indesit WIDL106 stalno probija grejač

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
dzzela
_
_

indesit WIDL106 stalno probija grejač

Post napisao dzzela » 27 Dec 2011, 11:01

Poštovani
u zadnjih mesec dana 3 puta su probijali grejači na mojoj widl 106 mašini što je povlačilo njihovu zamenu. Grejači su originalni italijanski. Pitanje je: - zbog čega grejači probijaju ?
Hvala na odgovorima.

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: indesit widl106 stalno probija grejač

Post napisao Honorarac » 27 Dec 2011, 11:43

http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 00#p110800
Mozda i dalje pregreva, ostane bez dovoljno vode i kraj-ako grejac pregoreva.
Ako probija na masu (ispitujuci instrumentom) mozda je grejac omski ispravan ali negde flisuje voda i kaplje na grejac (i prespoji na masu) ili je vlazno-hladno kupatilo pa usled kondenzacije dolazi do problema.
Da li zamenjeni grejaci kada su suvi probijaju na masu?

deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: indesit widl 106 stalno probija grejač

Post napisao deletraj » 27 Dec 2011, 12:00

Kolega, znas da na ovim novim bojlerima sa prohronskim kazanima, ako prilikom menjanja grejaca postavis bakarni
grejac on za vrlo kratko vreme probije na masu, ( " kazu da se bakar i prohrom ne trpe " ).
Hocu reci da se ne desava nesto slicno, jer sam vidjao bakarne grejace samo prefarbane u prohrom. I cim taj sloj farbe ( laka) izgori dolazi do probijanja gejaca.
A odakle znas da su grejaci koje si postavljao original italijanski ? Ako je na samom grejacu ukucan zig italy ili na flansi grejaca moguce i da su originalni, a ako to pise na nalepnici ili na pvc foliji, ne verujem da su originalni. Jer i ja i ti kolega dzzela i bilo ko drugi mozemo danas da napisemo na kompjuteru, sta nam odgovara i to zalepimo tamo gde nam treba.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 27 Dec 2011, 12:30

Ta mašina ili pregreva na programu kuvanja (najverovatnije neispravan ili zaprljan NTC) ili radi sa premalo vode, imao sam obe situacije kod indesita. Grejači, čiji god bili i koliko god da su loši, moraju da izdrže bar nekoliko meseci rada. Slobodno menjaj NTC i bez merenja i povećaj nivo vode na hidrostatu za jedan krug ako znaš kako. Ako ne, potraži dobrog servisera u svom kraju. Jeftinije je i to nego svake nedelje kupovati nov grejač... :roll: Kolega honorarac se dobro setio te teme u vezi iste ove mašine u kojoj sam napisao da ljudi bez iskustva ne treba da petljaju sa elektronskim modulima veš mašina, a sada je praksa pokazala i zašto sam to rekao.
:uca:

dzzela
_
_

Post napisao dzzela » 27 Dec 2011, 12:51

Hvala na odgovorima.
Honorarac je napisao:Da li zamenjeni grejaci kada su suvi probijaju na masu?
Da.
deletraj je napisao:A odakle znas da su grejaci koje si postavljao original italijanski ?
Na flanši je ukucano made in Italy a čini mi se i marka. Kad ga budem skinuo napisaću i marku.
deletraj je napisao:Kolega, znas da na ovim novim bojlerima sa prohronskim kazanima, ako prilikom menjanja grejaca postavis bakarni grejac on za vrlo kratko vreme probije na masu, ( " kazu da se bakar i prohrom ne trpe " ).
Grejač je bakarni a kada je prohromska. Ali tako je bilo i do sada pa grejači nisu probijali.
IvanBG je napisao:Ta mašina ili pregreva na programu kuvanja (najverovatnije neispravan ili zaprljan NTC) ili radi sa premalo vode, imao sam obe situacije kod indesita.
I meni se čini da je NTC neispravan ali nije došlo do pregrevanja na kuvanju. Takođe ima dovoljno vode. Sada me je strah da ponovo stavljam nov grejač jer nisu ni malo jeftini.

GTI
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: LG, Samsung, Vivax, Galanz, Venting, Crypton

Post napisao GTI » 27 Dec 2011, 17:48

Na tu masinu ne ide bakarni grejac,znaci toliko o originalu...
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 27 Dec 2011, 19:05

Tako je GTI, a ta masina NIJEDNA nema dovoljan nivo vode, i malo fali da se desava to sto se desava, tako da obe stvari resavaju problem.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Rade Gelevski

Post napisao gelevski » 27 Dec 2011, 21:42

Ja danas sam imao isti problem sa simensom juce stavio grejac danas pregoreo.
Danas po podne ispitivao u ducanu i kad pocela da izbacuje vode jos je bilo napona na grejacu zato pregoreo.
Sutra cu pogledati elektroniku.
Mozda je isti problem i ove masine da ukluci grejac bez vode ili malo vode.

deletraj
_
_
Contact person: Dejan Trajkovic

Post napisao deletraj » 28 Dec 2011, 12:41

onda je najpametnije resenje da kolega dzzela, na izvode za grejac umesto grejac poveze jednu sijalicu ili radio i da tako pusti masinu da vidi da li se grejac ukljucuje kada nema voda. Ja obicno vezem radio i ako sam malo udaljen od mas. ili zauzet nekim drugim uredjajem, ne moram paziti da li se sijalica upalila ili ne, jednostavno cuje se kad pocne radio da svira

duli
_
_

Post napisao duli » 11 Okt 2012, 00:00

Moja masina indesit widl 106 radi normalno od pocetka programa do kraja,ali opere ves hladnom vodom,bez obzira na koliko stepeni je postavljen termostat.dali moze neko objasnjenje.
hvala

Srečko
_
_

Post napisao Srečko » 11 Okt 2012, 11:57

Jesi šta radio na njoj? Naprimer pogledao grejač, da li je dobar. :uca:

LP Srečko

PS Sad vidim, da nisi serviser pa najbolje, da se nekome obratiš, da ti pogleda šta je. :pivopije:
Samouk

duli
_
_

Post napisao duli » 18 Okt 2012, 12:59

Mislio sam da je kvar u programskom delu ,kad ono samo pregoreo grejac.Koi to strucnjaci prave programe kad obicno crkavanje grejaca treba domacica da primeti posle par masina opranih ladnom vodom.
Stvarno sam kupio masinu:elektronika ispod oduska(crkla posle 3 pranja,pasam natako crevo i odveo ga dalje da se to ne ponovi),posle 6 meseci crko termostat.Sada(istekla garancija)cu da menjam i grejac.
moze li neko da mi odgovori dali grejac mora biti tacno 1700w ili moze da se razlikuje 200-300w od ove vrednosti(da bude prohromski sam vec procitao)
hvala

duli
_
_

Post napisao duli » 18 Okt 2012, 20:39

nije ni grejac pregoreo,vec osigurac ugraden u njega

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 19 Okt 2012, 02:54

Radiće i sa 1850 i 1950W grejačem ali ipak ne savetujem da se stavlja jači od 1850 jer su vodovi i džekovi na elektronici te mašine nikakvi i izgaraju samo tako... :roll:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”