Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ljuben
_
_
Postovi: 65
Pridružen: 03 Jan 2009, 18:53
Location: prilep
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Post napisao ljuben » 24 Nov 2010, 15:43

Klimatizer star 10 godina model MUZ-G12SV inverter ima sledeci problem : Na grejanju ne radi nista, i javi se problem na unutrasnoj jedinici, jedna od dvije zelene led diode prekine da svetli, dok na hladjenje ukljuci se ventilator unutrasnje jedinice a zatim i vanjski ventilator, a kad se cuje da ukljuci kompresor nakon nekoliko sekundi izreagira zastita koja iskljuci i vanjski ventilator pa se nakon 2 minuta ponovi isto. Izmerio sam omaze kompresora i sve su bile oko 1 om. Hvala nike.
Zadnja izmena: Stolle, dana 28 Nov 2010, 16:11, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Ispravljen naslov teme

deletraj
_
_
Postovi: 85
Pridružen: 08 Avg 2009, 19:20
Location: Srbija Vranje
Contact person: Dejan Trajkovic

Re: Mitsubichi neradi nista

Post napisao deletraj » 28 Nov 2010, 00:52

jesi li menjao kondezator, ja sam skoro imao slican problem, sa kopernikus 18 master

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Mitsubichi neradi nista

Post napisao nike » 28 Nov 2010, 15:21

deletraj je napisao:jesi li menjao kondezator, ja sam skoro imao slican problem, sa kopernikus 18 master
AC Inverter kompresori nemaju kondenzator. To su obični trofazni kompresori.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Mitsubichi neradi nista

Post napisao nike » 28 Nov 2010, 15:43

ljuben je napisao:Klimatizer star 10 godina model MUZ-G12SV inverter ima sledeci problem : Na grejanju ne radi nista, i javi se problem na unutrasnoj jedinici, jedna od dvije zelene led diode prekine da svetli, dok na hladjenje ukljuci se ventilator unutrasnje jedinice a zatim i vanjski ventilator, a kad se cuje da ukljuci kompresor nakon nekoliko sekundi izreagira zastita koja iskljuci i vanjski ventilator pa se nakon 2 minuta ponovi isto. Izmerio sam omaze kompresora i sve su bile oko 1 om. Hvala nike.
ob245.pdf
Servis manual na Španjolskom
(1.24 MiB) Preuzeto 1388 puta.
Kažeš da se ugasi jedna dioda. Šta je s drugom? Ima li nekakva signalizacija?
Obično je signalizacija greške takva da jedan led (lijevi) na unutarnjoj signalizira određeni broj treptaja a onda pauza od 2,5 sekunde i onda ponovo.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

ljuben
_
_
Postovi: 65
Pridružen: 03 Jan 2009, 18:53
Location: prilep
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Re: Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Post napisao ljuben » 28 Nov 2010, 16:47

Tacno je to sto si napisao nike u vezi led diode sa leve strane. Kondenzatora je bilo i to sa vrednoscu 2500mf ali je taj sigurno za ispravljacki deo. Pozdrav.

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Post napisao flatron » 29 Nov 2010, 18:40

pa probaj očitati koliko puta blinka koja lampica pa cemo probat naći sta znači koja

ljuben
_
_
Postovi: 65
Pridružen: 03 Jan 2009, 18:53
Location: prilep
Warranty service: ardo favorit bira koncar sogo severin
Contact person: ljuben

Re: Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Post napisao ljuben » 03 Dec 2010, 08:49

Znaci otisao sam danas izbrojao 5 puta trepne leva led, a onda tacno ne stignem da izbrojim do 3, znaci pauza od oko 2,5 sekundi. I kako sam rekao na grejjanje radi i spoljni i unutarnji ventilator. Pozdrav.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Mitsubishi MUZG12SV neradi nista

Post napisao nike » 03 Dec 2010, 08:59

ljuben je napisao:Znaci otisao sam danas izbrojao 5 puta trepne leva led, a onda tacno ne stignem da izbrojim do 3, znaci pauza od oko 2,5 sekundi. I kako sam rekao na grejjanje radi i spoljni i unutarnji ventilator. Pozdrav.

To je greška kompresora ili invertera. Na strani 47 i 48 je opisana dijagnostika. Ako ne znaš španjolski onda koristi Google translate.

http://translate.google.com/#es|en|
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”