midea WQP129011C RESENO

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

midea WQP129011C RESENO

Post napisao deletraj » 24 Mar 2010, 09:16

Problem sa programatorom. Progarmator radi do program tanjiri a onda kad pocne od tanjiri stane na cetvrti korak i ne pomera se duze vreme. Da naglasim programator je mehanicki. Ja imam elektricnu semu veze. Ali mi sada treba vremenski dijagram programatora. Bio bih zahvalan ako neko moze da posalje. Na slici se vidi gde stane programator. Pzzz.
Prilog
DSC00432.JPG
Zadnja izmena: deletraj, dana 09 Apr 2010, 13:30, ukupno menjano 1 put.

Avatar
krnjad
_
_
Postovi: 70
Pridružen: 04 Jun 2009, 12:39
Location: samac

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao krnjad » 24 Mar 2010, 09:26

Pa ispitaj el magnetne ventile za vodu mozda su dvoclani pa da jedan od njih ne radi!

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 24 Mar 2010, 12:45

Nisu dupli posebni su ev1 je za dovodnu ( hladnu ) vodu a ev2 za meku vodu

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao jaro » 24 Mar 2010, 20:09

Jesi li proverio grejanje?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao IvanBG » 25 Mar 2010, 00:43

Ako za to vreme uopšte ne zagreje, najčešći krivac je onaj mali zaštitni termostat...

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 26 Mar 2010, 21:12

ma nisam je otvarao mislio sam da cu naci vremenski dijagram

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao jaro » 26 Mar 2010, 21:19

Ma sta ce ti, da gubis vreme, proveri sve funkcije da li odradjuje-uzimanje vode, prskanje, grejanje, izbacivanje vode... :uca:
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
aleksa.elektrofrigo
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 25 Feb 2009, 01:31
Location: Loznica
Contact person: Aleksandar
Lokacija: Loznica

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao aleksa.elektrofrigo » 27 Mar 2010, 00:11

sigurnosni termostat...

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 27 Mar 2010, 09:26

Pravo da vam kazem to je moja masina, a znate da majstori nemaju vremena za svoje. Kod nas u Vranju kazu :
auto mehanicar vozi neispravna kola, snajder nikad nema zdrave pantalone ( uvek krpene ), keramicar svuda postavi plocice a u njegovo kupatilo nema. Neznam kod vas, u vasem mestu kako je ali ja sam to video vise puta ovde, pa eto sada se i meni desilo da nemam vreme za svoje, ( sto stari ljidi kazu zaigrala mecka i na moja vrata).

Ja sam prosle godine menjao sigurnoni termostat ( onaj sa navojem ), cudna stvar je u tome sto masina nekad kad joj prdne na pamet odradi ceo ciklus normalno, a nekad ne. Tako je pocela da se ponasa od pre 4 , 5 meseci kad je nesto zasmrdelo na paljenu lak zicu, masina je stajala na istom mestu duze vreme a nije bila iskljucena dok ja nisam dosao, ( imao sam bolesnu zenu tako da niko nije obrati tada paznju na masinu). Sumnjao sam da je odvodna pumpa ili motor pregoreo, pa sam je otvorio i sve pergledao, javio sam se i na forumu ( ima slika motora ), ali sve je bilo u redu. I sada eto opet je pocela da zastaje u radu ali sada nema nista da smrdi na paljevinu. Naglasavam da je programator MEHANICKI NEMA EPROMA. Hvala vam na savetima nije isto kad razmislja jedan pa kad razmisljaju vise njih ( KONZILIJUM STRUCNIH )danas i sutra su praznici, ali u toku naredne nedelje otvoricuje, pa cu vam se javiti. Pzzzz

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao IvanBG » 27 Mar 2010, 13:26

Pa prekontroliši vizuelno programator, da li mu se možda tope kontakti koji trpe veliku struju. Ako mašina prestane da greje dok programator tako stoji u mestu, verovatno dođe do prekida na nekom od kontakata koji napajaju grejač...

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1172
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao jaro » 27 Mar 2010, 20:08

Ja sam na jednu cak stavio termostat od Gorenje ves masine, jer je bilo suvise komplikovano da tamo u nekoj zajebanoj vremenskoj situaciji trazim orig term, i nabudzim ovaj od 60 stepeni , i pici radi, evo prodje 1.5god....
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 30 Mar 2010, 23:12

Evo me opet majstori. Danas sam otvorio masinu, mislim da sam nasao sta je u kvaru. Termostat od 50 stepeni ne dodiruje dno na masinu ( fali mu mozda milimetar ) ranije kad sam otvarao masinu nasao sam izmedju termostata i kucista neku mast . Sta je to zasto sluzi ja sam je obrisao tada. Po semi masina kada dodje do obelezeno mesto, programator izgubi napajanje u tacki A4 A2 i B3 B5 i tada moze da dobije napajanje samo kada termostati zatvore A4 A1. Ako nisam u pravu ispravite me. Sutra cu da priljubim termostat uz kuciste. Pitam se zasto se motor greje ( ukoci ponekad na to isto mesto ) i kako mogu da proverim da li ima nesto unutar turbine.
WQP12_9011.jpg
Zadnja izmena: deletraj, dana 31 Mar 2010, 04:39, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao kisko » 30 Mar 2010, 23:28

Ta mast je verovatno bela silikonska pasta koja omogucava da termostat lepo naleze na kuciste i prima svu temperaturu.To se koristi u elektronici u istu svrhu da bi naprimer tranzistor bolje nalegao na hladnjak i prenosio svu temperaturu na hladnjak sa tranzistora.
U svakom slucaju ako termostat nije uz dno i nemoze da prima temperaturu kako treba pa time i neotvara se na vreme vec mu treba mnooogo duze vremena da dobije zadatu temperaturu ako je uopste i dobije.
uvek ima nesto interesantno

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao IvanBG » 31 Mar 2010, 00:44

deletraj je napisao: Pitam se zasto se motor greje ( ukoci ponekad na to isto mesto ) i kako mogu da proverim da li ima nesto unutar turbine.
Ako ne valja radni termostat, mašina greje k'o luda, pa vrela voda može da pregreje i motor. Unutrašnjost turbine je jako teško proveriti, to se radi samo u krajnjoj nuždi... Ne verujem da je to ovde problem, onda bi glavila u različitim trenucima, bez pravila.

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 31 Mar 2010, 01:01

Gde mogu da nadjem tu mast Kisko

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao deletraj » 31 Mar 2010, 01:15

Ivane kada sam pustio raspakovanu masinu juce tacno na programu gde staje video si sliku, primetio sam da nesto zuji, i trazio unimerom koji elemenat ima napajanje ( zujanje je bilo kao kad elektro ventil radi ) jedino je na motoru dolazio napon ali on nije radio, posto mu je osovina imala prorez za srafciger, srafcigerom sam zavrteo osovinu i motor je nastavio da ubrizgava vodu. Da dodam i to ja ne dozvoljavam da se u masini stavljaju prljavi sudovi ( prvo ih plaknim, skinem ono krupno pa se tada stavljaju u masinu ) sve iz razloga sto sam na jednu bosovu masinu cistio kanale 3 dana sredstvom za ciscenje cevi; ne verujem da je nesto upalo.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao kisko » 31 Mar 2010, 01:42

Mozes naci u EL-GO Nis http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=23&t=1058 ,kod njih se vodi pod nazivom "pasta za hladjenje"
Inace paste se koriste za bolji kontakt izmedju dva tele i bolji prenos temperature...ima toga i kod procesora naprimer ali je ona malo drugacija...evo ti primer kako ona izgleda u praksi,ima ih vise vrsta http://www.youtube.com/watch?v=EyXLu1Ms-q4
Uglavnom to sto imaju u elgo nis je ono sto bi ti trebalo.
Mada se ja nisam susretao sa njom na masinama po tome kako si ti opisao to bi jedino ta silikonska pasta mogla biti...mozda neko od kolega ima bolje saznanje sta je na toj masini ispod termostata namazano :roll:
uvek ima nesto interesantno

miki_te
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 09 Feb 2010, 12:23
Location: makedonija

Re: midea WQP 12 9011 C

Post napisao miki_te » 31 Mar 2010, 16:36

deletraj je napisao:Evo me opet majstori. Danas sam otvorio masinu, mislim da sam nasao sta je u kvaru. Termostat od 50 stepeni ne dodiruje dno na masinu ( fali mu mozda milimetar ) ranije kad sam otvarao masinu nasao sam izmedju termostata i kucista neku mast . Sta je to zasto sluzi ja sam je obrisao tada. Po semi masina kada dodje do obelezeno mesto, programator izgubi napajanje u tacki A4 A2 i B3 B5 i tada moze da dobije napajanje samo kada termostati zatvore A4 A1. Ako nisam u pravu ispravite me. Sutra cu da priljubim termostat uz kuciste. Pitam se zasto se motor greje ( ukoci ponekad na to isto mesto ) i kako mogu da proverim da li ima nesto unutar turbine.
WQP12_9011.jpg
Imao sam slicni problem. Ako taj termostat ne dodiruje onda grejanje nece stati zato sto taj je zatvoren ali do njega ima jos jedan 62 stepena ondak taj ce reagirati

ELREMO
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 03 Apr 2010, 22:22
Location: Koper Slovenija
Warranty service: Bill sam za
GORENJE,
Beko,
LG,
VIVAX,
BOCSH
SAMSUNG
ARISTON
INDESIT
NEO
Contact person: Blagoj
Specialty: whitegoods

Re: midea WQP129011C

Post napisao ELREMO » 03 Apr 2010, 22:46

smeni gi termostatite (ne zastitnite )tuku onie dva sto se so belata mast a pompata sto ti koci proveri da ne e protekol semeringot i da ti tece voda od kukisteto na propelerot inaku propelerot ke go proveris dali e zapusen so nesto samo ako ja izvdis komplet pompata za spicanje pozz

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: midea WQP129011C

Post napisao deletraj » 09 Apr 2010, 13:29

Hvala vam prijatelji na saveti, hvala i tebi ELREMO masinu sam popravio u pitanju je bio trermostat od 50 stepeni. On nije bio u kvaru nego nije dodirivao kuciste kazana za manje o milimetar, pojacao sam oprugu ispod njega sada masina radi, jos jednom hvala svima i pozdrav !

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”