Domotec sudo masina; kvar( REŠENO )

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
deratizator
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 11 Sep 2009, 09:53
Location: Srbija
Specialty: computers

Domotec sudo masina; kvar( REŠENO )

Post napisao deratizator » 11 Sep 2009, 10:10

Kupio sam ovu masinu za sudove pre godinu dana i dva meseca. Istekla garancija pre dva meseca i masina se (naravno) pokvarila. :?
Masina krene normalno da prima vodu i grejac se ukljuci i greje vodu ali kada treba da se startuju mlaznice ne desava se nista. Programator prebacuje na stepen kada treba da se startuju mlaznice , ali tada samo cujem zujanje ali nista drugo se ne desava. Pumpa za odvod vode radi i zbacuje vodu koju masina prethodno primi. Inace, ne znam da li to ima veze, ali masina nije korišćena jedno 15-ak dana dok sam bio na odmoru. Do sada nisam imao baš nikakvo iskustvo sa mašinom za sudove.
Šta bi ovde moglo biti problem?
Unapred hvala!

Avatar
ALEKSA
_
_
Postovi: 94
Pridružen: 12 Okt 2008, 12:15
Location: Krusevac
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao ALEKSA » 11 Sep 2009, 10:33

Najverovatnije ti je zaribao motor radne pumpe.
Otvori masinu ,sravcigerom malo pokreni motor i trebalo bi da resis problem

Avatar
deratizator
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 11 Sep 2009, 09:53
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao deratizator » 28 Sep 2009, 19:22

Hvala na savetu Aleksa!
Postupio sam kako si mi rekao i stvarno pumpa je počela da radi. Medjutim kada sam ukljucio mašinu da radi , pojavio se problem da kada programator prebaci na mod kada se startuju mlaznice , nikako da se završi taj program, već mlaznice sada rade sve dok ja rucno ne prebacim program. Znaci na bilo kom programu sve startuje normalno , primi vodu ,greje , startuje mlaznice i onda one vrte i vrte i ne prestaju dok rucno ne prebacim programator. Ima li ovde leka ili da sve šaljem na otpad?

Avatar
dudo40
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 19 Jul 2009, 01:05
Location: Zagreb
Warranty service: Končar
Specialty: whitegoods

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao dudo40 » 30 Sep 2009, 22:14

Nikad čuo za Domotec.Molim te daj barem fotkaj da vidim čija je pa da znam s čim imaš posla.
Možda se prodaje i pod nekim drugi brendom za koji imam sve.

Avatar
ALEKSA
_
_
Postovi: 94
Pridružen: 12 Okt 2008, 12:15
Location: Krusevac
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao ALEKSA » 01 Okt 2009, 10:06

Posto je najverovatnije mehanicki programator proveri motor na njemu

Avatar
deratizator
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 11 Sep 2009, 09:53
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao deratizator » 06 Okt 2009, 12:40

Postaviću sliku što pre. Inače kada sam kupovao ovu mašinu bio sam se odlučio za Elin ali mi je prodavac toliko nahvalio ovaj Domotec da sam prosto morao da je kupim. Inače vizuelno nije bilo nikakve razlike u odnosu na taj Elin.
E da programator jeste mehanički. :roll:

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 609
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao Kobac » 06 Okt 2009, 12:46

Pravilo broj 1: Ne slusati sta prodavac prica. :mrgreen:

braka
_
_
Postovi: 44
Pridružen: 27 svi 2007, 11:05

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao braka » 07 Okt 2009, 08:58

Na toj masini ima sigurnosni termostat koji je zasrafljen u pod masine, najcesce je on. Za probu ga premosti pa probaj, mislim da su dve ljubicaste zice.

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao toce » 07 Okt 2009, 09:14

Pogledaj da nisi nesto ostavio il zaboravio da prikacis prilikom rasklapanja i sklapanja masine i proveri creva koja su ti na pumpe koju si cistio posto znaju da se i creva zapuse i da te zeza :pivopije:
TOCE

Avatar
dudo40
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 19 Jul 2009, 01:05
Location: Zagreb
Warranty service: Končar
Specialty: whitegoods

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao dudo40 » 07 Okt 2009, 22:33

Ako ima sigurnosni termostat ( 75c) zašarafljen sa zadnje strane oduzdo i on je izgorio mogla bi biti kineska verzija Aristona.Izgorio je zato jer nije radila pumpa za vodu.Neispravnost tog termostata ne dozvoljava da mašina zagrije vodu te samim tim niti programator se ne miče sa pranja.MOGUĆE :tooo:
Termostat ako ne nađeš nigdje drugdje traži ga u Vailantovim trovinama rez.dijelova ( paše od bojlera )

Avatar
deratizator
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 11 Sep 2009, 09:53
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: Domotec sudo masina; kvar

Post napisao deratizator » 14 Dec 2009, 14:19

Jeste da ozivljavam staru temu, ali želeo sam samo da se zahvalim na savetu svim forumašima koji su mi pomogli da otklonim kvar.
Termostat je bio problem.....izgoreo!
Zamenjen termostat i za sada sve šljaka.
:tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”