Re: Lijepljenje kazana

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
kibsa
_
_
Postovi: 194
Pridružen: 16 Nov 2006, 01:11
Lokacija: BiH

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao kibsa » 03 Feb 2016, 11:32

U zadnje vrijeme je puno mašina za veš sa lijepljenim kazanom. Da li bi kolege koji rade zamjenu ležajeva na ovim mašinama razmijenili iskustva. Kako je najlakše otvoriti kazan i čime ga, po zamjeni ležajeva, zalijepe. Ja još nisam radio zamjenu ležajeva na ovakvim mašinama, ali očekujem svakog dana da i mene zadesi takav posao.
Zadnja izmena: kibsa, dana 01 Feb 2022, 23:44, ukupno menjano 1 put.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao jaro » 03 Feb 2016, 12:18

Mene samo jedno zanima: koliko moze da se naplati takva zajebancija, ako neki slican posao na normalnim kazanima kosta u proseku 50e, i kolika se garancija moze dati na to, uz prihvatanje vlasnika?
Ovde otprilike je bar dupli posao.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 223
Pridružen: 06 Mar 2011, 17:22
Location: Skopje Makedonija
Contact person: Rade Gelevski

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao gelevski » 04 Feb 2016, 21:18

Ja imam "Renovator" radi na vibracii I tako secem bubanj(Kazan).Gde je nedostupno list od bonseka I nema problema. Najpre izbusis rule pa seces .Lepim za silikonom Ceresit ft101.I to

adoni
_
_
Postovi: 42
Pridružen: 02 Nov 2012, 09:11
Location: sarajevo bih
Contact person: adnan

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao adoni » 08 Feb 2016, 14:07

ja režem brusilicom i bonusekom ,lijepim silikonom za visoke temperature i stavljam šarafe sa maticom i podloškama ,bez šarafa ništa nema vajde ,mislio sam uzeti i renovator i nekih drugih stvari ali nije isplativo.kako kolega kaže da li se isplati .to je zeznut posao i treba puno muke ,danas su sve mašine na tu foru i jeftinije je nego drugo ja dajem račun registrovane radnje sa garancijom od 6 mj, sigurno uhodano sve za 50 e ali nema nekog interesovanja pa sada ti skontaj prijatelju pozz

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao KRKI » 07 Mar 2016, 20:17

renovator je odlican za to samo sto kada sve namestim ja zavarim plastiku sa pp elektrodom i fenom. Naravno testiram kazan posle tako sto ga napunim vrucom vodom i ostavim preko noci. Garanciju nedajem jer ako radim radim u saglasnosti sa musterijom. Desava se da je plastika nekada porozna pa nemoze lepo da se zavari ali sve to prvo dogovorim sa musterijom pa onda radim. Ako neuspem nenaplacujem.Cuo sam da postoji lepak loktite mislim da je oznaka 404 ili 407 i probacu ga jednom prilikom kada mi var bude porozan,elem treba ga nakapati kroz rupice kazana i on se sam slije i zapusi porozno mesto a otporan je na temperature do 160 stepeni.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao junuzovic » 08 Mar 2016, 08:31

Mislim da je ovo bolje ta te stvari:
http://www.loctite.hr/cps/rde/xchg/SID- ... 2634989569

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao KRKI » 08 Mar 2016, 08:41

Jesi li probao. Neznam zbog temperature 100 stepeni je bas na granici.
Mozes li mi reci gde ima u slobodnoj prodaji. Posalji mi u moj inbox,ako znas.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao junuzovic » 08 Mar 2016, 08:51

Nisam ja probavao ali jeste kolega i kaže da funkcionira. Nema ga kod nas u prodaji netko mu je donio izvana. Ne znam da li ga ima kod vas. Ja sam te rupice koje se pokažu lijepio, odnosno popunjavao na nekim plastičnim rezervoarima od kosilica (napuknuča po šavu) sekundarnim ljepilom i nanosio sam ga u nekoliko navrata da bi popunio pukotinu i funcionira a još se radi o gorivu..

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao KRKI » 08 Mar 2016, 20:03

cela stvar se svodi na to da sve plastike mogu da se zalepe samo treba naci strucno lice koje zna kakvim lepkom se lepi odredjena plastika. Gledao sam na youtub kako covek nanosi u slojevima mislim da ima 5 slojeva neku tecnost i prasak nemogu se setiti naziva lepka,lepi i prakticno pravi novi deblji zid. Nije mozda za kazan ali kada curka a sve si lepo odradio,ocistis mesto i naneses par slojeva nadeblje i resen problem.Bas cu da potrazim gde sam to gledao da napisem naziv lepka.

Potrazicu ovaj lepak sto si postavio.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao junuzovic » 08 Mar 2016, 22:49

To ti je PASCOFIX. Nema ga uzeti, ja sam ga tražio, bar ne kod nas. Super stvar za krpanje, i ljepljenje.
https://www.youtube.com/watch?v=-rV-oTcCfuQ

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 513
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao Hazbo » 20 Mar 2016, 20:25

Verujte kolege dasam dosada isekao najmanje dosad oko 50 komada tih kadi od ves masina sto za musterije sto za jednu trgovinu bele tenike jer su in lageri stradali u garantnom roku. To radim sa malom flekaricom samo sto stavim circular sa vidijom I secem kao od sale.Na 4 mesta koja su nepristupacna za fleksaricu radim sa listom od masinskog bonseka a to su mesta gde se montira motor I amortizeri.Bisim Burgijom 4mm.25 rupa za masinske srafove M3x25mmkoje sa maticom stezem.Lepak koristim BERNER koji je ustvari (lepak I zaptivna masa) Otporan na temperature na 160 stepeni.Nijednu nisam imao reklamaciju.Ceo ciklus rada uradim sam za 7 sati a naplata je 60e.Mislim daje isplativo.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao nike » 20 Mar 2016, 21:29

@Hazbo
Možda kod tebe i jest isplativo, ali ovde u HR, gdje je cijena sata masjstora prema mušteriji 20€+PDV, tih 60€ nije dosta ni za 1/3 tog posla!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao junuzovic » 21 Mar 2016, 07:31

Da li je nož od flekserice nazubljen ili ravan (onaj za sječenje keramike) i da li lijepi plastika prilikom rezanja ima li problema??

ubljanin
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 21 Mar 2016, 17:03
Location: ub

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao ubljanin » 21 Mar 2016, 17:17

Da li je neko od vas sekao kazan na Bosovoj ves masini klasa6,jer na njima sve vise odlaze lezaji,a novi kazan nece niko da kupi jer je oko 14000 hiljada?

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao KRKI » 24 Mar 2016, 08:49

Iseces ga renovatorom pa ga lepo zavaric fenom za varenje plastike i eto gotovo.

vuckoelektricar
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 31 svi 2011, 21:12
Location: Banja Luka, Bosna i Hercegovina
Warranty service: ATLANTIC BOJLERI
Contact person: MILORAD
Specialty: whitegoods
Lokacija: Krajiskih brigada 57

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao vuckoelektricar » 14 Apr 2016, 09:07

Rasijeci kadu flexom i povariti elektrodom, mjesta opterecenja dodatno ojacati i sve funkcionise. Majstor za plastiku sve rasijece i zavari za pola sata i naplati 15e a meni treba oko sat i po za rasklapanje i sklapanje. Sa lezajima i semeringom sve kosta 50e. Milorad

nesonisevic
_
_
Postovi: 63
Pridružen: 10 Apr 2012, 22:33
Location: novi sad

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao nesonisevic » 26 Apr 2016, 23:20

Evo jednog primera: https://www.youtube.com/watch?v=QvZ5X7xw8JA

Jedino pre secenja, opicis 15-20 rupa okolo ruba gde ces da seces i onda kad sastavljas silikon i safici sa maticom (6-8mm) i eto ti 50-60evrica :lala:

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao junuzovic » 27 Apr 2016, 17:42

Kod nekih mašina ne vrijedi niti rasijecanje jer je neizvodivo. Imao sam tako Indesit nedavno istu kao sa ovog sajta:
https://www.youtube.com/watch?v=6-K8JYGEiGU

obodin
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 64
Pridružen: 02 Apr 2016, 23:39
Location: Trilj
Warranty service: Sinclair, Mitsubishi, Gree, Azuri
Contact person: Pave
Specialty: whitegoods

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao obodin » 03 svi 2016, 16:55

Zna netko di ima kupit PP elektroda u okolici Splita ?

crnogorac
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 20 Nov 2012, 20:37
Location: crna gora
Specialty: whitegoods

Re: Lijepljenje kazana

Post napisao crnogorac » 16 Dec 2016, 23:04

ja sam radio nekoliko komada sarafcigerom i cekicem...nacnes ga sa gornje strane i malo sirim sarafcigerom po onome savu kuckas putanjom sava a on sam puca a sklapam ga bernerom takodje i masinskim sarafima...radio sam bosh ardo candy i svaki je prosao

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”