Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao bursach » 09 Jul 2012, 12:25

Pozdrav svima,

elem, imam neku staru ves masinu Miele W757 koja izgleda kao nova i dobijena je na poklon :). Masina je u principu ok, ali imam problem sto nece povremeno da centrifugira. Naime, jednom je samo uspela da odradi ciklus kako treba, od skoro sat vremena, posle toga vise nijednom nije htela da centrifugira i tu se zaustavlja. Osim ako je ja rucno ne poteram da ide dalje. Pokusavam da nadjem neki service manual od nje ali ne uspevam. Isto se desava da ne moze elektricnim putem da se otvore vrata, nego moram da se saginjem i rucno ispod masine povucem da bih je otvorio. Pretpostavljam da je nesto otislo na programatoru, i s obzirom na to da sam elektronicar voleo bih to sam da sredim ako je uopste moguce. Sa druge strane ako je neko imao slican problem voleo bih da znam, jer cu verovatno na resenje ovog problema morati da potrosim vise od mesec dana. :) Pokusavao sam da nadjem na internetu gotov programator da zamenim ali nazalost nema za moj tip ves masine.
Unapred hvala!

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 515
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao Hazbo » 09 Jul 2012, 23:09

kolega prvo ces proverit cetkice na roioru onr su 6x10x25 mm.i za centrigugu nece biti problema,a za otvaranje vrata 100 posto je namotaj ma magnetu koju se nalazi na samoj mikro bravi ili je izgoreo ili je zaribo mehanizam sto radi u sklopu sa magnetom.programator je ml749c marke sibel.inace imam i semu pa mogu vam je poslati,masina je izuzetno kvalitetna i bolja od svih ovih ves masina sto se prodaju na balkanu. pozdrav.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao IvanBG » 11 Jul 2012, 00:56

Jeste, to je bila odlična mašina dok je bila nova, ali sad mi se čini da je pre za otpad nego za popravku, pogotovu ne u amaterskoj režiji. Najviše zbog toga što su njihove mašine pune specifičnih rešenja svojstvenih samo ovom proizvođaču, a drugo - naći delove za nju na našem tržištu praktično je nemoguća misija (pogotovu programator). Postoji par servisa u zemlji koji rade Miele ali se bojim da ti se nikako ne bi dopala njihova cena popravke...
:fanzo:
PS da nije slučajno na tastaturi aktiviran režim "pumpa stop"? :idea:

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao bursach » 11 Jul 2012, 09:37

@Hazbo kolega, hvala na informacijama, nisam se setio cetkica verovatno zato ponekad hoce a nekad nece da centrifugira. Sto se tice namotaja na bravi on je otisao sigurno jer se secam da sam ga ispitivao instrumentom , pa sam ga skinuo sa masine. Ako bude bilo potrebe odnecu na premotavanje ako nije zaliven. Za semu bih vam kolega bio zahvalan, jer s obzirom na entuzijazam, a i sam kvalitet masine, verovatno bih pokusao da uradim sam programator sa mikrokontrolerom ili mikro PLC-om, pa ce mi biti potreban i program ciklusa.

@IvanBG , da masine jeste odlicana i svi delovi su kao novi, nigde rdje ili slicno, i i imaju specificna resenja koja najverovatnije zahtevaju i samo njihov servis koji kao sto kazes se ne isplati. Jurio sam po internetu ali nema nista. Inace masina ima preko 80kg i u zivotu nisam nosio tezu :).

Za taster pump stop cu pogledati, nisam siguran.

Pozdrav.

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 515
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao Hazbo » 11 Jul 2012, 15:31

kolega veruj da se isplati malo i potruditi dase masina sredi i neces se pokajati jer ja je imam kao polovnu nabaveno jos pre 18 godina i radi kao singerica nebije menjao za bilo koju na trzistu nase bivse yuge.inace masina je teska po katalogu 125 kg.ako zelis jacuvam poslat namotaj od magneta samo javi na koju adreso (besplatno) uz srdacan pozdrav.

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 515
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao Hazbo » 11 Jul 2012, 19:41

inace mozda i vi imate semu pr5overi oni obavezno prilazu seme iz masinu i stavljaju je sa unutrasnje strane pozadi programatora ili pored modulne ploce pored vrata levo ,sigurno je imala sema ako je neko nije pre vas otvaro i uzeo za sebe semu.inace kontakti koji rade centrifugu su sledeci:33sa39,21sa19 i32sa26 drugi kontakti neucestvuju u ciklusu centrifuge. proveri ove kontakte zujalicom mehanicki i tacno ces znati.ja ih poprvljam kao od sale ali verujem daje ceo problem kod cetkica.pazi ako budes menjao cetkice nemoj da koristis opruge od starih cetkica jer ceti odma potrosit nove.

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao bursach » 11 Jul 2012, 20:30

Kolega, mnogo se zahvaljujem to su jako korisne informacije, pogotovo ovo za cetkice i kontakte koji su za centrifugu. Javicu ti se preko pm za ovaj namotaj.
Zahvaljujem jos jednom.

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao bursach » 14 Jul 2012, 09:16

Kolega Hazbo, imam problem, ne vidim gde su cetkice. Da li moram da skidam ceo motor (sto je nezgodno jer mogu da mu pridjem samo odozdo),ili moze bez skidanja motora? Sa koje strane su cetkice kad se gleda odozdo, sa leve ili sa desne gde je beli poklopac i kais?

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao IvanBG » 14 Jul 2012, 15:35

Motor se uvek skida kada je potreban pristup četkicama, ali taj posao nikako nije za amatera jer se može desiti da nakon skidanja dođe do remećenja pravilnog položaja nosača četkica. Drugo, nakon zamene motor se obavezno mora pustiti u rad van mašine u cilju provere. Ali ako je ta mašina starija od 20 god verovatno i nema četkice već veliki asinhroni motor sa promenljivim prenosnim odnosom i spojnicom. Ta skalamerija je prilično teška i nema potrebe da se skida tek tako u nedostatku boljih ideja... :roll:

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 515
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao Hazbo » 16 Jul 2012, 14:22

kolega moras nagnut masinu skoro u horizontali na boku i odozdo pridji motoru otsrafi dva mala masinska sraga na plasticnom poklopcu i kad skines plas.poklopac videces cetkice i mozes ih zamenit bez skidanja motora.kad odvijes male srafove na plas.poklopac pre nego sto ga skines obelezi ga malo sa flomasterom kakobi ga lako posle zamene cetkica vratio na svoje mesto.ovaj motor je ASINHRONO KOLEKTORSKI jer levo desno kada reverzira radi asinhrono sa kondezatorom a za cenrtifugu radi kolektorski deo i zato koristi cetkice.u prvom odgovoru dao sam vam dimenzije 6x10x25 mm.sretno sa radom i da zavrsis sa uspeho uz srdacan pozdrav.hazbo

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao bursach » 17 Jul 2012, 11:58

Ok, probacu, hvala kolega. Javljam se kad namestim ;).
Srdacan pozdrav!

bursach
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 28 Jan 2008, 13:33

Re: Miele W757 nece da centrifugira

Post napisao bursach » 26 Okt 2013, 21:13

Auh, prodje vise od godinu dana nikako da napisem sta se desilo. Zamenio sam cetkice i sve je ok, radi.
Ne znam kako da u postu stavim RESENO.....

darko8
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2024, 15:32
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: consumer

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao darko8 » 29 Jan 2024, 15:39

Tema je stara vise od 10 godina, al ja imam isti problem :)
Model masine je Miele w715, jel ista dimenzija cetkica kao i za W757 ?

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao sim » 30 Jan 2024, 01:14

Ja bih pre rekao da su dimenzije cetkica 15*5*27.
SIMkom

darko8
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2024, 15:32
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: consumer

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao darko8 » 30 Jan 2024, 20:24

To su te dimenzije, danas ih zamijenio i mašina je uredno odradila centrifugu 2 puta na prazno. Kada sam ubacio veš odradi pranje i opet neće da pokrene centrifugu. I sad neće ni vrata da otvori. Da li je programator ili ... ? Svaki savjet je dobrodošao :)
Ako šta uspijem javiću.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao alexa_pg » 30 Jan 2024, 22:48

Nisam stručnjak za veš mašine, ali čitajući teme na forumu po nešto sam naučio. Bar mislim da sam naučio.
Kad kod mašine ne radi centrifuga i ne mogu vrata da se otvore, mislim da je kvar sa pumpom za izbacivanjem vode tj. iz nekog razloga pumpa ne radi a kao posledica su centrifuga i brava.
Dok kolege BT ne daju svoje stručno mišljenje ti provjeri pumpu za izbacivanje vode.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao sim » 31 Jan 2024, 02:36

Da uslovi za rad centrifuge su broj jedan da nema vode u masini. Masina to meri hidrostatom sto znaci da bi trebao taj sistem da bide cist.
Posle toga ona proba da pokrene neku srednju brzinu to se zove distribucija na kojoj ravnomerno rasporedjuje ves i ako ga uredno rasporedi broj obrtaja bubnja i samog motora je konstantan i onda pocinje da ubrzava i centrifugira. Ukoliko se ves ne rasporedi masina nece da ima konstantan broj obrtaja vec ce ti obrtaji da variraju gore dole i masina ce prekinuti taj rad i okretace ponovo levo desno. Nakon toga ponovo pocinje distribuciju i tako ukrug.
Da li je to masina koja ima elektroniku u vratima negde na polovini masine?
SIMkom

darko8
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2024, 15:32
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: consumer

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao darko8 » 01 Feb 2024, 21:54

Problem je bio do četkica, nisu bile dobro nalegle. Kada sam stavio nove nisam dobro postavio u gumeni nosač. Na ovoj mašini se otvara prednji dio kao vrata, stranice i leđa su iz jednog dijela.
Hvala puno svima na pomoći.

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 515
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Miele W757 nece da centrifugira [REŠENO]

Post napisao Hazbo » 19 Mar 2024, 19:44

Zamasinu Miele W715 sto je navedena u predposlednjem postu masina ima iste cetkice kao i model W757 cetkice su dimenzije 6x10x25 sa sigurnoscu tvrdim jer sam dosta resio od ovog modela.A sto je kolega naveo dimenzije 5x15x20 se odnose na novije modele koji koriste drugi tip motora koji radi na jednosmerni napon.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”