Motor sa EI Nis masine na ARDO A500?

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
todoro
_
_

Motor sa EI Nis masine na ARDO A500?

Post napisao todoro » 22 Avg 2012, 21:46

Pozdrav,
kao sto sam napisao u naslovu, u ARDO A 500 ves masinu ubacio sam motor EI Nis. Sve pasuje samo je problem sto ne znam kako da je povezem. Nigde nisam mogao da nadjem shemu za ardo a 500, pa ako moze bilo kakav savet bio bih zahvalan.

basic bejzik
_
_

Re: Motor sa EI Nis masine na ARDO A500?

Post napisao basic bejzik » 29 Okt 2012, 22:56

pozdrav,imam isti problem tj isto naleteo sam na isto resenje.Našao sam motor od ei,odgovaraju mere al ga nisam ugradio,pa je moje pitanje dal si uspeo nešto da uradiš i ako jesi da li radi kako treba?

frigo
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 00381255745156
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Post napisao frigo » 30 Okt 2012, 04:53

ako znas da citas seme evo pomoc... :pivopije:

Kod: Označi sve

http://www.data-chip.ru/viewtopic.php?t=2060
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

mivageze

Post napisao mivageze » 30 Okt 2012, 17:30

Ako napišeš koliko žica ima jedan i drugi motor ili uslikaš izbliza konektor i imaš mjerni instrument...mogu ti pomoći... :tooo:

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 31 Okt 2012, 02:31

Imajte u vidu i to da je bitan i prečnik remenice, a ne samo kačenje motora... :uca:

mivageze

Post napisao mivageze » 31 Okt 2012, 18:59

Prečnik remenice se može kompenzirati odgovarajućim remenkaišem, a koji obrtaj manje-više, nije toliko bitno.... :pivopije:

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Ivan

Post napisao IvanBG » 31 Okt 2012, 23:57

Nisam rekao zbog toga što neće odgovarati stari kaiš, to je najmanji problem, nego zbog toga što neće odgovarati odnos prečnika remenica bubnja i motora. Na tom Ardu o kome je ovde reč remenica bubnja je relativno mala, a na svim niškim mašinama je dosta veća. Dakle, ako ostane originalna remenica, u radu će taj niški motor biti opterećen znatno većim obrtnim momentom nego što je bio na svojoj mašini, što baš i nije za zanemariti...
:uca:

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 01 Nov 2012, 00:27

Ivane tako je samo što je ovo fuš čovek radi sa onim što ima ali nerazumem zašto ne postaviti slike da možemo posavjetovati kako da poveže i kako da postavi ovako smo svi u teoriji a moramo iz malog mozga vaditi sliku kako to izgleda a bojim se da je u arda malo i dulja oosvina.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 01 Nov 2012, 11:40

Od kako je postavio pitanje nije se ni pojavio. Nije serviser....možda je i zaboravio na pitanje.
Tema je za u "pomoć krajnjim korisnicima".
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

mivageze

Post napisao mivageze » 01 Nov 2012, 12:18

Kad se već ne javlja ovaj što je otvorio temu, da bar nešto naučimo.... Sve je tačno Ivane što si rekao, ali nije presudno...Ovo dana sam u mašinu Zanussi stavio motor od Gorenja...pa sam stavio jučer u WA583 motor od Končara M500, sve to fino radi, ljude spasiš, to su sve vrijednosti mašine komplet xx eura...To se ne radi na novim mašinama...A evo pogledaj, na Končarovoj mašini MS800 superdry, tvornica je sa potpuno istim motorom u neke serije ugrađivala veću a u neke serije manju remenicu na bubnju....da ne povjeruješ, razvalio sam dosta tih mašina pa znam... lolzi
remenica končar ms800 superdry.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”