Sudomasina Beko DFN 1500-53 radi samo prvi program 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
cceda
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 21 Jan 2009, 11:09
Location: Bgd.
Specialty: audio

Sudomasina Beko DFN 1500-53 radi samo prvi program

Post napisao cceda » 02 Jul 2018, 19:48

pozdrav svima,

Imam sudo masinu Beko model DFN 1500-53.
ima dosta cudan kvar zapravo uvek koristimo program br.2 ali je sad pocela posle uzimanja vode i zapocinjanja procesa pranja da blika na svim lampicama, kad se lapice ugase stane sve na pola sekunde. Isto tako kada se vrate lampice tako tako sve se pokrene sledecih pola sec. i sve u krug.
masina se ponasa na svim programina isto 2,3,4,5 program.
Na programu 1 koji je samo hladno ispiranje primi vodeu odradi proces pranja 10-15 min. izbaci vodu i sve ok.turbina radi,svi ventili zavodu i pumpa za vodu...
logiski razmisljano na drugom programu ima samo dodato grejanje vode i drugaciji ritam rada ali ovo ostalo je isto kao na programu 1.
isljucio sam buksne sa grejaca ispod i pustio masinu na pr. 2 da radi bez konektovanog grejaca i ponasala se isto blinka (kao da nestaje napajanje pa se vrati)
skidao sam elektronsku plocicu na kojoj se nalazi mikrokontroler i releji. jedan rele sam zamenio sa identicnim jer je predhodni malo istopio kusite od verovatno grejanja spulne u releju. Programi se menjaju okretanjem 47K trimera koji sam zamenio sa novim 50K jer sam mislio da je stajanjem u istom polozaju dosta godina poseo bas na tom mestu da gubi dobar kontak.
moram da napomenem da konstantno svetli crvena lampica koja oznacava nemanje soli i sjaja i ako svega ima do max. nivoa.
skidao sam i kontrolisao pumpu za vodu,grjac omski,turbinu sve izgleda ok.voda nigde necuri sva creva vizuelno ok.

Molim za neki savet sta moze da bude uzrok ovog kvara.... da napomenem ponovo program br.1 radi perfektno..2,3,4,5 su sa istim simptomom `blinkanje napajanja.~
jel ima neko elekrticnu semu masine ili neku bilo koji slicnu kako bih video sta i kako je medjusobno povezano...

Hvala unapred
Zadnja izmena: cceda, dana 24 Jul 2018, 20:24, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Sudomasina Beko DFN 1500-53 radi samo prvi program

Post napisao sim » 02 Jul 2018, 20:56

Verovatno neispravno napajanje na ploci.
OOdnesi elektroniku kod elektronicara.
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Sudomasina Beko DFN 1500-53 radi samo prvi program

Post napisao junuzovic » 04 Jul 2018, 09:10

Zamjeni blok kondenzator 1,5uF, vjerovatno oslabio i mašina će da radi.

cceda
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 21 Jan 2009, 11:09
Location: Bgd.
Specialty: audio

Re: Sudomasina Beko DFN 1500-53 radi samo prvi program  * REŠENO *

Post napisao cceda » 24 Jul 2018, 20:18

Ja se izvinjavam svima sto se kasno javljam ... sezona odmora je pa...
Sudomasina je sredjenai sad sve radi kao prvi dan....

Problem je bio u Blok kondenzatoru od 1.5mf i 0.47nf koji ce nalaze na glavnoj komandnoj plocu u vratima sudomasine.
ovaj od 1.5mf je imao 0.3mf kapacitet a drugi 0.19hf.
usput sam zamenio i jos dva elektrolita i rele za grejace preventive radi
Prilog
DSC_1063.JPG
Beko DFN 1500-53.JPG

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”