Privileg ne prima vodu (Reseno)

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Privileg ne prima vodu (Reseno)

Post napisao Kobac » 27 Jun 2008, 08:48

U pitanju je masina za pranje i susenje Privileg stara 12ak godina sa centrifugom na 1200 obrtaja.
Procureo joj je elektroventil pre par dana i juce sam ga zamenio sa adekvatnim i tada je i nastao problem. :tuptup:
Masina nece da prima vodu uopste a i kada je prisilno sipam ne pokrece motor u nijednom modu. Jedino sta radi je izbacivanje vode i susenje (radi grejac i ventilator).
Prekontrolisao sam sve kontakte i konektore i sve je na svome mestu odnosno nista nisam pocupao pa da zato ne radi. :lala:
Presostati su dobri (ima 5 nivoa koje meri), kao i elektroventili i to je sve sto sam uspeo da utvrdim posto je pola zica u masini narandzasto i ne mogu ziv da ih ispratim. Elektronika za motor je izgleda Gorenje!!! posto sam je prepoznao na slici sa linka http://wg.elcomp.ru/wg-45.html.
Eventualno postoji mogucnost da je voda iz elektroventila pokvasila elektroniku za motor posto je pravo ispod a nije bas hermeticki zatvorena ali ne znam zasto ne bi zbog toga primao vodu u nijednom modu.
Koliko sam primetio ni programator ne krece da se vrti pa vise ne znam sta bi sve moglo da se bude.

Tacne oznake ne mogu da momentalno kazem posto sam na poslu ali generalno gledano to je to. Pomagajte, ves se sve vise gomila!!! :xxx:
Zadnja izmena: Kobac, dana 12 Sep 2008, 09:11, ukupno menjano 2 puta.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Re: Privileg ne prima vodu

Post napisao Kobac » 27 Jun 2008, 23:16

Kvar je utvrdjen samo ne znam koliko ce mi to pomoci...

Na modulu je preminulo kolo FJ0618AC koje ne znam gde bih nabavio.
Inace modul ima na sebi brojeve : 88701011/1 i 12462070/2 i izgleda identicno kao GORENJE 607588 - http://www.elcomp.ru/customer/product.p ... cat=&page=
Problem je naravno sto i da nadjem taj modul za gorenje nisam bas 100% siguran da bih smeo da ga staviim umesto postojeceg posto je tu i neki motorolin procesor sa oznakom ZC417768P koji nisam nigde nasao ni da se spominje pa nisam bas siguran da bi to uopste moglo da radi.
Ima li neko ideju ili bar FJ0618AC. :serl:

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107
Specialty: tv-multimedia

Post napisao kisko » 28 Jun 2008, 01:16

Smes 100 posto drugu elektronikuda stavis :lala: .....Svaka cast za odradjen post :tooo:
uvek ima nesto interesantno

Matori2
_
_
Contact person: milan
Specialty: whitegoods

Post napisao Matori2 » 28 Jun 2008, 13:12

Smes staviti elektroniku od gorenja ali opet nece raditi sve funkcije,mislim da se u tom MOTOROLINOM procesoru nalazi eprom (dump) program za tvoju masinu jedino resenje zamenuti ic koji je crkao a moliti boga (mada on nema nista sa tim)
da je dump ostao citav.
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 28 Jun 2008, 13:48

Matori2 je napisao:Smes staviti elektroniku od gorenja ali opet nece raditi sve funkcije,mislim da se u tom MOTOROLINOM procesoru nalazi eprom (dump) program za tvoju masinu jedino resenje zamenuti ic koji je crkao a moliti boga (mada on nema nista sa tim)
da je dump ostao citav.
Znam da je to u pitanju, ako nista drugo i gorenje ima dve ovakve naoko identicne elektronike sa razlicitim oznakama za razlicite masine a ako je to isto ne bi naglasavali da su razlicite.
U globalu cekam da se neko javi ko ima neki takav modul sa tim kolom koga bi se resio za karton piva pa da ga rascerupam. :pivopije:

Matori2
_
_
Contact person: milan
Specialty: whitegoods

Post napisao Matori2 » 28 Jun 2008, 20:09

Kobac je napisao:
Matori2 je napisao:Smes staviti elektroniku od gorenja ali opet nece raditi sve funkcije,mislim da se u tom MOTOROLINOM procesoru nalazi eprom (dump) program za tvoju masinu jedino resenje zamenuti ic koji je crkao a moliti boga (mada on nema nista sa tim)
da je dump ostao citav.
Znam da je to u pitanju, ako nista drugo i gorenje ima dve ovakve naoko identicne elektronike sa razlicitim oznakama za razlicite masine a ako je to isto ne bi naglasavali da su razlicite.
U globalu cekam da se neko javi ko ima neki takav modul sa tim kolom koga bi se resio za karton piva pa da ga rascerupam. :pivopije:
Modula ima imam i ja neki polovan ali da ces naci za karton piva to je malo teze.
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 03 Jul 2008, 14:42

Ljubaznoscu kolege dobio sam preminulo kolo ali posle zamene ustanovljeno da je preminuo i motorolin procesor sa oznakom ZC417768P a s' obzirom da njega nema nigde na internetu ni da se spominje a kamoli da se nabavi moram za sada da odustanem.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Re: Privileg ne prima vodu (Odustao)

Post napisao fanzo » 03 Jul 2008, 23:13

ovaj 607588 Gorenje modul je oko 110€
a za tvoju mašinu nisi napisao oznake modela, možda sam mogao da potražim...
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 04 Jul 2008, 08:38

Masina je privileg duo 1101 i izgleda da je vrrloooo retka pa samim tim i taj deo tesko da bih pronasao ovde ali ima ga ne ebay-u, samo jos da pronadjem nekoga da ga tamo naruci preuzme i posalje u moj kraj. :)
http://cgi.ebay.at/Elektronik-Zanker-Pr ... m153.l1262

S' obzirom da je to dugotrajan proces izgleda da cu morati ipak da kupim novu a ovu cu da osposobim kasnije ako ni zbog cega a ono zbog susenja.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 04 Jul 2008, 14:03

1246207003 AEG
SA LINKA KOJI SI MALOPRE DAO
CENA OKO 85€ (NOVO) ASWO

Model mašine je nepotpun. Pozadi na nalepnici bi trebalo da bude još oznaka.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 04 Jul 2008, 14:41

fanzo je napisao:1246207003 AEG
SA LINKA KOJI SI MALOPRE DAO
CENA OKO 85€ (NOVO) ASWO

Model mašine je nepotpun. Pozadi na nalepnici bi trebalo da bude još oznaka.
Posteno receno malo mi je skupo za jednu prilicno matoru masinu (kojoj bi trebalo jos ponesto izmenjati) tako da cu videti da to nabavim preko ebay-a tako da mi sluzi za susenje i kao rezerva.
U svakom slucaju puno hvala na trudu.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Re: Privileg ne prima vodu (Reseno)

Post napisao Kobac » 12 Sep 2008, 09:10

Nabavljen modul preko ebay-a i masina srecna samo cvrkuce. :)

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”