wes masina ariston tip AQXL105

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
rotor
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

wes masina ariston tip AQXL105

Post napisao rotor » 21 Apr 2008, 19:01

Problem sa ovom masinom je u tome soto pocne da radi i ona se sama ugasi ne vezano koja je operacija upitanju.Gledao sa bravicu ali nije pregledao sam konektore na izlazima od elektronskog modula alii se i dalje gasi.Da li je neko imao ovakav problem?

mladen mladenov
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao mladen mladenov » 21 Apr 2008, 19:21

Upravo danas na mojoj tj.zeninoj,bio je problem u prekidacu uradjen je sa nekim kontaktima od grafita pa se jedan od njih istrosio i varnicilo je nekad radi duze nekad krace,pa proveri ko zna,mozda budes te srece da bas bude do njega,ako ne onda kod majstora ako ti to nisi

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Re: wes masina ariston tip AQXL105

Post napisao rotor » 21 Apr 2008, 19:49

rotor je napisao:Problem sa ovom masinom je u tome soto pocne da radi i ona se sama ugasi ne vezano koja je operacija upitanju.Gledao sa bravicu ali nije pregledao sam konektore na izlazima od elektronskog modula alii se i dalje gasi.Da li je neko imao ovakav problem?
Prespajao sam kontak od bravice ali ne vredi elektronika divlja kao da nesto probija na masu moguce da bude el.motor nekad mi se cini kao da jedva zavrti motor pa ond ubrza imao sam do sada problema sa ovim gasenjima i uglavnom ih resavao ali ovo je nesto posebno

toce
gx
gx

Post napisao toce » 21 Apr 2008, 21:41

Probaj da zamenis kondenzator :pivopije:

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 21 Apr 2008, 22:05

Jel tu kolektorski motor :?:
uvek ima nesto interesantno

Matori2
_
_
Contact person: milan

Post napisao Matori2 » 21 Apr 2008, 22:56

Jel se ugase sve komande ili samo motor prekida.

Mogao si slikati elektroniku ako imas mogucnosti i postaviti je ovde da vidimo o cemu se radi...
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 21 Apr 2008, 23:33

kisko je napisao:Jel tu kolektorski motor :?:
jeste motor je kolektorski

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 21 Apr 2008, 23:53

Onda sigurno nije do motora jer bi sevala vatra na cetkicama da je negde probio...proveri cetkice,tahogenerator na motoru proveri omski,otpor na taho koji varira u zavisnosti od snage motora 135 ili 500ohm...a i samu elektroniku i naravno sve kontakte....Meni to lici da te zezaju kontakti na releju ili magnetic na rotoru motora.No moras malo preciznije objasniti sta se sve dogadja sa masinom da bi ti mozda mogli konkretnije pomoci

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 07:35

Evo malo preciznije da objasnim znaci masinna se gasi na bilo koju operaciju i kad prima vodu i kad je izbacuje i kada pocne da vrti levo desno.Kada se ugasi ugasi se sasvim i na trenutak se cuje i bravica kako se otkljucava a za sekund ilidve opet trepnu sijalicke jedno 2 do tri puta na panelu ionda se ugasi sasvim.Posle je opet mozes pokrenuti na start ali se to opet ponovi nekad brze nekad kraci vremenski period.

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 07:38

Matori2 je napisao:Jel se ugase sve komande ili samo motor prekida.

Mogao si slikati elektroniku ako imas mogucnosti i postaviti je ovde da vidimo o cemu se radi...
vazi slikacu je juce sam je postavio na masini.Da ugase se sve na trenutak pa se pojave
Zadnja izmena: rotor, dana 22 Apr 2008, 07:43, ukupno menjano 1 put.

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 07:40

toce je napisao:Probaj da zamenis kondenzator :pivopije:
na koji si kondezator konkretno mislio?

Matori2
_
_
Contact person: milan

Post napisao Matori2 » 22 Apr 2008, 09:26

Proveri kabal dali ne prekida negde...
I proveri onaj deo on je kao kondezator (sličan)naponski kabal dolazi na njega pa sa njega ide dalje(bravica,programator itd...)

RSO.
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 22 Apr 2008, 09:28

Definitivno otpada motor kao uzrok,tebi se gubi glavni napon negde.Znaci kreni redom od uticnice pa prekidac za paljenje,bravicu si prespajao tako da i ona otpada...Hidrostat je veoma moguc kao uzrok kao i relej i pregledaj vodove ka elektronici.

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 22 Apr 2008, 09:35

Mozes to sa instrumentom da pratis,ukljucis pa je prati redom i moras naleteti gde se gubi napon :mrgreen: a bravica je vec napocetku i ona skljoca kad se prekine napon pre nje.

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 10:34

Proveravao sam taj deo na ulazu to je okej i kabal je ispravan.Taj deo sto mislite da je RSO filter je sastvlen od nest drugo sastavljenen je od 2namotane zavojnice na kalemu i jednog blok kondezatora koji slozi protiv smetnji kad masina pocne raditi ali i to je u redu to sam prvo uradio ja mislim sam da je relej koji ukljucuje to napajanje koji se nalazi na modulu kada bih imao semu mnogo bih mi bilo lakse ovako se samo luta problem izgeda kao lak ali ustvari nije

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 11:07

Mozda neko zna gde bih mogoa naci semu za taj tip masine nasao sam upusvo za rukovanje ali u njem nema el. sema mislim da bih tako lakse resio broblem ovako cu morati raskopusati celu instalaciju i pratiti zicu po zicu veliki poso puno vremena a ishod neresen

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 11:09

kisko je napisao:Definitivno otpada motor kao uzrok,tebi se gubi glavni napon negde.Znaci kreni redom od uticnice pa prekidac za paljenje,bravicu si prespajao tako da i ona otpada...Hidrostat je veoma moguc kao uzrok kao i relej i pregledaj vodove ka elektronici.
Da ali hidrostat je nebi gasio celu

kisko
Preminuo

Post napisao kisko » 22 Apr 2008, 19:28

Šemu u ovom delu foruma nemožes dobiti,no pomoći ćemo koliko možemo.Pa ćeš se ipak morati potruditi da je odradiš peške...možda bi najbolje bilo da postaviš modul tako da možeš meriti napone na njemu i kad radi i kad bude stala...za hidrostat si upravu no kako reaguje elektonika u slučaju da hidrostat izgubi taj kontakt u radu(varniči) a nespadne u drugi položaj :?:

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Ma nisam imao orginal hidrostat on je sa 4izvoda a da bih st

Post napisao rotor » 22 Apr 2008, 20:34

kisko je napisao:Šemu u ovom delu foruma nemožes dobiti,no pomoći ćemo koliko možemo.Pa ćeš se ipak morati potruditi da je odradiš peške...možda bi najbolje bilo da postaviš modul tako da možeš meriti napone na njemu i kad radi i kad bude stala...za hidrostat si upravu no kako reaguje elektonika u slučaju da hidrostat izgubi taj kontakt u radu(varniči) a nespadne u drugi položaj :?:

vladimirbp
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Vladimir

Post napisao vladimirbp » 04 svi 2008, 22:51

Kad ukljucis masinu na odabrani program masina prvo pocne da radi normalno pa prekine ili odmah prekine? Tu je programator klasican ili je u pitanju elekronski?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”