Susilica beko DC 1560 nece da krene sa radom

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Susilica beko DC 1560 nece da krene sa radom

Post napisao ledinci » 03 svi 2018, 12:55

Susilica beko DC 1560
71881181300

Problem sa susilicom je taj sto je senzor na grijacu dotakao metalni oklop i nastao je kratki spoj sa uzemljenjem i elektronika na mašini je pregorila, poručio sam elektroniku i dobio sam slični elektroniku koja nije baš identična staroj, nakon provjere rekli su da je to odgovarajuća elektronika za ovu mašinu i da tu nema greške.
Problem je u tome što kada se izabere program mašina neće da krene nego kratko i brzo tri puta pisne i to je sve što se desi.
Svi mogući senzori su pregledani i svi su ispravni instalacija takođe, znam da beko ima mnogo različiti elektronika i senzora za "istu" mašinu, ne znam da li je ova elektronika usklađena sa ovim senzorima ili je nešto drugo u pitanju.

na slici je sifra elektronike koju sam dobio kao odgovarajuću za ovu mašinu.
senzor na grijaču je sa oznakom 29-08
a kod elektronike 01-07
Prilog
beko.jpg
beko1.jpg

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Susilica beko DC 1560 nece da krene sa radom

Post napisao ledinci » 03 svi 2018, 17:29

Slike elektronike, stara i nova
Prilog
beko12.jpg
beko13.jpg
beko14.jpg
beko15.jpg

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Susilica beko DC 1560 nece da krene sa radom

Post napisao junuzovic » 03 svi 2018, 19:42

Gledajući te dvije ploče kopčanja su ista trebala bi da radi ta elektronika. Da nije neka komponenta u problemu???Provjeri prekidačl od vrata ..
Evo to je ista ta elektronika koju ti je servis poslao:

Kod: Označi sve

https://www.electrodomesticoscid.com/recambios/4lavadoras/-modulos-control/modulo-control-secadora-beko-dc1560-p-2963282001.html

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Susilica beko DC 1560 nece da krene sa radom

Post napisao ledinci » 03 svi 2018, 20:13

Svaka komponenta pojedinacno ispitana prekidac vrata ispravan kao i onaj od filtera mikroprekidac,samo sumljam na senzore da nisu kompatibilni sa elektronikom a opet nije mi jasno menjao sam i njih tj pokusavao sa jednim od stariji modela i nista se ne desava isto opet,ne mogu da se sjetim da li se lampica sa sunca pomjera kada se okrece izbornik, da li je prati kad se recimo okrene na peglu da li i lampica odma predje na peglu ili to bude nakon starta. U mom slucaju ona miruje ako zadrzim start ona odreaguje zvucnim signalom i prebaci signalizaciju kao da je kraj i ako se pokusa da upali opet nista...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”