LG WD-12150FB UE error

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
NikolaM
_
_
Specialty: whitegoods

LG WD-12150FB UE error

Post napisao NikolaM » 26 Avg 2019, 08:40

LG intellowasher 7kg
Model WD-12150FB
P/No: 3850ER3069T

Mašina u toku centrifuge ili prije pocetka centrifuge izbacuje grešku UE(Out of Ballance error.
Prije ovoga mašina je u doku centrifuge jako lupala (motor trga, ne dobija faze pravilno) i izbacivala CE (Current error). Tu CE grešku sam riješio tako što sam zamijenio termilčku pastu na inverter kontroleru i prelemio još nekih hladnih lemova koji su vjerovatno nastali od grijanja i hladjenja ovog inverter kontolera.
Gledao sam po internetu ta mašina ima neki balance senzor. Nisam sa tim imao iskustva.

Da li je neko imao slican problem?

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Re: LG WD-12150FB UE error

Post napisao sim » 26 Avg 2019, 09:53

Kakvi su amortizeri?
Da li javlja gresku i kada radi bez vesa?
SIMkom

NikolaM
_
_

Re: LG WD-12150FB UE error

Post napisao NikolaM » 27 Avg 2019, 00:07

Pošto su originalni amortizeri bili mekani mislio sam da oni prouzrokuju jako lupanje i gresku CE (jer sam se vodio mišlju ..., "ako bubanj ne kontrolisano skače, to može da prouzrokuje lupanje, a može i da dodatno optereti motor što vrati grešku Current Error(CE))". Potom sam stavio tvrđe amortizere (nove), u medjuvremenu sam otkrio da se inverter kontroler pregrijava i da ima hladne lemove. To sam popravio ali nisam vratio originalne amortizere. Kad vratim originalne amortizere javiću kakva je situacija. Bez veša radi odlično ali čim ima opterećenje vraća grešku.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”