Weg WDW5 curi voda kroz vratanca

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
K aja
_
_

Weg WDW5 curi voda kroz vratanca

Post napisao K aja » 05 Sep 2010, 23:53

Mašina je za 4 kompleta, Weg WDW5.
Problem je što PONEKAD curi voda kroz vratanca. Curi samo na jednom delu, sasvim desno, i ja mislim da je u pitanju zaptivna guma. I pod prstima se oseća da je na tom delu malko višlja, tj nije u istoj ravni sa ostatkom. Oseti se i da je na tom mestu malčice hrapava kao da je oštećena. Problem je što je mesto prilično nedostupno, ne može se lepo videti šta je u pitanju. Kako ovo rešiti?
Zvali smo majstora (majstor jaro sa ovog foruma), ali on je mislio da je problem u količini praška koji stvara suviše pene pa zaguši plovak koji reguliše količinu vode koju mašina uzima. (Možda će se setiti Alena i Kaje i naše mašiničice...) :cut:
Nije to, dobro sam očistila mašinu i par puta probala bez ikakvog praška - dešava se isto. Ponekad navuče vodu bez curenja i počne normalno da radi ali kad otvorim i ponovo zatvorim vratanca ona počne da curi (valjda se guma pomeri). Zato mislim da je u pitanju ona glupava zaptivna guma...

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods

Re: Weg WDW5 curi voda kroz vratanca

Post napisao goranfri » 06 Sep 2010, 00:08

Ma rešiće to Jaro nego niste mu rekli da opet curi .
Vrag je on , samo kad hoće.

K aja
_
_

Post napisao K aja » 06 Sep 2010, 14:09

Naravno, ali to sa gumom je novi termin. Kad je čovek dolazio nikome od nas guma nije ni na pamet pala. Nijedan majstor nema vremena da danima posmatra rad mašine da bi tačno ustanovio šta joj je - to moramo mi domaći, a kad se ustanovi problem onda ga je lako rešavati. Još lakše je kad se ljudima objasni ŠTA da posmatraju.
U međuvremenu sam naišla po raznim forumima na još sapatnika koji imaju isti problem, ali nigde nijedan majstor da se oglasi. Možda se na mojoj mašini guma samo pridružila problemu sa plovkom, ali bilo bi dobro da neko stručan objasni šta može biti problem kad voda curi kroz vrata mašine, pa da i ostale "mučenike" uputim na ovaj forum.

GTI
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: LG, Samsung, Vivax, Galanz, Venting, Crypton

Post napisao GTI » 06 Sep 2010, 15:45

Problem moze da bude guma ili previsok nivo vode kao sto je vec receno.
Majstore,pošto je to i.............koliko će to da košta?!

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Post napisao ZDRAVKO T » 08 Sep 2010, 17:45

zna da bude problem i nivelacija mašine pogledati sa libelom kako stoji mašina možda će i to pomoći jer ako je nagnuta na tu stranu nivo se u tom djelu poveća.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 17 Sep 2010, 21:29

Evo ja stigao sa odmora. Sta me tu prozivate :lala: ?
Kajo, kad sam bio prvi put nivo je bio visok, jer je plovak bio pun mulja (naime radi se o masini za 4 osobe, znaci onaj mali kinez sto stoji na radnom delu kuhinje), drugi put kad sam dosao koliko se secam je radila ok, ali sam video mnogo pene u crevu za plovak (znaci pretpostavka da je bilo puno praska ili jos gore tecnosti za rucno pranje posudja, makar i ostatci) sto ometa pravilan rad nivoa, e sad sta se zadnje desilo neznam, ALI SIGURNO ZNAM da u svom 15-godisnjem iskustvu samo jednom sam naisao na ostecenu gumu oko vrata pa je curilo napolje, a sve ostalo (a takvih slucajeva bio mnogo) su bili problemi oko nivoa vode!
Jel problem jos aktuelan?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

K aja
_
_

Post napisao K aja » 19 Sep 2010, 18:49

Prvo, naravno da te ne prozivam. Spomenula sam te da bih naglasila da nisam zvala nekog priučenog komšiju nego majstora koji zna šta radi.
Problem je još aktuelan, ali je učestao, pa sam prestala da koristim mašinu.
Sad se tačno vidi mlaz koji šiklja na gore, otprilike kao iz probušenog baštenskog creva. Htela sam da slikam pa da postavim ovde, ali kad to stane da curi ja jedino mogu da spašavam kuhinju i laminat pa brže-bolje izbacujem i skuplam vodu, nemam vremena za slikanje.
Od kako si ti bio ja sam mašinu dooooobro isčistila od praška, par puta prala samo sirćetom, a o deterdžentu za ručno pranje nema ni govora. Mučila sam je dok iz creva nije počela da izlazi potpuno bistra voda.
Neko je spomenuo nivelaciju. I to sam proverila, ali meni CELA KUĆA tone na suprotnu stranu, znači sve kući, pa je i mašina nagnuta prema suprotnoj strani od vratanaca. Mislim da problem nije u tome.

goranfri
gxu
gxu
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc

Post napisao goranfri » 19 Sep 2010, 20:21

Ma tu je poluzačepljena neka mlaznica i onda mlaz ide gde ne treba. Skinite i očistite mlaznice.

darko080372
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Darko

Post napisao darko080372 » 19 Sep 2010, 20:52

Pa niveliši kuću lolzi .Mala šala da razbijemo monotoniju :mrgreen:.Što kaže Goran rešiće to majstor Jaro nesumnjamo.

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Hazbo » 20 Sep 2010, 22:31

ovde najverovatnije je u pitanju povecani nivo vode koji je nastao zbog natalozenja necistoce u hidrostatskom crevu ili u onom sirem crevu koji se spaja sa tesnim hidrostatskim crevom dobro ih ocisti i probaj ovakav problem se jalja na klasicnim masinama a kod novijih tamo je drugaciji princip regulisanja prijema vode,pomocu plovka i mikro prekidaca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”