GORENJE WA162 Prological potreban MODUL [REŠENO]

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
moravac22
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 01 Feb 2008, 20:20

GORENJE WA162 Prological potreban MODUL [REŠENO]

Post napisao moravac22 » 27 Sep 2008, 20:49

Nisam se javljao 5-6 meseci jer je masina bila kod majstora covek probao sve oko modula i nista neradi,konstantovao da treba drugi modul,skinuo sam modul i uslikao i evo saljem slike.
Na njemu pise
AKO 544 270 (544270)
Gorenje 616 433 (616433)
Prilog
01.jpg
02.jpg
3.jpg

Matori2
_
_
Postovi: 155
Pridružen: 22 Feb 2008, 17:43
Location: Srbija
Contact person: milan
Specialty: whitegoods
Lokacija: Dublje

Re: GORENJE WA 162 Prological potreban MODUL

Post napisao Matori2 » 27 Sep 2008, 21:02

Kad bi se ja i ovaj modul gledali jedno sat dva oci u oci mislim da bi on proradio,
ali imas kolega i blize ja sam iz Sapca neko ce se sigurno naci u tvojoj okolini ko ce da popravi to,
ne izgleda taj modul tako lose na oko.
Kome radionica lici na apoteku, taj verovatno leci elektroniku brufenima....

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao Stolle » 27 Sep 2008, 22:54

ASWO,oko 190€.
Ja sam na tom modulu imao razlemljenu diodu (vidi se da je i kod tebe bilo tako) zbog koje je crkao tranzistor (kod tebe je triak,ako se ne varam) i to je bilo sve.

SMD 14 i 43 ne mere se kao obicni tranzistori,tako da ako su to ti koji su menjani,možda nije trebalo.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
moravac22
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 01 Feb 2008, 20:20

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao moravac22 » 30 Sep 2008, 23:18

Admine druze zar je moguce da u Srbiji nema niko ko moze da resi moj problem zar je to toliko koplikovano samo mi se jedan covek ponudio ovaj Matori2 da moze to da resi ja ocekujem da mi se jos neko ponudi neki polovan modul ili da resi ovaj moj stari modul?

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao kisko » 30 Sep 2008, 23:49

Pa neznam Admine sta da preduzmem nov modul je skup cela masina nevredi toliko mnogi su na nju radili ( brckali ) pa sada se i nezna sta je sta vise je provela kod majstore nego u radu?
Javio mi se momak na pp iz Sapca Matori2 trazi da mu posaljem samo plocu a garantuje 100% da ce da radi, kaze da ima sve delove za taj modul?
Šta imaš da izgubiš :?: ....Čovek radi sa mašinama i verovatno i ima takav modul pa i može da vidi i uporedi šta su sve "budžili" drugi majstori.
Ja bih na tvom mestu poslao :yeah: a siguran sam da će on to i odraditi :yeah: ....
E sad jedino bih ti preporučio da upoznaš čoveka sa istorijom te mašine tj. šta se sve dogadjalo u medjuvremenu jer koliko se sećam bio je isti slučaj kao i sa Stolletovim modulom,izbacivalo je eror32 F32 ,pa je majstor popravio i nakon mesec dana opet isti kvar,da se nebi desilo da on popravi modul a da crkne ubrzo(nedaj bože) pa da ispadne krivac
Koliko sam ja uspeo da vidim sa slike jedan od mogućih uzroka je džeksna koja se stavlja na modul(na samom modulu ima trag da se grejao jedan kontakt :mrgreen: ),
mozda je ovo uzrok.png
mozda je ovo uzrok.png (12.13 KiB) Pregledano 2487 puta.
pa bih to dobro pregledao i zamenio po potrebi a takodje i pogledao gde sve ide taj vod i tu potražio uzrok zbog kojeg se kvar ponavlja....
U svakom slučaju ja bih je popravljao a jedino treba pronaći zbog čega se ponavlja kvar.
Stolle je takav modul popravio bez problema :pivopije:
P.S umesto kao odgovor bilo je poslato kao tvoj post,greska :mrgreen:
Ujedno mislim da ti je i odgovor ovde
uvek ima nesto interesantno

Avatar
moravac22
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 01 Feb 2008, 20:20

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao moravac22 » 02 Okt 2008, 22:35

Do sada se niko nije javio da moze da resi moj problem verovatno da modul ima samo nov ja sam se odlucio sutra saljem ovom drugaru iz Sapca Matori2
posto mi se jedino on javio pa videcemo sta ce uraditi?

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao kisko » 02 Okt 2008, 22:43

ja sam se odlucio sutra saljem ovom drugaru iz Sapca Matori2
posto mi se jedino on javio pa videcemo sta ce uraditi?
Popraviće,nesumnjam uopšte :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
ALEKSA
_
_
Postovi: 94
Pridružen: 12 Okt 2008, 12:15
Location: Krusevac
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao ALEKSA » 12 Okt 2008, 13:22

Pozdrav druze,imaosam skoro masinu na servisu sa tim modulom i crko tranzistor bifet jer je crko motor tj. stator probio na masu.Ako nisi nista uradio ja sam krusevcu i nije problem za servis ploce.

Avatar
moravac22
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 01 Feb 2008, 20:20

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao moravac22 » 26 Okt 2008, 13:09

Konacno ovaj post mogu da zatvorim masina je proradila sve je ok ali nemogu da neizostavim da pohvalim majstora ( Matori2 ) odradio je svoj posao svaka cast.
I jos jednom puno hvala na trudu.


Pozdrav svim forumasima.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: GORENJE WA162 Prological potreban MODUL

Post napisao kisko » 26 Okt 2008, 19:52

kisko je napisao:
ja sam se odlucio sutra saljem ovom drugaru iz Sapca Matori2
posto mi se jedino on javio pa videcemo sta ce uraditi?
Popraviće,nesumnjam uopšte :pivopije:
:tooo: Pa rekoh ti ja,popravice :yeah: ....red je i bio da i ona opere ves :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”