Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom

Post napisao orion52 » 27 Jun 2022, 20:06

N. 3110082618360392
G. 0000
Kod ove sušilice dešava se da prilikom uključivanja uopće ne starta,a ponekad normalno počne raditi,međutim,katkad odradi program,a katkad prekine u toku rada.To
isto se dešavalo prije godinu dana,pa sam elektroniku nosio kod elektroničara koji je zamjenio elektrolite i prelemio kontakte(lemove),jer su bili oštećeni od vlage(pare).
Opet sam nosio elektroniku na pregled,ali je samo prelemio kontakte,jer nije našao ništa neispravno.Prije nego idem montirati elektroniku,pitao bih,može li biti još nešto
što bi trebalo provjeriti za ovakav kvar ili će biti uzročnici samo hladni lemovi.Da se ne desi,da montiram elektroniku,pa opet radi kao prije toga,a onda sam opet na
početku.U prilogu su slike elektronike.
20220627_161749.jpg
20220627_161514.jpg

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom

Post napisao jaro » 27 Jun 2022, 21:33

Jedna od najgorih masina: tu plocu su stavili tacno iznad dihtunga (prednji filc), i direktno malo pare dolazi na plocu. Djubre.
Stariji model je bio lepo zasticen od direktne pare...
Srećno.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom

Post napisao orion52 » 27 Jun 2022, 22:50

Točno,Jaro,imamo identično mišljenje.Kad se filc s vremenom istroši,para lako dolazi do ploče i nagriza
kontakte.Nadam se da će biti nepravilnost u radu samo zbog toga.

borat
_
_
Postovi: 89
Pridružen: 05 Mar 2015, 22:57
Location: zrenjanin
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom

Post napisao borat » 04 Jul 2022, 22:25

Da li stane uvek u istom trenutku ili u razlicitom?Da li si iscitao gresku koju ima kad stane ili si nasumicno izvadio modul?U vecini slucajeva nema veze sa plocom strada panel vidi da li pisti u toku rada.

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 12 Jul 2022, 17:36

Izvinjavam se što kasnim sa odgovorom.Inače,prošli tjedan sam montirao elektroniku,zaštitio je bolje sa plastičnom folijom i mašina radi.A da odgovorim i boratu-ne
stane uvijek u istom trenutku,a isto se ponašala i prošle godine kada je opet završila kod elektroničara,te nakon prelemljivanja kontakata proradila.Zato sam je i sada
skinuo,te kao što sam već rekao,proradila.Nadam se da će sada sa boljom zaštitom od pare dulje trajati.

gucci-m
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 14 Nov 2023, 20:35
Location: Belgrade
Specialty: consumer

Re: Sušilica Candy CS C7LF-S-Prekida sa radom

Post napisao gucci-m » 14 Nov 2023, 20:44

Meni je Candy susilica prekidala rad i samo blinkala posle nekih 10ak minuta rada. Nista mi nije bilo jasno dok negde nisam procitao da je moguce da se elektronika pregreva. Otvorio sam gornju plocu tako da malo toplote izlazi, tj. da se ne pregreva kao u staklenoj basti. I vise nikad nije prekidala program.. cudno. Masina radi i susi kao i pre.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”