INDESIT WISE107 1000 obrt./min. Kapacitet 5 kg. Klasa A

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
majstorr
gx
gx
Specialty: tv

INDESIT WISE107 1000 obrt./min. Kapacitet 5 kg. Klasa A

Post napisao majstorr » 23 Jan 2008, 15:37

Ima li neko iskustva sa koriscenjem,eventualno servisiranjem ove ves masine? INDESIT
WISE107
1000 obrt./min. Kapacitet 5 kg. Klasa A.S obzirom na ovu poplavu kineske tehnike nezna covek vise sta da kupi.S obzirom da sam majstor za televizore a ne za belu tehniku voleo bi da mi neko strucan da svoje misljenje o ovoj masini eventualno predlozi neku drugu.Unapred hvala

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 23 Jan 2008, 18:55

koliko košta?

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 23 Jan 2008, 19:22

Masina je ok ali je problem ako negrejes kupatilo non- stop jer u hladnom kupatilu kad ukljucis da otkuvava dodje do kondezacije sto normalno utice i na elektroniku :lol: Tako je i kod TV-a,zar ne kad je u hladnoj prostoriji pa ga ukljucis ekran se "znoji"....Imao to i svoje vrline jer vecina ljudi na selu neobraca paznju na to pa eto i posla za nas :idea: ...naravno njima nemoram reci gde je problem ali ti si kolega pa eto ti i savet ako negrejes kupatilo postavi je u kuhinju ili na drugo mesto gde se greje :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 23 Jan 2008, 19:43

kisko je napisao:Tako je i kod TV-a,zar ne kad je u hladnoj prostoriji pa ga ukljucis ekran se "znoji"....
jok :lol: ekran se znoji kad IZ hladne turis U toplu prostoriju :mrgreen:
u hladnu prostoriju gledaj kolko oces :lol:
mozda masina za pranje gaca drugacije radi, ne znam :lol:
samo dobronamerno kolega..... :pivopije:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 23 Jan 2008, 20:23

Na to sam i mislio kod TV-a<mada druze moj oznojice se on i u hladnoj prostoriji kad ga upalis.Imam prijatelja koji ima grundiga sa kaskadom i leti nema problema a zimi posto sobu negreje tv rikne i sam kaze da kad ga ukljuci bude malo orosen ekran i slika mutna dok se neugreje,Slazem se ja sa tobom da se to vise manifestuje kad se iz hladne unese u toplu prostoriju :tooo: i tu si u pravu.A za ves masine objasnicu ti ovako posto se nalazi u hladnoj prostoriji kad se ukljuci da pere i dodje na program da greje i postigne 60 ili 90 stepeni(nebitno) a oklop ves masine je hladan normalno je da dodje do orosavanja.Osusilo bi ono oklop ves masine kako se zagreva kazan da je u iole toploj prostoriji ali posto je spoljna temperatura recimo 0 stepeni a u samoj masini 60 stepeni normalno je da dodje do orosavanja pri sudaru toplog i hladnog,To se najbolje vidi kod ves masina(isti model)koje se nalaze u kupatilu gde se greje i izgledaju ko nove dok u kupatilima gde se negreje limarija ode za par godina, jer se "znoji" i stalno je vlazna limarija i zato brzo strada(pojede je rdja) To je provereno i sigurno.E zamisli kako se oseca elektronika u tim uslovima :?: :?: Mozda sam pogresio u poredjenju ali za ves masine je to tako i preporucujem da bude u prostorijama gde se greje bez obzira dali imaju elektroniku ili ne jer ce im produziti vek trajanja a sto se tice TV-a iznesi ga na minus par stepeni.ostavi par sati pa ukljuci :lol: nisam siguran da se nece oznojiti ....u svakom slucaju polemika je dobra jer ce covek zakljuciti sta je najbolje za njega...zato imas pice kad se vidimo :pivopije: :pivopije:Pa ja ovde na nasem forumu sve shvacam kao dobronamerno sem par postova gde EGO proradi pa se stvara polemika do u beskraj ima i to mozda dobrih stvari jer se vidi ko je kakav a posto sam na internetu 20 godina video sam da kad na nekom forumu proradi EGO od te teme nikad nema nista jer odvede u sasvim drugom smeru.A poznajuci tebe kroz razne teme znam da je dobronamerno :tooo:

majstorr
gx
gx
Specialty: tv

Post napisao majstorr » 24 Jan 2008, 00:49

Masina kosta 31.800 dinara.Hvala na savetima.Verovali ili ne masina s kojom sada pere moja majka stara je 37 godina i jos uvek radi.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 24 Jan 2008, 02:40

Jesi možda razmišljao o gorenje
http://www.gorenje.co.yu/
na tom linku imaš karakteristike mašine
wa63131 košta 30.000.
poseduje senzor čistoće vode . Meri čistoću vode prilikom ispiranja i ako je potrebno onda ispira i dalje. Plus odloženo pranje , koliko do kraja i ostale pizd**** ...Kapacitet 6Kg....ogromna vrata....1300 obrtaja centr. i gomilu programa , od kojih svaki još možeš podesiti po želji...+silent...
Mislim da ima puno više prodatih ovih fabrikata i da je bolja servisna mreža.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 24 Jan 2008, 04:14

majstorr je napisao:Verovali ili ne masina s kojom sada pere moja majka stara je 37 godina i jos uvek radi.
:tooo: I meni se bilo tesko rastati od stare koja je kao i tvoja, matora ko biblija,Gorenje,emajlirana i kazan i oklop,mozes je u vodu potopiti-nesmeta dok je ne olupas i jos uvek ispravna Elem izbacio sam je sto je keva zapela da ubacim "novu" koja je cekala 5 godina da ovoj staroj rikne termostat za pretpranje a novu sam birao bas naspram uslova u kupatilu(negreje se stalno) sto automatski znaci da ima sto manje elektronike.Upravo je indesit i ima kolektorski motor 600/1200 obrtaja,ima i opciju za susenje vesa ali je podesavas vremenski a ne kao kod novijih da to odredjuju senzori.Nemislim da te zbunim vec jednostavno da te uputim da masinu biras spram uslova u kojima ce raditi.Ja sam tad jos imao izbor kakvu da kupim a tebi je izbor suzen jer su sve sa puno elektronike sto znaci da ako zelis da joj produzis vek trajanja,moras i da stvoris uslove za tako nesto :lol: Neko je vec spominjao u nekoj temi da je imao problem da nadje masinu sa sto manje elektronike i bio je u pravu ako je u uslovima kao kod mene ili u vecini domacinstva na selu.Sve ovo ti govorim iz iskustva u radu sa njima jer znam kako se ponasaju isti modeli masina u razlicitim uslovima...sve ovo ne znaci nista jer na tebi je izbor .Nadam se da ti ovo samo moze pomoci a nikako odmoci u tvom izboru...A sad odo da gledam Jelenu u tenisu,iako gubi 5-0 znam da ce je dobiti...to ti je nas mentalitet :fanzo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”