SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 08 Jul 2017, 12:51

Nadam se da neće biti problem što sam otvorio novi post sa istom mašinom,za koju sam tražio info o ležajima,ali je druga tema.Naime,pošto se čekalo
gumu vrata koja je bila pokidana,nije se moglo isprobati mašinu odmah,a kad se isprobalo,ustanovio sam da mašina istovremeno uzima i izbacuje vodu.
Na displeju se pojavio opis ;wasserhahne zu?;(mašina je nabavljena u Njemačkoj,pa sve informacije o programima pišu na njemačkom jeziku).To bi valjda
trebalo značiti da li je otvorena slavina,što nema logike kad uzima vodu.Ne znam gdje bi mogao biti problem-da li na elektronici ili nešto drugo.Prilažem
dvije slike elektronike u zatvorenom na kojima se vide njihove oznake,ali ako je potrebno slikati otvorene,onda ću ih slikati.Pozzz :oklagija
DSC_0047.JPG
DSC_0048.JPG

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao orion52 » 18 Jul 2017, 17:53

Baš mi je žao što nitko ne zna moguće rješenje ovog problema,ali opet nemogu biti nezadovoljan,jer u dosadašnjem članstvu rješio sam mnogo
problema,zahvaljujući pomoći ostalih članova.Međutim,pošto je mašina u rezervi,bio bih veoma zahvalan ako mi netko pomogne kad-tad,ukoliko
dođe do nekih informacija.Pozzz 01ziveli

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao pyerto » 19 Jul 2017, 22:37

Meni se čini da je to problem sa aquastop-om. Ili je on neispravan, začepljeno crevo dovoda ili ti je negdje u mašini prokvasilo pa dohvatilo senzor na dnu mašine koji aktivira aquastop.
Pogledaj sledeći video https://www.youtube.com/watch?v=4JXuZBtFqps

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao orion52 » 20 Jul 2017, 14:54

Hvala pyerto,čim budem u mogućnosti,provjerit ću aquastop i senzor.Inače,unutar mašine je sve suho,a da je dovodno crijevo začepljeno
ne bi ni uzimalo vodu,ali problem je u tome što u isto vrijeme i izbacuje vodu.Moguće da sam kod zamjene ležajeva nešto poremetio,kad
sam odspajao sve sa kade a poslije vraćao na mjesto.Javit ću nakon provjere o ishodu.Pozzz

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao pyerto » 20 Jul 2017, 22:34

Nema na čemu drug moj, ako šta pomogne a ako ne ganjaćemo dalje. Znaš kako moguće da crevo nije u potpunosti začepljeno nego djelimično, tačno je da vodu mašina prima ali ako u određenom vremenskom intervalu mašina neprimi dovoljnu količinu vode onda mašina smatra da voda nestiže sva u nju nego da dio vode ide izvan nje pa aktivira ispumpavanje (preduslov da na ulazu bude dovod vode određenog pritiska). Pregledaj ti komplet crevo za svaki slučaj tu je negdje caka sigurno, pa javi šta si uradio

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao orion52 » 29 Jul 2017, 21:14

Evo,danas sam pregledao mašinu i ustanovio sljedeće.Aquastop je ispravan(po instrumentu i po direktnom ukapčanju na napon-zuji).Mikrosklopka na dnu
mašine koja je iznad plovka,a on je aktivira u slučaju curenja vode-ispravna.Jedino me zbunjuje što je u zatvorenom položaju,a kod eventualnog aktiviranja
kontakti se otvaraju.Onda sam probao odspojiti konektor sa mikrosklopke,simulirajući kao da se plovak podignuo i iskopčao sklopku.Nakon startanja mašine
pojavio se natpis >aquastop ausgelöst<,što bi trebalo značiti da je aktiviran aquastop.Ne znajući više što ispitati,demontirao sam elektronski modul i otvorio.
Šaljem slike na kojima se vide tragovi vode i praška(ne znam odakle kad nije u blizini vode,osim možda kondenzacije prilikom iskuhavanja).Pretpostavljam
da bi mogla biti greška na modulu(da li usljed utjecaja vode ili godina rada?).Šaljem i sliku poklopca modula,na kojem su sve oznake modula.U očekivanju
sljedećeg savjeta ili usmjeravanja na moguću grešku...Pozzz :pivopije:
DSC_0054.JPG
DSC_0055.JPG
DSC_0056.JPG

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao KRKI » 12 Nov 2017, 16:50

Jesi li proverio grejac omski (200koma)ka masi i to kad ga pokvasis.

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: SIEMENS IQ1631-prima i izbacuje vodu

Post napisao orion52 » 21 Nov 2017, 14:02

Evo,da se oglasim opet.Elektronika je bila na popravku,na kojoj je zamjenjen neki čip(neznam koji),montirana i mašina proradila.Što se tiče grijača,
on je ispravan,a moja pretpostavka za neispravnu elektroniku je ta,da je došla na nju voda(kondenzacija) prilikom otkuhavanja.Naime,guma vrata(mjeh)
je bila izrezana na par mjesta,između ostalog i s gornje strane,pa je otud dolazila kondenzacija gore.Hvala na savjetima i pokušajima pomoći.Pozdrav :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”