Gorenje Olimpic 77 pere hladnom vodom

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Kole
_
_

Gorenje Olimpic 77 pere hladnom vodom

Post napisao Kole » 25 Dec 2018, 11:19

Moja ves masina Gorenje Olimpic 77 pocela je da pere hladnom vodom. Ova masina ima programator PG 501.

Zapazio sam da masina vrlo brzo prelazi sa programa na kojima treba da greje recimo sa 2 na 3, iako je zima i voda je hladna. Bez obzira je li naredjena temperatura 60 ili 95 c. Crvena signalna lampa za zagrevanje gori. Prilikom prelaska cuje se ostro krcanje iz reona programatora.

Posto sam amater, idem sledecom logikom - da je grejac neispravan, ona bi stala na tim programima. Da je termostat neispravan, programator ne bi ispustao cudne zvuke. Dakle preostaje mi sumnja na stop relej - posto je masina stara preko 40 godina razmisljam da se mozda plasticna kotva pojela i da ne moze da zadrzi programator, nego on nastavi dalje iako nije dostignuta zadata temperatura.

Sta vi mislite? Da uzmem kod nekog ko rastura stare masine polovni stop relej ili kotvu iz nekog pregorelog releja pa da namontiram na moj programator? Imam negde knjigu od Zivorada Pejcica o popravci masina za pranje vesa, samo da je nadjem da vidim kako se to radi.

Pozdrav i hvala.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje Olimpic 77 pere hladnom vodom

Post napisao sim » 25 Dec 2018, 17:11

Termostat ili stop elektromagnet.
SIMkom

orion52
_
_

Post napisao orion52 » 26 Dec 2018, 10:39

Ja bih prije sumnjao na blokirni relej(stop elektromagnet),koji se može ispitati instrumentom ili nekim kabelom sa utikačem.Uključiti utikač u utičnicu,
a žicama na drugom kraju dirati kontakte blokirnog releja na programatoru i ako je ispravan,čuje se preklapanje kontakata.Ako je kotva puknuta ili
istrošena,vjerojatno je vidljivo,no,ako nije,odlemiti blokirni relej i izvaditi iz programatora,pa će se vidjeti.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 26 Dec 2018, 16:24

Bila je kotva, rešeno... Hvala na pomoći.

bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Mica

Post napisao bimba1958 » 28 Dec 2018, 09:29

na koju kotvu mislis,sta je za tebe kotva??
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

damirko
_
_
Specialty: computers

Post napisao damirko » 02 Jan 2019, 02:21

na blokirni relej ja mislim da smo Kole i ja jedini na forumu koji imamo u svakoDNEVNOJ upotrebi ovaj muzejski eksponat od masine koja je da se ne lazemo ZMAJ :) i nestio najbolje sto je Gorenje ikada proizveo :)
meni se desavalo zimi vise puta slican problem.Kod ovih masina kada stavite programator na zadati program ona na prvom koraku pali elektroventile hidrostat uzima prasak i prekida nekoliko puta da bi ves natopila sa vodom obzirom da je suv ves u njoj tek prebacivanjem na naredni korak trebala bi da pali grejac i termostat i da se cuje ono standardno CAK od blokirnog sto znaci da je programator zakocen medjutim meni se vise puta desavalo da ona tad napravi dva koraka uzastopce i da bukvalno taj deo gde treba da bude zakocen programator i greje vodu do zadate temperature jednostavno preskoci sama od sebe tako da ves ostane u hladnoj vodi.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 07 Jan 2019, 00:52

I ja imam istu u svakodnevnoj upotrebi .

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”