elektronika na ves masinama i programiranje

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
darko080372
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Darko
Specialty: whitegoods

Post napisao darko080372 » 03 Jan 2008, 00:28

Sto se tice Blehe on mi je poslao mejl sa podacima da see programator Cita AT24c32,At24c64 i AT 93c86A koji je u smd verziji u gorenje ves masinama tako da bih se ja odlucio da probam da ga sam napravim ako mi neko posalje dobru semu i ostale stvari o njemu sa ispavkama sto kaze sasafras potebno je oko 10e ili malkice vise izdvojiti za delove i sklopiti ga,jer 50E BLEHI SA ISPORUKOM PLUS STIPALjKA za smd 0D 10 DO 30E MNOGO JE A DA DODJEM U SITUACIJU da nemogu da ga iscitam.Tako da molim i sasufrasa i dzafera da mi posalju dobru dokumentaciju za izradu SEE programatora.Uzgred da pitam zasta sluzi jumper na pinu 7 eproma koji se programira?

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 03 Jan 2008, 02:23

Eh...Darko,veruj mi da nije mnogo.Kao prvo tu je dupla stampa na plocici najverovatnije,pa je kao takvu moras i poruciti na 1kom da je neko uradi. A kao drugo i vaznije posto tek pocinjes sa radom na programatoru eeproma bilo bi ti mnogo lakse i bolje da imas pouzdan tj. porucen od Blehe koji to covek sto isporucuje i garantuje da ce raditi sa tim eepromima. :fanzo: Kod pravljjenih je problem sto se sheme daju na forumima koji ih i prodaju i po pravilu naprave neku izmenu u delovima ili izostave neki most pa se onda desava da neke ocitava a neke ne e onda treba sesti pa traziti sta nevalja.A koliko me secanje sluzi ti si nosio da se programira jedan modul(eeprom) kod nekog i on je naplatio 50evrica,sto znaci da ce ti se taj programator isplatiti za 1 posao i onda uopste nerazmisljaj da ga pravis nego kupuj :!: :!: :!: a vec na sledecem poslu ce ostati i da se zalije :pivopije: :pivopije: Jos nesto trebace i malo vezbe sa njim a ako nije 100% pouzdan onda bas i ti neces biti siguran dali je do tebe ili do programatora.Znaci moj predlog je kupi i kreni da skidas dampove i belezi sve oznake sa modela i stavljas u bazu jer kad pocnu da ti stizu masine i drugi uredjaji na popravku sa takvim kvarovima,bices spreman.A sasafras moze i da krene sa postavljanjem dampova u bazu onih koje je on koristio i za koje se zna da su sigurno za taj model :dmzs:...Krenula je nova godina vreme je i mi da krenemo sa dampovima u bazi....pozz :!:
uvek ima nesto interesantno

miccokraj
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao miccokraj » 26 Jan 2008, 22:52

Sve na tu temu oko elektronika gorenje :uca: morate navesti koja je tipa i model Art.No kod veš mašine. programatore za čitanje 24Cxx serije je besmisleno praviti jer to je bagatelea danas za kupiti na svim mjestima .
Pogledaj WWW.elektronika.rs.ba

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”