BEKO WKL15080 problem sa pumpom

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
kosticc.milan
_
_

BEKO WKL15080 problem sa pumpom

Post napisao kosticc.milan » 21 Mar 2012, 18:14

Imam problem sa BEKO WKL15080
WKL15080DB, ser. 08-101731-10, 7300630004
gde se desava da na posebnom programu centrifuge pumpa radi 20 sek i stane (ne dobija napon), cim je ugasim ili pretisnem pause/play ona isto tako radi 20 sek i stane. Na bilo kom programu pranja se desava da radi normalno sve dok ne dodje do izbacivanja vode i onda napravi problem. Menjao sam elektroniku, NTC, hidrostat, pumpu i opet se isto desava. Dali je neko imao isti ili slican problem?
Prilog
1.jpg
2.jpg

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: BEKO WKL15080 problem sa pumpom

Post napisao Honorarac » 21 Mar 2012, 18:27

Da li si proveravao zicanu formu mozda je problem u konektorima pa prilikom rada masine gubi kontakt usled vibracija. Elektronika koju si stavio nova ili polovna? E da, da li si proveravao selektor?
:tooo:

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 21 Mar 2012, 18:58

kosticc.milan je napisao: Na bilo kom programu pranja se desava da radi normalno sve dok ne dodje do izbacivanja vode i onda napravi problem

Kakav problem napravi? Opisi to detaljno.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 21 Mar 2012, 19:34

Milane, oznake sa druge slike se ne vide. Njih ionako treba obavezno upisati u post zbog pretrage. Oznake modula takođe.
Ako možeš, postavi slike modula u velikoj rezoluciji.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

kosticc.milan
_
_

Post napisao kosticc.milan » 21 Mar 2012, 19:49

Proveravao sam sve konektore, svi kablovi su dobri, proveravao sam je sa dve nove originalne elektronike i ista stvar. Podaci WKL15080DB, ser. 08-101731-10, 7300630004. Jedino nasta sumnjam je selektor programa, ali neznam postoji li mogucnost da ga nekako ispitam?

Desava seda na posebnom programu centrifuge pumpa radi 20 sek i stane (pumpa ne dobija napon a celi program traje nakih 15 min.), cim je ugasimna o/1 prekidac ili pretisnem pause/play (kao da je resetujem) ona isto tako radi 20 sek i stane. Na svim programima pranja se desava da radi normalno sve dok ne dodje do izbacivanja vode i onda pumpa stane.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 22 Mar 2012, 12:48

Da li ova mašina možda radi u uslovima smanjenog mrežnog napona (<200V)? Imao sam nekoliko puta probleme na različitim aparatima da pumpa neće svaki put da krene pri smanjenom naponu mreže, a kod ovog Beka mislim da inače pri centrifugiranju pumpa malo radi, pa stane, pa se uključi opet i tako do kraja.
A koliko dugo radi pumpa ako se prinudno završi neki započeti program? Da li mašina ima normalan nivo vode pri pranju? Da li je crevo hidrostata 100% prohodno?

PS zar nije ovde selektor programa zajedno sa elektronikom na ploči?

milanmerlin
_
_
Contact person: Milan

Post napisao milanmerlin » 22 Mar 2012, 12:58

U pravu si Ivane,selektor je na ploci.To je za mene licno jedan od glupljih programatora na Beko masinama.Sama ta varijanta resetovanja pre svakog namestanja programa.Imao sam nekoliko intervencija na takvim masinama.One inace i pocinju sa pumpom kratko.Namesti selektor na 95 kad masina pocne da radi tj.kad prestane pumpa sa radom stisni pauzu i onda je resetuj.Posle toga namesti na program koji hoces pa onda vidi sta se desava.Inace za njih su ti sve elektronike iste mislim vizuelno i gabaritno,bitan ti je procesor!

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 22 Mar 2012, 13:08

Pa ako je selektor na ploči a cela ploča je menjana, onda nema šta više da se sumnja na njega...

milanmerlin
_
_
Contact person: Milan

Post napisao milanmerlin » 22 Mar 2012, 13:22

Moja greska ...izvinjenje Ivanu i ostalima.Odvojen je selektor,spojen je sa modulom preko set kabla.Jos pitanje dali ti pumpa bas neradi ili samo neizbacuje vodu! Znam slucajeve gde su masine pod garancijom i gde je bilo problema sa pumpom da su serviseri po izlasku samo vadili kuglu iz odvodne gume!

kosticc.milan
_
_

Post napisao kosticc.milan » 22 Mar 2012, 14:56

MA NE LJUDI PUMPA DOBIJE NAPON 225V I RADI NEKIH 20 sek i iskljucise (tada kada se iskljuci vise ne dobija napon na pumpi). cak sam stavljao drugu pumpu sa strane tj van masine i isto se desava, tada je masina bila prazna bez vode. selektor je posebno od elektronike.

Honorarac
gxu
gxu
Contact person: Damir

Post napisao Honorarac » 22 Mar 2012, 16:51

milanmerlin je napisao: Znam slucajeve gde su masine pod garancijom i gde je bilo problema sa pumpom da su serviseri po izlasku samo vadili kuglu iz odvodne gume!
Poslusaj Milanov savet skini odvodno crevo od kazana do pumpe i probaj onda na programu centrifuge sta se desava.
:tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”