Gorenje WA 583 - pitanje, sugestija (otkuvavanje)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Stefan7
_
_
Postovi: 121
Pridružen: 31 Avg 2017, 22:40
Location: Srbija, Srbija
Specialty: consumer

Gorenje WA 583 - pitanje, sugestija (otkuvavanje)

Post napisao Stefan7 » 17 Dec 2023, 22:50

Pozdrav,
imam pitanje sto se tice otkuvavanja na ves masini tj programa za otkuvavanje, da li je uslovljen termostatom i temperaturom vode i/ili vremenom samog programa?

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 583 - pitanje, sugestija (otkuvavanje)

Post napisao jaro » 18 Dec 2023, 07:04

Vremenom i termostatom, na ovakvim spoljnim temp, ne može više od 60-70c da postigne, često i manje.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Gorenje WA 583 - pitanje, sugestija (otkuvavanje)

Post napisao Kole » 18 Dec 2023, 15:54

Ja sad imam tu mašinu. Dobra je to mašina, mnogo bolja od današnjih. Ali termostat služi samo da voda ne premaši gornju dozvoljenu granicu koju si podesio okretanjem okruglog dugmeta pored programatora - 30,40,60,95C.

A programator radi vremenski, i ako u zimsko vreme pristiže suviše hladna voda može se desiti da ne postigne zadatu vrednost za vreme trajanja programa zagrevanja.

Šta može biti rešenje? Umrežiti mašinu sa bojlerom, pa u zimskom periodu puštati joj mešavinu tople vode iz bojlera i vode iz vodovoda, i na taj način postići da joj voda koju uzima već bude temperature oko 40C. Ona će tada postići zadatu vrednost od 95C bez obzira što je zimsko vreme, čak i ako radi u negrejanoj prostoriji.

A najbolja ikada mašina koju je Gorenje napravilo bila je Olimpik 77. E kod nje termostati uslovljavaju trajanje vremena pranja, i program se ne nastavlja dokle god voda ne dostigne zadatu temperaturu. Kad stigne hladna voda, ona će prati sat duže, ali će izvršiti program uvek jednako, bilo leto ili zima. Ja sam imao tu mašinu, bila je jedinstvena, neponovljiva i nepokvariva, ali joj je posle 43 godine rada istrulio kazan. Sve potpuno ispravne delove sam poskidao i stavio u kutiju u podrum, a oklop i kadu sam prodao u stare sirovine. Sačuvao sam i hromirana vrata od Olimpika 77, imam nameru da napravim kod fotografa veliku sliku Olimpika 77 i da je uramim u okvir od vrata i okačim na zid u kupatilu da podseća na nju. Otvor za bravicu služiće za kačenje na ekser.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 431
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 583 - pitanje, sugestija (otkuvavanje)

Post napisao bracans » 20 Dec 2023, 15:23

Vremenski dijagram.
Prilog
vremenski.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”