Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao orion52 » 10 Nov 2019, 10:55

Našao sam jednog frižideristu koji je rekao da može doći tek krajem idućeg tjedna,pa bih usput,dok čekam,postavio pitanje malo iskusnijima.Može li ovaj
problem uzrokovati još nešto,osim nedostatka freona,u slučaju da imam peh da ne grije i nakon punjenja freona.Pozzz

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao septembar » 10 Nov 2019, 18:30

Moze se desiti da je kompresor oslabio
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao sim » 10 Nov 2019, 23:18

Po svemu opisanom najverovatnije da nema freona.
Pusti kompresor da radi 3-5 minuta, i proveri temperaturu potisne cevi kompresora, ali ne na samom kompresoru nego sto dalje na ulazu u kondenzator.
Treba sa bude vruca preko 40C.
Ako utvrdite da freona nema onda sledi otvaranje sistema. Gas ne moze da nestane iz uredjaja tako sa ako ga nema onda sigurno postoji mesto na kome je i iscureo.
Masinu kad probate probajte sa vesom,
Isto tako ves se u masini ne zagreva kao u masini sa grejacima.
Temperatura u bubnju je oko 35C.
SIMkom

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao orion52 » 17 Nov 2019, 19:26

Evo,jučer je bio frižiderista,otvorio sistem,unutra nije bilo ni grama freona.Našao je potisnu cijev masnu ispod zavarenog spoja na potisnoj cijevi
i taj spoj je ponovo navario.Nakon toga je vakumirao i napunio sistem freonom,a poslije toga smo uključili kompresor,koji je radio cca 10-15 min.
Potisna cijev na ulazu u kondenzator bila je prilično topla(nije se mogla duže vremena držati prstima),dok je druga bila hladna,tako da je
frižiderista ustanovio ispravnost rada kompresora.Slijedilo je sklapanje mašine,nakon čega sam rekao stranki da može danas isprobati.No,danas mi
stranka javlja ono od čega sam strahovao-da i dalje ne suši veš.Sad se pitam,što bi još mogao biti uzrok,pa razmišljam,da li bi mogao biti neki od
NTC-a,jer ima ih tri,a ne znam čemu služe.Jedan je u plastičnom kućištu,unutar kojeg se nalazi kondenzator,drugi se nalazi na potisnoj cijevi prije
ulaza u kondenzator,a treći se nalazi na okviru ispred bubnja.Sad ne znam šta sljedeće da poduzmem.

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao ROAMER » 17 Nov 2019, 21:53

Ima li naljepnica kakva na kompresoru? Koji model? Koja mu je normalna struja? Koliko vata? Po tome mozes zakljuciti da li je 1A dobro ili ne.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao orion52 » 18 Nov 2019, 21:04

Po naljepnici me zbunjuje,jer piše da je jačine 5.5 A,za snagu ne piše,ali po izračunu ispada preko 1000 W.Ako je kompresor,eventualno oslabio,
da li bi vukao manju ili veću amperažu?Drugo,ne znam da li ima neku funkciju uključivanja koji od NTC-a,te ako ima,koji?Odnosno,koje funkcije
imaju postojeći NTC-i.Sad sam opet na početku,pa ne znam šta više poduzeti.
P91110-110853.jpg

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao sim » 18 Nov 2019, 21:57

LRA locked rotor ampera. Tj struja koju vuce kompresor kome je rotor blokiran.
Pa probaj ga opet, ako je grejao potisnu cev mora opet da je greje.
Meni to mirise da je vama to opet ispustilo gas.
SIMkom

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao septembar » 19 Nov 2019, 22:32

Slazem se sa misljenjem kolege sim-a.proveri ponovo po temperaturi potisne cevi..s'obzirom da sistem od kolege frigosa nije stavljan pod pritisak,da se utvrdi da vise nema propustanja gasa..Mada je i ne realno pipanje potisne cevi bez rada kompletne susare...msm sa turbinom-ventilatorom...
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)

Post napisao orion52 » 20 Nov 2019, 20:43

Sve bi bilo lakše,kad bi se mogla desna stranica otvoriti da se ima pristup kompresoru i potisnoj cijevi,ali da se do toga dođe,treba sve razmontirati,
a onda se ne može isprobati kompletna sušilica,nego samo kompresor.Ako je opet plin iscurio zbog nekog propuštanja,vjerojatno će stranka odustati
od ponovnog punjenja i daljnjeg popravka mašine.Ostaje mi da opet razmontiram i provjerim kompresor.

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy GCH981NA2T-ne grije(suši)-ODUSTAO

Post napisao orion52 » 22 Nov 2019, 19:25

Provjerio sam savjet sim-a,odnosno odvrnuo ventil na kompresoru i ustanovio da je njegova sumnja bila opravdana,tj.plin je opet iscurio.Frižiderista je
rekao kako je moguće da pušta na isparivaču,a on je sastavljen od aluminijskih cijevi i nemoguće je sanirati eventualno propuštanje na njemu.
U konačnici stranka je odustala od daljnjeg popravka,kao što sam i mislio.Hvala svima na savjetima,ali nažalost,nisu pomogli u popravku.Pozzz

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”