom da su ove dve stvari u pitanju, grejac ili zub ili obe :!:

Za zub programator, sta mi preporucujete, da kupim novi programator (il polovan ako ga negde ima, javite ako Vi imate), ili da ga nosim u servis da mi oni zamene taj lim ili ceo taj deo sta li vec se menja :?:
Razmisljam sta je jeftinije, gledam neke cene programatori idu i do 3 500 din, a ne znam za servis majstor moz da mi trazi i 2000 din, pa ne znam... :roll: Savetujte...

Programator je Gorenje T75 Crouset i pisu jos brojevi 0302-01, pa ispod opet brojevi 360982 i 16(4)/250

Trazio sam po netu gledao po prodavnicama na netu kataloge, nigde ne naidjoh na ovaj broj i tip programatora! Jer ga nema u prodaji vise ili ima novu oznaku :?:

darko080372
___
___
Postovi: 494
Pridružen: 28 Nov 2007, 22:03
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: whitegoods

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao darko080372 » 17 svi 2011, 09:00

Kontakt moras zameniti ti ili neki strucni servis.Mozes otici do nekog servisa i pitati da li to oni rade i koliko bi kostala opravka.Ja licno stavljam nov programator samo kad stari nemoze da se opravi a to je u ovom slucaju nepotrebno.Znaci moje misljenje je da isti moze da se opravi i mora se raditi reparacija.Da li ti se isplati to moras sam odluciti.Mora se zameniti i onaj beli kabal koji se grejao na onom kontaktu gde je zub pukao.

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 17 svi 2011, 13:49

Darko, tu je na tom kablu malo bila buksna nagorela, tj oksidisala, pa sam ga prekratio i stavio novu, jer je ostali deo zdrav-bar tyako izgleda!Ali ok, kako se zovu ti kablovi, mislim kako traziti u prodavnici derbljina me interesuje, to je verovatno silikonskoi kabal od :?: debljine ili vec...

OK za programator cu tako uraditi, vdecu ovde ko to radi i koliko para, ako ne mozda ce i AKS da radi...ako ovde nema ko da to odradi...

darko080372
___
___
Postovi: 494
Pridružen: 28 Nov 2007, 22:03
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: whitegoods

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao darko080372 » 17 svi 2011, 15:36

Ako si skratio taj kabal to je to.Silikonski koristim samo za nastavljanje kao sto je kod tebe slucaj inace u masini se on nekoristi zbog mehanickih potresa u toku rada a silikonskom kablu je mekana ta sikonska izolacija pa je mogucnost da se lako oguli zato se koristi pvc kabal koji imas ama bas svuda od elektroinstalacije,trozililnih kablova za napajanje masina,frizidera itd.Silikonski obavezno ide u bojlere,sporete,ta peci itd.Inace kabal se postavlja prema strujnom opterecenju od 1,5 do 2,5 milimetra kvadratna mislim na grejac kod ves masina.

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 18 svi 2011, 03:38

Ok, Obod i dalje radi na popravci makine...bice postova... :arrow:

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 20 svi 2011, 20:27

Idemo dalje...s obzirom da nisam mogao da nadjem stari programator, da bi zamenio zub, dosao je majstor i zamenio (verovatno od starog). Stari je maknuo razbusivanjem, tj samo ga je skratio-lim skratio, gde je onaj kontakt, i stavio drugi lim s zubicem, a vezao ga vijkom i navrtkom-gore gde je stari nitnovan!

Sto je OK, ko ce nitnama da radi bez potrebe je, stim sto sada ima dva izlaza za buksnu, jedna lazna (od starog lima) i sada ova nova!

Sve u svemu to je to! Nije grejac poceo da radi posle, i on je riknuo-tj radio i polako utihnuo-umirao, verovatno je grejac. Nazalost majstor nije poneo aparat da izmeri, jer sam mu prethodno javio samo problem zuba, ali ne mari, sutra cu ja da kupim i stavim grejac pa cu da pustim i javim sta je i kako, ali bi trebalo da je OK posle toga!

Sad i jedno pitanje :?:

Staklo na vratima na Obod 616 je sa kosinom, e sad pitanje je, na kojoj strani je uzi deo stakla, na donjoj ili na gornjoj, trebalo bi da je na donjoj, ali reko Vi bolje znate, pa rekoh da pitam :?: Ja sam bio zaboravio, jer sam ga svojevremeno okretao, jer je pustalo, tj naprslo, po risovima pustalo vodu...e sad s obzirom da sam stavio novu gumu, otkud znam mozda ce da je deformise vremenom kako ne treba-ako stoji staklo obrnuto...kako ne treba.

Nadam se da ste razumeli :roll:
Zadnja izmena: Obod, dana 21 svi 2011, 01:59, ukupno menjano 1 put.

mladjo372618
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 11 Mar 2011, 09:59
Location: kraljevo
Contact person: Misko
Specialty: whitegoods

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao mladjo372618 » 21 svi 2011, 01:31

Uži deo je gore.Širi deo dihtuje donju zonu.Pre nego što kupiš grejač,proveri da li je on u pitanju.

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 21 svi 2011, 01:57

mladjo372618 je napisao:Uži deo je gore.Širi deo dihtuje donju zonu.Pre nego što kupiš grejač,proveri da li je on u pitanju.
A ja bio ubedjen da je dole uzi deo, ali u stvari nema logike, ako sada malo filozofiram :roll: voda se sliva odozgo na dole kad vrti, pa je ovako bolje a i zbog vesa...OK :!:

Hebiga, nemam aparat cime da izmerim dal je grejac, jbga i majstor krenuo bez aparata...a i da imam ne bih znao da izmerim, valjda moze da se napravi kratak spoj onim pipcima, i ja bi to uradio obavezno :?

Ma on je valjda :roll: , jedino posle moze da je termostat u pm, el prekidac, el...Grejac 420 din, necu da ga bacim, taman ostane za R ako nije...

Hvala Mladjo :!:

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 21 svi 2011, 15:08

Nastavih po planu...Kupih grejac 420din MAK-ov Resnik! Verovali ili ne, na ovom grejacu su skroz okrenute naopacke ulasci za buksne, neverovatno, ali tako je, jer sam ga uporedio i sa starim, al nema veze sve je isto sem malo drugacije postavljen, pokrivih ulaze i to je to (pogledajte na slici).

Stavio ga ukljucio, i poceo je normalno da greje, bas kako treba, i cekao sam jedno 3-4 minuta, videh da radi, da se ne ponasa kao predhodni, nego bas radi i rekoh, ma resih problem i izbacim vodu, mrzelo me da cekam da zagreje na 30 stepeni kako stavih...i mislim da je to TO! Dakle grejac je bio u pitanju, sto nije hteo da greje vodu..OK.

E sad stavih ga bez lepka, i ne curi po gumici, ali evo slika gde po malo kap po kap, nije nesto strasno! Trebalo bi da kada odradi neko pranje na 90 stepeni da guma malo legne kao meksa i da ne curi vise, barem moje razmisljanje!

Sta mislite, da li mogu da stavim, na ovom obodu koji sam oznacio crveno malo lepka, da nalijem sintelan, ili imam i silikon, pa da njega zalijem... :?:

Mislim da ovo nije strasno, pre je do grejaca, nego do moje montaze :mrgreen: jer tu curi u stvari kroz unutrasnju gumu, tj gumu koja je vec u kazanu! Navrtku sam pritegao dobro, ne zelim da skidam vise grejac, jer na gumi ne curi, onoj glavnoj da kazem, a i otkud znam da ne pokvarim lozu na vijku, pa da jurim na buvljaku posle novu...

Inace gumu nisam lepio na kazanu, jer je kazan ne ostecen i dobro je po gumi ne curi, a punio sam bubanj vodom bez vesa do daske....

Evo slike i pitanje da ponovim, el da zalijem sintelan (henkel-moment iso je), el silikon :?:
#kliknite na sliku da bude veca jednom, pa jos jednom, i kad zatvorite vratite se na strelicu na BACK, da ne zatvorite stranu.
Pogledajte kapljice,
slika

Jos jedno pitanjce, kad sam ukljucio grejac desna buksna se greje, ne nesto preterano, nego malo vise greje da kazem, a i lose su buksne posle cu da promenim, zica je tu skamenjena! Kada se stave nove jer se manje greju, il se ne greju uopste tu kod grejaca :?:

Avatar
sfar
_
_
Postovi: 111
Pridružen: 20 svi 2011, 14:31
Location: hrvatska
Warranty service: u mirovini
Specialty: consumer

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao sfar » 21 svi 2011, 18:01

a da nisi Ti to malo prepigao kod montaže grijača .Buksne zamijeni i skrati malo žicu do dijela gdje nije tvrda i vjerujem da se neće grijat . Onaj centralni vijak kojm je zatezan grijač isto mi je sumnjiv , da nisi i njega malo popigao. Ovo što curi na grijaču bit će teško sanirat budući da se sa unutarnje strane odvija grijanje .

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao jaro » 21 svi 2011, 18:12

Sve sto na trzistu mozes da kupis od MAK-a (raznorazni elektromaterijal i delovi) je kinesko, samo sa njihovom nalepnicom, i SVE je podjednako lose....! :uca:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 21 svi 2011, 18:40

Jbga takav kvaliet kina, hm! Nisam brate pritegao navrtku, vec je takva a loza vijka nesto malo duza, to ne smeta!

Moze to da se resi da se otvori opet grejac nalije lepak iznutra na lumu a izvuces malo gumu, sacekas koji dan da ne zalepi guma i to je to, vratis greja i nema sanse tu da pusti, ali mene to mrzi sada da radim! Verovatno cu naliti lepak spolja, i cekati dan dva a i nadam se kad se zagreje voda guma ce malo da se siri naci ce valjda jos bolje svoje mesto, bar se nadam!

Naravno zamenih buksne i skratih zice!

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Obod WM 616 grejac odmah greje na MAX i vise !

Post napisao Obod » 24 svi 2011, 16:22

Nalio sam sintelan na mestu gde curi i to dosta, pa cekam da se osusi, naneo jos u nedelju popodne! Cekam ga do srede, jre su vise sloja, gusce je da ne pusti!

Prvo sam isao sa tankim, osusilo, se i sada prosuo vise...samo da ne izgori, jer ne znam na tom delu grejac koliku temp dize... da sam imao onaj silikon za do 350 stepeni...ali mislim da ce biti i sad ok...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”