Elektronika- Gorenje W9865E 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao pyerto » 18 Jan 2021, 15:01

ART No: 392259/04 TYPE: PS10/45167 MODEL; W9865E

Mašina gorenje, radila normalno. Po uključenu prvo traži podešavanje jezika. Kada podesim "srpski" , sve normalno. Čim se mašina isključi i ponovo uključi meni je na engleskom jeziku.
Ovde kao da memorija gubi podešavanje pri isključivanju. Postoji li kakva baterija na matičnoj ploči koja napaja memoriju ?
Inače sve radi normalno osim što ne pamti.

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao Kole » 18 Jan 2021, 15:32

A da li se to dešava kad isključiš mašinu na dugme ili kad isključiš utikač iz struje?

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao pyerto » 18 Jan 2021, 15:36

Dešava se kada isključim mašinu na kružni prekidač off . Sve prethodno podesim ispravno
I kada isključim utikač iz struje

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao junuzovic » 18 Jan 2021, 15:52

Hajde opiši kako radiš podešavanje...
Možda ne radiš pravilno sa podešavanjem....

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao pyerto » 18 Jan 2021, 15:56

1. Pritisnem i držim tipku "2" i u isto vrijeme prekidač okrenem u smjeru kazaljke na satu. Tada se pojavi izbor jezika , sa tipkama 7a i 7c krećem se kroz izbor jezika i sa 7b potvrdim nakon čega se čuje zvuk potvrđivanja i dalje mašina radi normalno. Čim isklučim mašinu i ponovo je upalim jezik je na engleskom.

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao Kole » 19 Jan 2021, 08:56

Evo ti uputstva sa sajta Gorenja, pa ako to ne pomogne, onda je kvar na elektronici.

Ja sam imao jednu dobru Sony liniju FH-414, ona je imala digitalni tjuner, i imao sam problem svaki put kad je isključim iz struje izbrisale bi mi se sve radio stanice i morao bih da ponovo tražim. Hteo sam da zamenim kondenzatore, ali onda su zaređali drugi kvarovi - crko mi je elektromotor u kasetnom deku, a na kraju se pokvario i izlaz i spalio jedan zvučnik. Onda sam skinuo onaj preostali ispravan zvučnik, a sve ostalo sam prodao na kilo.

Donekle me to podseća na ovaj tvoj problem sa brisanjem izbora jezika. Na svu sreću, to te ne sprečava da koristiš mašinu, a to je najvažnije.
Prilog
356674 (1).pdf
(2.73 MiB) Preuzeto 92 puta.
356674.pdf
(4.82 MiB) Preuzeto 69 puta.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao pyerto » 19 Jan 2021, 14:05

Hvala puno. Otvorio sam mašinu i vidio da na programatoru postoji Superkondenzator 1F 5,5 V koji se obično koristi kao backup. Moja pretpostavka je da je on otišao jer mašina je već u funkciji 8 godina.
slika
Prilog
WP_20210118_16_44_13_Pro.jpg

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao junuzovic » 20 Jan 2021, 12:25

Što se tiče programiranja uredno si ga uradio.. Istrošio se taj kondenzator vjerovatno,,,

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Elektronika- Gorenje W9865E  * REŠENO *

Post napisao pyerto » 03 Mar 2021, 14:28

Evo napokon da se i ja oglasim. Veš mašina je uspješno popravljena a da li sam je ja popravio ili je sve samo slučajnost zaista nemam pojma.
Situacija je sledeća, razmontirao sam mašinu i izvadio sam elektroniku NGPS10 E2/BM. Pregledao sam vizuelno štampanu ploču i nisam uočio ništa sumnjivo (kao da je sad iz fabrike izašla). Odlemio sam superkondenzator na koji sam sumnjao i na njegovo mjesto zalemio novi. Vratio sam sve na svoje mjesto. Uključim mašinu sa velikim očekivanjima kad ćorak, jezik engleski. Programiram ponovo na naš jezik i sve isto, čim se isključi i uključi ponovo Engleski. Pustim mašinu da odradi pola sata tako što sam kontao da se superkondenzator treba napuniti, ponovim sve isto i opet ĆORAK.
I sada se dešava jedna čudna situacija, pokušam namjestit tačan sat, opcija koja od prvoga dana na veš mašini nije radila odnosno kada se mašina isključi iz utičnice i vrati sat se morao ponovo podešavati tako da tu funkciju nisam ni koristio više nikada, i sada sat radi potpuno normalno i kada se mašina isključi i ostavi bez napajanja sat vremena i ponovo uključi sat radi ! Provjerim ponovo jezik i to i dalje ne radi. Kontam ili sam poludio ja ili je poludila mašina. Tu već iznerviran pokušam još jedanput sav bijesan programirati naš jezik ali sada ne koristeći kombinaciju tipki iz uputstva nego bezveze pritisnem tipku i okrenem prekidač , zadržim tipku nekoliko sekundi par puta okrenem prekidač pali-gasi-pali-gasi hop hop kad se pojavi naš jezik. Ja u nevjerici isključim mašinu i upalim jezik ispravan, sat ispravan. Ugasim mašinu i upalim sve ispravno, isključim iz utičnice i upalim opet sve ispravno. Ugasim mašinu opet i pustim je cijelu noć, jutros upalim sve ispravno. E sad jedno sam siguran a to je da mi je programiranje našeg jezika na mašini uspjelo totalno drugim kombinacijama tipki a ne onako kako piše u uputstvu. Uglavnom sve sada radi i čak mislim da je skrivena kamera u pitanju.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao sim » 03 Mar 2021, 19:18

Mozda si kombinacijom tipki i selektora slucajno usao u servisni rezim. Na taj nacin si resetovao sva podesavanja na elektronici. Ponovno si podesio sat i jezik i radi.
Ne mora da znaci da sam u pravu, ali tako razmisljam...
SIMkom

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Elektronika- Gorenje W9865E

Post napisao pyerto » 24 Mar 2021, 12:56

sim je napisao:
03 Mar 2021, 19:18
Mozda si kombinacijom tipki i selektora slucajno usao u servisni rezim. Na taj nacin si resetovao sva podesavanja na elektronici. Ponovno si podesio sat i jezik i radi.
Ne mora da znaci da sam u pravu, ali tako razmisljam...
Sve je moguće. Uglavnom više ništa ne diram.
Hvala svima na pomoći i sugestijama

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”