VEŠ MAŠINA SAMSUNG P1453 NE RADI CENTRIFUGA - RESENO

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
msergius
_
_

VEŠ MAŠINA SAMSUNG P1453 NE RADI CENTRIFUGA - RESENO

Post napisao msergius » 10 Jun 2012, 14:34

Imam problem sa centrifugom za veš mašinu
Samsung P1453,
SN W9465ADY700018H,
s tim što na poleđini piše da je u pitanju model P1452. Proces teče normalno do 10 minuta na displeju, kada se nekih dvadesetak minuta displej pokazuje da je ostalo 10, pa 9 minuta, ove dve cifre se smenjuju do zvučnog sigala za grešku i oznake na displeju UE. Masina za to vreme ne izbacuje vodu i ponekad uradi "jednu centrifugu". Kontaktirao sam ovlašćeni servis, Nakon dolaska konstatovali su da je u pitanju elektromagnetna pumpa za vodu. Zamenio sam pumpu, očistio filter i creva, ali problem je ostao isti... Sa novom pumpom se ništa nije promenilo, s tim da se sa novom pumpom na početku procesa centrifugiranja čuje neki zvuk i "krkljanje" vode koji ranije nisu postojali.
Nova pumpa za vodu je Askoll model M231XP, cod RC0209 i za razliku od orginalne ima snagu od 40W (originalna je imala snagu 30W).

Ponovo sam kontaktirao servis i sada kažu da je vrlo moguće promen sa kaišem... Ako neko ima savet ili rešenje, hvala...
Zadnja izmena: msergius, dana 13 Jun 2012, 20:41, ukupno menjano 1 put.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: VEŠ MAŠINA SAMSUNG P1453 NE RADI CENTRIFUGA

Post napisao jaro » 10 Jun 2012, 21:43

Bez detaljnog pregleda, nista detaljno nije moguce reci. Moze da bude par stvari u pitanju, koje nije moguce tek tako proveriti.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

GTI
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: LG, Samsung, Vivax, Galanz, Venting, Crypton

Post napisao GTI » 10 Jun 2012, 22:02

Da li se isto ponasa i sa praznim bubnjem?
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

msergius
_
_

Post napisao msergius » 10 Jun 2012, 22:13

Sa praznim bubnjem zavrsi centrifugu do kraja. Znacio bi mi svaki savet. Na drugom forumu sam dobio info da je isti problem resen sa zamenom kaisa.

hagula
_
_

Post napisao hagula » 11 Jun 2012, 00:16

zovi servis ponovo.nemoj da cackas ako nisi od struke.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 11 Jun 2012, 23:24

Da si pustio servis da uradi i popravku, sada bi oni razbijali glavu oko te mašne a ne ti. Nova pumpa je možda suviše slaba ukoliko mašina radi u uslovima smanjenog napona mreže. Pumpe koje se trenutno naviše prodaju u stvari nemaju ni 25W iako na njima piše 40. Ako je plaćena manje od xxxdin gotovo sigurno je problem u njoj. Vizuelno se razlikuju od originala po tanjem paketu limova jezgra. Original ili adekvatnu zamenu za Samsung (sa zalivenim namotajem i debelim jezgrom) je jako teško naći u poslednje vreme. Ipak, sve ovo je samo jedna mogućnost, a ima ih (naravno) više. Zbog svega toga popravka ovakvih mašina nove generacije uošte nije posao za amatere...
:roll:
PS baš me zanima ko je to uspeo da reši problem neizbacivanja vode zamenom kaiša

nuk
_
_

Post napisao nuk » 12 Jun 2012, 22:58

Dovoljno dugo radim Samsung program ali sa ovim opisom kvara, ovako napamet, je nezahvalno reci bilo sta.
Problem sa centrifugom moze da uzrokuje vise stvari pocevsi od motora, modula pa mi kaisa ali to ne ukljucuje problem sa izbacivanjem vode koji ocigledno postoji.
Jedino sto mogu da posavetujem, poznajuci "majstore" iz navedenog servisa jeste da ne dajete novac dok ne budete sigurni da je problem resen

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 13 Jun 2012, 01:11

Hm, čitam sad još jednom celu temu, ako mašina normalno završava program kada je prazna, i tada izbaci svu vodu, onda definitivno nije do pumpe, s tim da je nova gotovo sigurno slabija od stare pa otud malo "krklja" prilikom startovanja... :?

msergius
_
_

Re: VEŠ MAŠINA SAMSUNG P1453 NE RADI CENTRIFUGA - REŠENO

Post napisao msergius » 13 Jun 2012, 20:40

Hvala svima. Kais je definitivno bio problem, sa zamenom radi sve OK. Iako je ovlasceni servis kao problem dijagnostifikovao pumpu i naplatio izlazak na teren, centrifuga radi i sa "pokvarenom" pumpom, mada sam je zamenio za svaki slucaj.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”