Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
zlaticanin
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 Mar 2012, 14:24
Location: kragujevac

Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao zlaticanin » 31 Jul 2016, 13:12

Imam problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201 pa molim za pomoc.Masina normalno radi sve dok ne dodje pred sam kraj ciklusa gde dolazi do ispiranja i susenja posudja.Tu se programator zaustavi i ne pomera se.Motor koji pokrece programator normalno radi sve do tog momenta.Predpostavljam da se radi o termostatu i ima ih dva u masini-jedan je ispod grejaca a drugi ispod mlaznice donje.Na semi pise na jednom 50/65 sa cetiri izvodaa na drugom 50/60 sa dva izvoda.Ako je neki od njh pokvaren koji je da bih znao da zamenim ako je to u pitanju.Da li neko zna gde bih mogao da ga nabavim u kompletu sa zaptivnom gumom.Unapred hvala.

Avatar
Kole
_
_
Postovi: 81
Pridružen: 19 svi 2009, 11:42
Location: Beograd

Re: Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao Kole » 19 Avg 2016, 08:09

Ako sumnjaš na termostate, onda ih isprobaj da li rade. Oprezno prinesi nešto zagrejano, ali ne sa otvorenim plamenom, i ne dodiruj sam termostat ili sondu. Osluškuj da li će caknuti. To ti može biti indicija da li termostat radi ili ne. Što se tiče rezervnih delova, probaj sa Gorenje servisnim centrom, a ako ne, možda možeš da nabaviš zamenski ili neki polovni.

Možda će neko od majstora profesionalaca dati i bolje predloge za tvoj slučaj.

zlaticanin
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 Mar 2012, 14:24
Location: kragujevac

Re: Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao zlaticanin » 23 Avg 2016, 18:17

Oba termostata sam ispitao i rade.Stavio sam ih u vrucu vodu i polako zagrevao nakacio sam unimer i oba su se pokazala da rade.Sad me interesuje sta bi moglo da bude sledece za ispitivanje.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao vlada69 » 24 Avg 2016, 07:34

Da li si ispitao grejač , pumpu za izbacivanje vode ? Pretpostavljam da programator ima blokirni rele i on se uključi dok se termostat ne isključi ? Ako nema blokirni rele a programator ne napreduje a čuje se motor programatora onda je ne ispravan jedan od zupčanika u programatoru.

zlaticanin
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 Mar 2012, 14:24
Location: kragujevac

Re: Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao zlaticanin » 24 Avg 2016, 15:57

Gde se nalazi blokirni rele i kako se ispituje ako ga ima ova masina.Pumpa i grejac rade,Evo je sema http://elektrotanya.com/gorenje_ps201.pdf/download.html

zlaticanin
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 26 Mar 2012, 14:24
Location: kragujevac

Re: Problem sa sudo masinom Gorenje PMS 201

Post napisao zlaticanin » 24 Avg 2016, 16:08

Sada sam procitao da se blokirni rele nalazi na samom programatoru probacu sutra mozda je do njega.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”