koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
felix_sk11
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Mar 2009, 13:02
Location: srbija
Contact person: marjan

koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao felix_sk11 » 09 Apr 2009, 21:40

Zdravo!

Slusao sam svasta od ljudi u vezi ciscenja unutrasnje jedinice od mr.propera pa do...
Zanima me gde mogu da nadjem serdstvo koje je pouzdrano da skida prljavstinu po celoj jedinici a ne samo na filterima,
i koje je anti bakterioloskim dejstvom.
I sta da koristim za dezinfekciju,ili aromaticne neke osvezivace.
Jer perem filtere i opet se oseca neki grozni miris.
fala

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: koje sredstvo da koristim zaciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Stolle » 09 Apr 2009, 21:47

"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: koje sredstvo da koristim zaciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Mega Elektro SU » 09 Apr 2009, 23:10

unutrasnju jedinicu mozes da duvas sa bilocime ali miris ce ostati, ili ce se jako brzo vratiti! da bi nestao taj miris treba da se rastavi i da se detaljno ocisti. za ciscenje dosad najbolje sredstvo sta sam koristio ti je Frionet- iz madjarske ga kupujem, dosta je paprena cena ali vredi! to stvarno sve ocisti profesionalno!

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Nebojsa_Pazova » 10 Apr 2009, 11:13

Ja da sam na tvom mestu .... pozvao bih nekog ko se razume u te stvari, platio servis i zadovoljno u sezoni uzivao !!! :uca:
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Mega Elektro SU » 10 Apr 2009, 12:10

u pravu si nebojsa! samo sto treba dobro razmisliti koga ce da zove... naprimer tu u Subotici ima jako puno servisa koji tako rade servis klime da operu filtere uduvaju unutrasnju jedinicu sa nekim ko zna kakvim sprejom, eventualno prikljuce manometar da provere freon i to je to! i jako je tesko objasniti ljudima da to ne vredi nista, svi misle da je taj sprej "sveta vodica" i ako je stim uduvano onda je klima cista i sredjena!

felix_sk11
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Mar 2009, 13:02
Location: srbija
Contact person: marjan

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao felix_sk11 » 10 Apr 2009, 18:10

zdravo!
Jedan prijatelj mi reko danas da je jako pouzdano "sanosil 25".
A i kako da narucim to sredstvo iz madzarske i kolko kosta?

pozdrav i fala svima

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao buzdumra » 11 Apr 2009, 00:05

jedino sto pomaze je ovako nesto ... samo pazi na farbu sa zida slika
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Nebojsa_Pazova » 11 Apr 2009, 13:58

hahahahaha, ti bi mogao gazdi gde radis, da ponudis i dubinsko ciscenje tepiha, fotelja, garnitura lolzi lolzi lolzi , a kad bi jos i ukljucio toplo pranje .... i u moleraj da se bacis odma .... skida sve do maltera lolzi lolzi lolzi
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao cubica » 11 Apr 2009, 15:30

felix_sk11 je napisao:zdravo!
Jedan prijatelj mi reko danas da je jako pouzdano "sanosil 25".
A i kako da narucim to sredstvo iz madzarske i kolko kosta?

pozdrav i fala svima
@felix,
pogledaj ovo..
viewtopic.php?p=80630#p80630

i kontaktiraj Miroslava nick miroslavbesermeniji

pozz,

cubanosil25
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

felix_sk11
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Mar 2009, 13:02
Location: srbija
Contact person: marjan

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao felix_sk11 » 12 Apr 2009, 10:14

Zdravo svima!
prhvatam savet za sanosil probacu i pozdrav i hvala svima koji su mi pomogli u izboru sredstva za ciscenje :yeah:

calimero
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 20 Feb 2009, 08:31
Location: Zapadna Srbija

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao calimero » 31 svi 2009, 15:43

POZZZ!!!DRUŽE probaj coolstar da naprskaš ali pre toga očisti cleancoil-om ako se i posle toga oseća neprijatan miris ako možeš skini i očisti duvaljku koja ti ubacuje vazduh u prostoriju na njoj je najveći problem!

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao JaroslavBires » 31 svi 2009, 20:25

Pošto nam se Miroslav B. u vezi Sanosila još nije obratio, i dalje koristim Clean N Safe for evaporator and condenser, u razmeri 1:1 za prljavo i masno ili 1:3 za normalne klime. Utrošak je oko 2dl po klimi koncentrata odnosno blizu 1l rastvora! :lala:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

ja-djile
_
_
Postovi: 53
Pridružen: 20 Dec 2007, 13:28
Location: Podgorica

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao ja-djile » 01 Jun 2009, 21:27

Za ciscenje turbine i isparivaca unutrasnje jedinice koristim gore pomenuti kompresor za pranje auta i to je zakon. Jedino treba paziti da mlaz nije preblizu i da je uvjek usmjeren pravo na lamele isparivaca. Ostatak klime, voda sundjer i tecnost za sudje, pa cisti. Sve vrste ciscenja bez skidanja i rastavljanja unutrasnje jedinice su nedovoljno efikasne, ako je klima jace zaprljana.

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao Nebojsa_Pazova » 02 Jun 2009, 09:42

Jaroslave .... dodji do mene, il mi se javi, bio sam kod MIroslava i kupio "lepu" kolicinu preparata .....
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
JaroslavBires
___
___
Postovi: 392
Pridružen: 25 Okt 2007, 19:06
Location: Stara Pazova
Specialty: whitegoods
Lokacija: Stara Pazova

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao JaroslavBires » 03 Jun 2009, 09:27

Nebojsa_Pazova je napisao:Jaroslave .... dodji do mene, il mi se javi, bio sam kod MIroslava i kupio "lepu" kolicinu preparata .....
:pivopije:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao cubica » 17 Jun 2009, 22:56

Danas sam imao jednu 18-cu Vivaxa koji je bljuvao vodu iz korita ko lud a nije bilo leda na isparivacu niti je uopste falio freon....morao sam da rasklopim unutarnju jedinicu i skinem korito..zao mi sto nisam slikao jer me bila sramota od onih ljudi a i zurio sam...
U koritu se od bakterija napravila maltene ziva tvar, neki film maltene kao zivo bice toliko veliko da je blokiralo korito na sredini a odlaz totalno zapusilo..kad sam to povadio i bacio u sudoperu radnice u tom lokalu umalo nisu povratile :mrgreen: (jbg...ubacio sam im u dzezvu gde kuvaju kafu :mrgreen: ) kikikiii

Onda sam uzeo Sanosil i prefajtao celu klimu, odlaz, korito, isparivac, propeler, ono cudo u sudoperi...bila je tako burna reakcija da se sve penilo i sistalo na sve strane..tacno kako mi je Miroslav pricao da se desava kad sanitiraju vode kojekuda...

Isto sam imao i danas na jednoj klimi koja je radila 4-5 god u kafani a niko je pre nije pipnuo, sreca Ariston pa je izdrzao ko od sale..opet sam joj usuo Sanosil i pocela je da bljuje sluz na spoljnje crevo..bljaaakkk!!!!

Juce sam imao na servisu i pregledu 20 komada u Sudu..isto sam koristio Sanosil samo sto je sve bilo mnogo cistije..ali sam primetio da mi ruke bele i svrbe prsti kada koristim Sanosil u jacoj koncentraciji od 1% (to mi je i Miroslav rekao) pa imam pitanje za Mira (ako vidi ovaj post posto je stalno po terenu i da ga ne zvrckam telefonom)..
Miro, meni je istekao rok onoj kolicini sto sam pre uzeo...zato sam i radio sa jacom koncentracijom (oko 5%)..koliko je efektivan tada Sanosil posto znam da srebro vremenom pada u vodonik peroksidu??? Ja kako videh danas sa onom sudoperom, Sanosil ''pali'' i dalje sve zivo!!! Iako mi je prosao rok..

Sa licem i udisanjem stvarno nisam imao problema iako je dobro prstao po meni (MSDS lista je stvarno dobra za njega i izgleda da prska na vreme u vodu i kiseonik pre nego izazove neko ostecenje)..ruke sam stalno prao sa vodom i sapunom kad sam ispirao filtere pa sam i tu dobro prosao...

kakva su iskustva sa rokom posto jos dooosta imam Sanosila od pre???

Pozzz,

cubica :pivopije:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

felix_sk11
_
_
Postovi: 99
Pridružen: 07 Mar 2009, 13:02
Location: srbija
Contact person: marjan

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao felix_sk11 » 15 Jul 2009, 08:31

zdravo!

uzeo sam od prijatelja Sanosil i ocistili smo stvarno je ok a ubacili smo i neke tablete sa mirisom limuna i sve je ok
fala svima

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: koje sredstvo da koristim za ciscenje unutrasnje jedinice

Post napisao mixmax77 » 26 Jun 2023, 22:01

Hteo bih da u sopstvenoj reziji ocistim spoljnu i unutrasnju jedinicu klime sa kvalitetnim sredstivima. Klima nije zapustena jer je prosle godine kupljena i posteno je radila u grejnoj sezoni, zelim da je kvalitetno operem ( spoljnu i unutrasnju jedinicu ) kako bi bila spremna za letnji period.
Ispravite me ako gresim da sredstvo " sanosil 25 " je dezinfekciono ( koncentrovano ) sredstvo a, " IN CLEAN AC® " i " SANO MOUSE AC " su sredsva ( od istog dobavljaca ) za pranje klime. Dali sam upravu?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”