program za ves masinu Beko wmd56160 ???????

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
juhorr
_
_

program za ves masinu Beko wmd56160 ???????

Post napisao juhorr » 01 Dec 2007, 23:35

Potreban dump ( program ) za ves masinu wmd56160. Crkla ploca na masini koju nisam mogao da nadjem kod nas u servisu pa mi je covek doneo novu iz Turske istu kao staru sta biva nova radi super samo fali u programu opcija kada prima omeksivac tu opciju preskoci i ide dalje.Jedan majstor mi je rekao da ti je ploca original ali sa drugim programom jer masine Beko modela ima vise sa tom plocom.Ko moze dami pomogne uslugu ...... ?

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 04 Dec 2007, 17:33

Cemu svi ti znakovi pitanja u naslovu teme?

Da bi prebacio program iz stare elektronike u novu, moras da znas koji je eprom (memorija) u pitanju na jednoj i na drugoj elektronici, procesori moraju da budu isti i na kraju ti treba programator sa PC-jem i odgovarajuci softwer da bi to i uradio...
Da li posedujes sve to?
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

juhorr
_
_

DUNP ZA VMD 56160

Post napisao juhorr » 04 Dec 2007, 20:24

programator sa PC-jem imam. od nove ploce imam procesor koji sam ubacio u staru plocu i obe rade. samo sto opcija za omeksivac nema jer u novoj ploci taj program nema zato i trazim program za ovu masinu vmd 56160 tyre;8366ct, jer najverovatnije da je drugar doneo iz Turske plocu od nekog drugog modela??Po.............

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 05 Dec 2007, 11:14

Pa, koja je memorija? Ako je uopste ima na ploci?
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

juhorr
_
_

Post napisao juhorr » 05 Dec 2007, 13:17

24c01

skull
_
_
Contact person: Gele

Post napisao skull » 05 Dec 2007, 19:52

od nove ploce imam procesor koji sam ubacio u staru plocu i obe rade
imas li tad na staru plocu opcija za omeksivac ?
Gele

juhorr
_
_

nemam

Post napisao juhorr » 05 Dec 2007, 19:57

nemam jer staru sam bio otpisao ali kada sam probao od nove ona radi ali samo onaj program koji je bio u novoj?

skull
_
_

Post napisao skull » 05 Dec 2007, 20:44

Ako sam te dobro razumeo, ti si preklao procesor na staru plocu, onda i ona nema sakana opcija... u taj slucaj drugi dump ne bi ti menjao stvar jer je razlika u procesor. Sto se tice dumpa, imas ga na stara ploca u eprom, i iscitaj to, zatreba cesto, jer je realnost da masine sa elektronske module jako lako se kvare.( valjda uzrok je sto najcesto rade u kupatila gde je vlaga visoka)
Gele

juhorr
_
_

Post napisao juhorr » 05 Dec 2007, 22:47

Stara ploca je izbacivala na displeju 88:88 i nista nije reagovalo, kada sam dobio drugu plocu, sve radi samo preskoci opciju za omeksivac.Prebacivanjem eeproma sa nove na staru stara je proradila i radi isto kao nova.Na staru definitivno dump nije dobar, a dump sa nove ne odgovara u potpunosti, pa je potreban orginalni dump!
Unapred hvala!

juhorr
_
_

Re:

Post napisao juhorr » 10 Dec 2007, 21:42

I jos jednom se oglasavam za pomoc masina nije proradila?

skull
_
_

Post napisao skull » 11 Dec 2007, 15:41

nije lose da okacis dump koj imas....
Gele

braka
_
_

Re: program za ves masinu Beko wmd 56160 ???????

Post napisao braka » 25 Dec 2007, 12:22

juhorr je napisao:Potreban dump ( program ) za ves masinu wmd 56160. Crkla ploca na masini koju nisam mogao da nadjem kod nas u servisu pa mi je covek doneo novu iz Turske istu kao staru sta biva nova radi super samo fali u programu opcija kada prima omeksivac tu opciju preskoci i ide dalje.Jedan majstor mi je rekao da ti je ploca original ali sa drugim programom jer masine Beko modela ima vise sa tom plocom.Ko moze
dami pomogne uslugu ...... ?
Lako moze biti da kvar nije u programu vec u mehanici-setalici koja odredjuje u koju pregradu ce ici voda ili jos banalnje, sto je i najcesce slucaj, da je posuda za prasak puna kamenca, stvrdnutog-nerazblazenog omeksivaca i zaostalog praska. Opcija omeksavanja nema posebnu programsku podrsku vec koristi vec postojecu petlju za ispiranje, tako da ako ispiranje radi ispravno upitanju je neka greska u prenou poluga za gore navedenu setalicu.

juhorr
_
_

program za ves masinu Beko wmd 56160

Post napisao juhorr » 26 Dec 2007, 17:08

Ne ne setalicu nema uopste, kamenac nema, zadnju vodu pusta istovremeno, iz oba ventila tako dase voda sudara u srednju kadicu gde naravno stoji ( omeksivac ) to mi je objasnio covek serviser iz beka a program nemaju za tu masinu jer nije pravljena za nase trziste.Pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”