Bosch logixx 5

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nesonisevic
_
_

Bosch logixx 5

Post napisao nesonisevic » 10 Apr 2012, 22:52

E-Nr. WOT24540/01
FD: 8610 000885
TYPE MAE LCD 2511132111
e ovako,prvo da pohvalim forum i majstore,jer mi je i pomogao par puta. drugo da kazem da sam nov,pa ako ima nekih gresaka...cisto da me usmerite.
stvar je sledeca,radi se o uskoj ves masini,koja se nije bas najbolje provela na putovanju iz austrije...sta je bilo ne znam ali uglavnom ima rupu na kazanu. inace kazan je plasticni. IMA LI KAKVOG LEKA? da napomenem da je rupa precnika 7-8 milimetara u donjoj zoni kazana,dakle ta tacka je pod vodom za vreme pranja. probao sam sa nekim dvokomponentnim univerzalnim lepkom,ali posle treceg pranja jednostavno lepak popusti i pocne opet da curi voda. pa ako moze neko da preporuci neki lepak ili da da predlog sta dalje??? :?:

miki
_
_
Specialty: whitegoods

Re: Bosch logixx 5

Post napisao miki » 10 Apr 2012, 23:44

neznam dali moze da se lepi,mislim da probas da tu postavis neku gumu,na primer gumica od kompresor,ona koja zatvara cevi, (ako je ta rupa neki pravilni oblik)samo stavis malo lepak i je natisnes,ako je rupa velika napravi joj pravilan krug,i postavi (neko od mnogih),gumica za klikson(termostat)i na nju postavi termostat neki stari i bi trebalo da bude ok.ovo je samo kao ideja moze da posluzi i neka druga guma.ovo sam probao par puta i na rosvrajtnom kazanu,i nema nikakav problem.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 11 Apr 2012, 06:50

Ja sam na slicnoj lepio samo nekim boljim silikonom i drzi, a cuvaj se tu motora da ne dobije vodu, a ako ti zatreba imam motor za tu masinu :mrgreen: ... :pivopije:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

nesonisevic
_
_

Post napisao nesonisevic » 11 Apr 2012, 10:48

@miki,veca je rupa tako da bi morao vaditi skroz napolje kazan (jer je rupa sa zadnje strane,a zadnja strana se ne moze skinuti kod ove) da bi busio rupu za kliksona,ali svaka ti cast za ideju :tooo: ...u krajnjem slucaju ako nista ne uspe onda mi nema druge vec to sto kazes.
@jaro, ovo mi je prakticnje,samo namazem pa sta mu Bog da :mrgreen: to sam jednom uradio na nekoj staroj gorenjki ali imala je onaj stari kazan,ne plasticni i drzalo je neko vreme. pa sad ako kazes da si radio i na plasticnim probacu i ja. a motor je dosta daleko od pumpe tako da mogu da si priustim da probavam :lala: jel obojica mislimo na onaj crveni silikon sto ide do 300 stepeni?

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 11 Apr 2012, 13:47

Da li je taj kazan samo pukao (od nekog udara) ili ima rupu odn. kanal koji je urezao neki strani predmet ili sam bubanj mašine? U prvom slučaju (trajna) popravka je po meni nemoguća, a u drugom mora se prvo eliminisati uzrok pa onda rasklopiti sve i popuniti rupa prvo sa unutrašnje strane nekim dvokomponentnim sredstvom (gitom) na bazi epoksi-ja a posle sa spoljne uraditi malo veću gumenu fleku (npr. od traktorske un. gume) i zalepiti je nekim boljim univerzalnim lepkom. Ja sam na taj način rešio do sada nekoliko mašina koje rade već godinama tako bez problema.
:lala:

nesonisevic
_
_

Post napisao nesonisevic » 11 Apr 2012, 21:33

@IvanBG pa jednostavno rupa,skoro pravilnog oblika,par cm iznad one cirkulacione pumpe i pretpostavljam da je nastala od udara,jer kad sam otvorio masinu jedan amortizer (ustvari onaj ublazivac) je bio van lezista,tako da prepostavljam ili da je pala negde ili je bila skroz polegnuta pa je tako nekako puklo...

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Hazbo » 01 svi 2012, 11:58

kolega manise komlikovanih zahvata toje vrlo lako sanirat.Nadji onaj cep od plute sto se zatvaraju vinske flase i napravi sa skalperom preseceni konus(kupa)priblizne velecine tog otvora ,inamazi sa neostikom dobro i utisni malo jace i sve ce biti ok.

nesonisevic
_
_

Re: Bosch logixx 5 RESENO

Post napisao nesonisevic » 14 svi 2012, 16:18

Na kraju sam sve vadio napolje,otvorio kadu na pola,oko te rupe sam zavario komad plastike koji sam odsekao sa iste kade i jos okolo zalio dvokomponentnim bisonom za plastiku. Radi kako treba... Hvala svima na idejama

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”