Mašina za suđe Gorenje 51214 pucanje štampane veze-riješeno 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Mašina za suđe Gorenje 51214 pucanje štampane veze-riješeno

Post napisao junuzovic » 17 Jul 2022, 14:03

Model:51214
Type: WQP8-7312
Art.No: 384795/01
Ser. NO: 51431393

Radi se o tom da puca jedna veza. Netko je prije mene radio na mašini, eh sad ne znam , da nije pogriješio kablove od Aquq- stop , sa kablovima od Elektroventila vode.
Kad je otkačen aqua stop nema pucanje veze, ali nema ni primanja vode, Da napomenem da je stari elektroventil stradao, vjerovatno se grijao jer je preko njega išla vruća voda sa bojlera( netko davno pri kopčanju mašine pogriješio )..
Evo slika ,stanje koje sam zatekao.
Sivi kablovi sa djekom kablovi elektroventila
Plavi premošteni od Aqua stopa
slika
slika
slika
Zadnja izmena: junuzovic, dana 17 Jul 2022, 18:04, ukupno menjano 3 puta.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Mašina za suđe Gorenje- pucanje štampane veze

Post napisao miodrag popovic » 17 Jul 2022, 14:21

Pa očigledno je u pitanju kratak spoj.Da bi izgorila ta veza,kako kažeš pukla,treba bar 10 ampera,a takav potrošač na mašini nema.Sreća je što izgara veza nakon releja ,da je elekronika-triak sve bi se razletilo.Inače po slici u pitanju je relej od 2 ampera(koji je sad vrlomoguće zalepio kontakte),tako da na tom mjestu ide ventil,eventualno pumpa.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe Gorenje- pucanje štampane veze  * REŠENO *

Post napisao junuzovic » 17 Jul 2022, 15:37

Eto postavio sam još jednu sliku. Relej je 5A, i kratki spoj je između 1 i 2 kada relej dobije napon. Pumpa je u redu, jel radi odmah na početku ciklusa, prvo izbacuje vodu i onda kada treba da primi vodu Šlus
Znači kratki spoj između plave (vod sa aqua stop) i žute (vod sa hidrostata). A pošto je aqua stop u normalnom položaju NZ (normalno zatvorem) dođe do kratkog spoja,. Mislim da su zamjenjeni kablovi aqua-stop i prijemnog ventila...
Zamjenjeni su bili vodovo od pumpe i Aqua-stopa

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”