Electrolux EWW1690

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
programatorsvemira
_
_

Electrolux EWW1690

Post napisao programatorsvemira » 18 Sep 2014, 06:29

Pozdrav ekipa,
Vidim da ste imali neke probleme sa navedenom masinom pa da pitam,
Dakle stranka se zalila da masina ne odradi program do kraja kada odabere opciju da grije vodu a kad stavi da ne pali grijac tj. Da pere u hladnoj vodi onda odradi do kraja.Grijac vesmasine je probijao na masu i njega sam zamjenio al nakon toga problem je osto isti... sljedece sam uzeo elektroniku i odfuro u elektrolux na konfiguriranje i lo njihovom elektronika je ispravna al kad sam ju namontiro nazad masina i dalje zeza... osto sam uz nju da vidim sta i kako zeza, krene uzimat vodu upali motor i radi ok ulali cirkulacisku lumpu i grijac radi kojih 15-20 min i nakon toga podivlja ukljuci centrifugu i motor pocne vrtit na max al svega kojih par sek i nakon toga stane i sve prestane sljakat, u toj nekoj pauzi je 5 min i onda ponovo pokrene pumpu grijac i opet motor na max..taj proces odradi tri puta i nakon toga stane, a vrijeme se i dalje odbrojava prema nuli i dodje na nulu al voda ostane u masini. Nadam se da je netko imao slican kvar pa da bi mi mogo rec sto i kako :) Velko hvala!!!

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Re: Electrolux EWW1690 radi kod zamjene faze i nule (rješen

Post napisao ZDRAVKO T » 18 Sep 2014, 10:36

Ta mašina kao i mnoge druge iz te grupacije zna biti zahtjevna za majstore.Slažem se sa gornjim postovima pa nisam reagirao ranije grijač je najčešći problem a zatim bravica,pumpa,motor pa i elektronika.Electroluxa radim u garanciji i susretao sam se sa takim situacijama od toga da reprogramirana elektronika(imam programer za njih)primi program a da ima problem koji se ponavlja tu pomaže test mod koji ću ti poslati na mail ako ti treba i oćeš raditi dalje na njoj.Moja olakšavajuća okolnost je da posjedujem solidan lager djelova i uz sve rečeno idem metodom zamjene djelova i tako najčešće i rješim problem.Obavezno taka mašina ide u servis i neradi se u stranke iz kojekakih razloga a najvažnije ti je da u radijoni imaš uvjete da studijozno pristupiš problemu.Ako ti treba pomoći u Zagrebu imaš Damira Benceka poslat ću ti kontakt ako ti treba...
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

programatorsvemira
_
_

Re: Electrolux EWW1690

Post napisao programatorsvemira » 18 Sep 2014, 17:35

Za test mod znam i isptobo sam ga...sve odradi i ne pokaze nikakvu gresku. Grijac susilice mi ima spoj sa masom i to sam ocito sa istrumenzom al tek kad sam prebacio na Mome,pa pretpostavljam da me sad on zeza. Prije sam radio u servisu kucanskih aparata a firma je servisirala Electrolux grupaciju.... sad mi je bed kaj sam u fusu iso pomoc stranci a nemam lager dijelova da pokusam sa standardnom metodikom (zamjena dijelova dok ne proradi)
Sad bih trebao grijac za susilicu al sam da vidim dal je do njega al su mi ruke vezane :) ako imas i mozes pitat tog Damira pa da dogovorimo nesta :)
Pozz i hvala

programatorsvemira
_
_

Post napisao programatorsvemira » 18 Sep 2014, 17:44

Pa sad sam se sjetio... Znam Damira...on je sef u electroluxu.... ;)

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 19 Sep 2014, 23:00

Ako je tako snalazi se iskopčaj grijač i stavi vodove na sijalicu kod nekih modela to prolazi ,grijač sušilice izvadi van ispitaj ga i takoga vani priključi na mašinu bez spoja na masu pokušavaj nešto.Da Damir je šef.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”