wes masina ariston tip AQXL105

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 05 svi 2008, 02:27

Skini dugme za izbor programa i očisti kontakte,korodiraju od vlage :lala:
uvek ima nesto interesantno

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao rotor » 05 svi 2008, 17:27

vladimirbp je napisao:Kad ukljucis masinu na odabrani program masina prvo pocne da radi normalno pa prekine ili odmah prekine? Tu je programator klasican ili je u pitanju elekronski?
Pocne da radi normalno pa stane inace programator je elektronski.

rotor
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao rotor » 05 svi 2008, 17:35

kisko je napisao:Skini dugme za izbor programa i očisti kontakte,korodiraju od vlage :lala:
Uradjeno,to je sve cisto ja sam vec naveo da mi ovo nije prva masina sa ovakvim problemom ali ovaj problem je jako interesantan i dalje je aktivan

frigo
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 00381255745156
Kontakt:

Post napisao frigo » 06 svi 2008, 00:56

@rotor
Aj da se i ja nadovezem...
prestosam da se bakcem sa ves masinama pre 10g, uglavno sam baziran na rashladu, al da ti pomognem, svaki problem oko bilo kake popravke svodise na pristup neispravnom uredjaju, sa pravog ugla ne ofrlje ko sto se zna kad se zuri... sta ocu da kazem od samog pristupa zavisi i tok popravke...
Da ne pametujem, al prenego upalis masinu zamislise sta bi ona trebala u tom trenutku da odradi kad je pustas pod napon... il aj ovako otkaci nepotrebne stvari, posto kazes da imas iskustva ostavi spojene svaki sklop elektronski il modul zbog senzora, aostalo otkaci i ides redom... kad otkacis sve ako i dalje isto radi nevaljati programator 100% ako ostane pod naponom onda nadji zbog kog dela ti se iskljucuje masina mada oce da se desava cim povuce vecu struju elektronika proradi al kojeg dela...
Nadam se da te nisam smorio sa ovim mojim izlaganjem...
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 06 svi 2008, 02:22

Ovako,navešću još par ideja koje su mi pale na pamet :mrgreen:
1Proveri utičnicu i zidni šalter
2-Kažeš da bravicu prespajao i isto se dešava.
Kod bravice mi je čudno to što je čuješ da škljocne u momentu prekida što nebi smela jer treba da se ohladi da bi se bimetal vratio u prvobitni položaj.Pretpostavjam da se to čuje relej da škljocne
3-Ako je loš kontakt na hidrostatu(unutar njega) može takodje da ti resetuje programator
4-NTC
5-zatim kod nekih mašina stavljaju zaštitni termostat koji ume da promeni osetljivost i da mašinu isključuje već na 20-30 stepeni umesto 90-120
6-moglo bi se još nabrajati no suština je da se pri programiranju MCU od proizvodjača,postave nekoliko uslova koji moraju biti ispunjeni da bi mašina počela sa radom i ako se bilo koji od njih izgubi u toku rada,programator se resetuje i proverava sve ponovo

Tako da se bojim da ti niko nemože pomoći konkretno već moraš meriti šta se izgubi u toku rada ...nešto sam možda i propustio,no toliko mi pade napamet u sitne sate :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”