Koenic KDW 64007/46 treperi lampica za primanje vode

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Koenic KDW 64007/46 treperi lampica za primanje vode

Post napisao nikolaj » 02 svi 2023, 14:14

Marka: Koenic
E-Nr.: KDW 64007/46, skraćeno 1KDW64007
Type: SL6P1KO
Serijski broj: 406091111623021753
Modul oznake: AKO777578-02
EPG70002
9001140272
Mašina za sudove kada se priključi ne reaguje ni na jednu komandu, lampica za primanje vode treperi (nacrtana je slavina), proverio sam sve elemente u mašini i sve je ispravno, (pumpa, svi ventili, aqua stop, grejač u motoru i motor), međutim jedino na šta sumnjam je senzor u vratima nalik reed releju, ima 2 dela kao kod bosch mašina za sudove, gornji deo je fizička bravica sa malim iridijumskim magnetom, a na samim vratima je senzor, mala pločica sa smd konenzatorom i triacom (nisam po oznaci mogao da saznam šta je) ili šta je već kao na slici:
slika
a kućište ovako izgleda
slika
kada sam skinuo taj senzor i vratio ga, na kratko je mašina proradila, sijala je lampica za pranje, i posle 10 sekundi opet lampica za vodu, prelemio sam taj smd, ali nema promena, da li može biti da je do bravice taj simptom ili je ipak elektronika neispravna?
Nisam mogao da nađem service manual za ovu mašinu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”