Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
rcatic
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 08 Jun 2012, 13:40
Location: Osijek
Specialty: computers

Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao rcatic » 10 Jun 2012, 16:25

Suđerica stara 10 godina. Stane na mjestu gdje treba početi grijati vodu. Ima termostat za 46 i 65 stupnja otvorene kontakte i idu na prekidač za izbor temperature te na programator. Drugi termostat su zatvoreni kontakti i ide na jedan priključak grijača, te na programator. Grijač ispravan.Drugi kraj grijača dolazi na dio na slici koji se nalazi na kučištu grijača. Na njemu su kontakti otvoreni, te nastavlja prema programatoru.
Omski ispitan programator propušata jedan vod (plava žica) pretpostavimo nula, međutim ne mogu naći dolaz na drugu žicu grijača,pa pretpostavljam da su kontakti u programatoru izgorili. Neznam svrhu dijela na slici jer su kontakti otvoreni i struja ne može doći do grijača. Pretpostavljam da ste se susreli sa tim dijelom perilice ,pa me zanima što je to.
slika

rcatic
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 08 Jun 2012, 13:40
Location: Osijek
Specialty: computers

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao rcatic » 11 Jun 2012, 17:24

Slabo se končar servisira. Može li mi netko potvrditi da li programator uključuje (prekida) i fazu i nulu grijača.

IvanBG
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 398
Pridružen: 07 Apr 2009, 13:44
Location: Beograd
Contact person: Ivan
Specialty: whitegoods

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao IvanBG » 12 Jun 2012, 00:51

Nakon ovakvog pitanja mogu samo da ti preporučim da potražiš dobrog majstora za belu tehniku u svom kraju, jer kako si krenuo sam nećeš daleko stići samo gubiš vreme i rizikuješ izazvati još veći kvar pa i sebe ugroziti jer se radi sa mrežnim naponom...
:!:

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao dodig » 12 Jun 2012, 07:30

Slažem se sa ivanom,ipak je najbolje rješenje da potražiš stručnu osobu,drugo nisi provjerio ono najbitnije dali pumpa visokog pritiska radi kad perilica primi vodu.Ovo su jako kvalitetne perilice i šteta bi je bilo upropastiti

rcatic
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 08 Jun 2012, 13:40
Location: Osijek
Specialty: computers

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao rcatic » 12 Jun 2012, 10:08

Vjerujem da osobi koja svaki dan radi s perilicama pitanje koje sam postavio je glupo. Međutim ja programator vidim kao višeokretnu sklopku koja u određeno vrijeme zatvara i otvara kontakte. Znači ako je izgorio kontakt samo jedne strane koji ide prema grijaču to se može nadomjestiti relejem koji se aktivira sa 230 V dovodeči na zavojncu fazu i nulu ,odlaza prema grijaču , a na radni kontakt fazu odlaza na grijač.
Kad programator dođe na mjesto gdje aktivira grijač, preko nule, uključit će relej i spojiti drugi kontakt prema grijaču. Na ovaj način mislim da se može uštedjeti jer programator je skupa stavka. Šemu programatora nemam tako da se ne usudim samo tako to napraviti ,već vas pitam za savjet. Perilica prima vodu i izbacuje je , glavni motor također se vrti, dali raspršuje vodu ,neznam, ali ako se to može utvrditi po mokrom posuđu na prvom nivou perilice i to radi. Što se tiče hidrostata i one posude ,o tome nemam pojma i kad dođem do toga zovem servisera.

ZDRAVKO T
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 362
Pridružen: 31 Avg 2010, 12:07
Location: Čapljina - Ljubuški
Warranty service: Bosch Siemens Electrolux Zanussi AEG Končar Vivax
Contact person: ZDRAVKO

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao ZDRAVKO T » 14 Jun 2012, 09:10

evo ti končarevih podataka...
Prilog
LS512NUser..pdf
suđara Končar LS 512
(2.84 MiB) Preuzeto 484 puta.
BLAGO ONOM KO RANO POLUDI VAS MU VJEK U VESELJU PROĐE

rcatic
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 08 Jun 2012, 13:40
Location: Osijek
Specialty: computers

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao rcatic » 28 Jun 2012, 19:23

Zdravko, zahvaljujem ti na servisnoj dokumentaciji no zbog odsutnosti tek sam se sada uspio pozabaviti suđericom. Nažalost ,moje iskustvo sa suđericama je nikakvo tako da mi je schema razjasnila neke stvari ,tj koliko nemam pojma. No bez, obzira koristeči schemu pratio sam ukapčanja i iskapčanja kontakata programatora, pa ako ima nekog raspoloženog na forumu da pomogne,OK. Suđericu sam uključio na onaj kraći program (od 5 - kraja). Primila je vodu; uključio se glavni motor (čuo sam šuštanje u perilici, pretpostavljam od okretanja mlaznica); uključio se motor za izbacivanje vode (izbacio vodu) . To se dešavalo prva dva klika programatora, da bi na trećem kliku sve stalo. E sada dok je perilica radila na presostatu na kontaktima (PRL) 11,12,13 je bilo napona dok je na trećem kliku kontakt 13 izgubio napon ,a samim tim i na programatoru više nije bilo napona. Dalje trebam stručni savjet.

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao dodig » 29 Jun 2012, 06:48

Pajdo pozovi ti servisera i rješi se muka.jedino ako žena ne inzistira da je ti popraviš.SAmo me interesuje ko pere posuđe dok je perilica u kvaru

Avatar
nase
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Feb 2008, 22:57
Location: Pehcevo
Contact person: Daniel Stefanovski
Specialty: whitegoods
Lokacija: MACEDONIJA
Kontakt:

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao nase » 07 Avg 2012, 21:00

aj proveri termostate osobno onaj za 78%-
D.O.O. Alfa Elektektrothenika - Pehchevo, Republika Makedonija e ovlasten servis za bela tehnika i razladni uredi

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao dodig » 07 Avg 2012, 23:10

E vala uranijo pajdo lolzi

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 513
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Končar Ardo ls 512 nu - programator stane

Post napisao Hazbo » 26 Okt 2015, 23:36

Skrati hidrostatsko crevo na oba kraja po 1 santimetar I namontiraj I sve ce biti ok.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”