AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
damo
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 30 Jan 2017, 23:55
Location: Krsko
Specialty: consumer

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao damo » 31 Jan 2017, 08:03

Dobar dan. Imam slični problem sa sušilicom AEG T88800. Da li je itko uspeo riješiti problem sa elektronikom. Postoji kakva šema te iste elektronike?

pozdrav,

Damjan

Dajana
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 04 Apr 2017, 19:13
Location: Novi Sad
Specialty: tv

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao Dajana » 04 Apr 2017, 19:19

Imam pitanje i hitno mi je. Imam madinu za susenje aeg lavatherm. Ocisceni su filteri i voda izbacena i ona se gasi na svaka 3 minuta. Zasto se to desava? Hvala unapred

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao pyerto » 04 Apr 2017, 23:36

Da li se gasi baš precizno na svaka 3 minuta ili približno? Kada se ugasi da li ispisuje neku grešku ?

Dajana
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 04 Apr 2017, 19:13
Location: Novi Sad
Specialty: tv

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao Dajana » 06 Apr 2017, 08:59

Pozdrav, bas precizno na svaka tri minuta, ne iapisuje gresku nego pocne da trepce dugme pauza i lampica na kojoj pise Behalter, a svi filteri cisti. I sta sam jos primetila. Tako sam je na svaka tri min opet palila i ona susi radi sve al vode u onom dugackom filteru uopste nije bilo a ves skoro suv, sad mi nije jasno gde je ta voda otisla i sto se gasi. Hvala vam puno sto ste odgovorili!

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao pyerto » 07 Apr 2017, 01:47

Po tvome opisu problema idemo nekom logikom. 1. Mašina ti stane nakon 3 minuta ... vrijeme za koje elektronika-samodijagnostika testira sve komponente mašine i otkrije grešku nam kaže da tvoja mašina za sušenje IMA PROBLEM, zbog čega se mašina zaustavi 2. Pošto je Ti prisilno opet startujes ona nastavi sa susenjemˇ- Znači da su joj svi vitalni dijelovi ispravni (motor,remen,elektronika, bravica vrata). 3. Pošto si ustanovila da kada mašina stane lampica Behalter svijetli (Behalter na njemačkom znači rezervar) što bi trebalo da znači da je posuda kondenzata puna a ona to zapravo NIJE e tu se krije GLAVNI PROBLEM.
Tvoja mašina se nakon dužeg rada zbog prolaska "paperija - dlačica" od odjeće u sistem začepila. Odnosno na dnu tvoje mašine postoji posuda koja skuplja kondezat iz odjeće. Ta posuda se u toku rada mašine napuni do određenog nivoa kada se automatski uključuje PUMPA koje tu vodu kroz gumeno crijevo gura na vrh mašine tj. u Behalter koji ti kasnije ručno prazniš. Najvjerovatnije je da se to gumeno crijevo začepilo pa ta voda nemože doći do Behaltera ili se začepila, zaglavila sama pumpa koja treba da gura tu vodu. Pošto se nakupilo tih dlačica ona se sigurno zaglavila. Sva ta voda je ostala u posudi na dnu koja ima plovak-senzor. Pošto ona nema gdje da otiče i stalno je puna plovak-senzor daje informaciju masini da joj je Behalter napunjen i mašina se zaustavlja.
Iza mašine na leđima na dnu postoji jedan gumeni čep koji je vjerovatno učvršćen stezaljkama. Njega trebas skinuti, stavi i neku krpu i nagni mašinu nazad pod malim uglom da voda iz te posude na dnu mašine izađe napolje. Nemoj odjednom i naglo nego vise puta nagni pa vrati pa nagni pa vrati. Trebaće otvoriti i bočnu stranicu mašine i očistiti pumpu eventualno produvati gumena creva.
Za početak isprazni vodu kroz taj zadni gumeni čep naginjanjem mašine pa upali masinu normalno da radi. E tada bi trebala da radi više od 3 minuta !!!!
Napiši mi i tačan model mašine iz serije Lavaterm. Pozdrav veliki NAPOMENA: Kada budeš naginjala mašinu nazad pod malim uglom to radi , ne neglo jer će voda da se prelije unutar mašine i prije svega ISKLJUČI JE IZ STRUJE !!!!

Servisjurcomm
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 26 Dec 2016, 16:32
Location: BiH, Tomislavgrad
Warranty service: LG, Philips, Vivax
Contact person: Ivan
Phone number: 0038734535333
Specialty: whitegoods

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao Servisjurcomm » 22 Apr 2017, 22:13

Imali smo isti problem, ocistili crijeva i sve radi ok!

bakicivan1991
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 13 Jan 2021, 11:45
Location: Prokuplje
Specialty: computers

Re: AEG LAVATERM T5684L greska E54 i E51

Post napisao bakicivan1991 » 28 Feb 2021, 18:29

Zdravo svima, ja sam imao isti problem na aeg 5684 exl. Greske u test modu su bile e51 i e54, motor nije hteo da okrece, a cuju se releji.. problem sam resio tako sto sam resetovao greske u test modu..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”