Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 15 Feb 2012, 22:07

Klima uređaj: Toshiba
Vanjska : RAS-5M34UAV-E ( RAS5M34UAVE )
Unutarnje: 4x RAS-M10SKV-E ( RASM10SKVE )
1x RAS-M16SKV-E ( RASM16SKVE )


Toshiba multi split RAS-5M34UAV-E + 4 unutrasnje, RAS-M10SKV-E + 1 unutrasnja RAS-M16SKV-E. Montirana prije 4 mjeseca od Toshiba ovlastenog servisa ( gdje je i kupljenja ) . Treba li smo ugraditi grijanje u kucu, i na njihov savjet smo se odlucili za tu varijantu , pregledali i premjerili su sve prostorije ( 4 spavace sobe po c.c.12m2 + dnevna sa kuhinjom c.c.42m2, visina c.c.2.5m ) i namontirali navedene uredjaje. PROBLEM JE STO NE GRIJE. Na unutrasnjm jedinicama ispuhuje od 30 -max 38 C. Navodno, tako treba posto je vani jos toplo , ( tako je radila 1 mjesec). Zahladilo je, a grijanje je ostalo isto. Onda su utvrdili da u vanjskoj jedinici tvornicki fali polovica plina + razlika plina u cjevima. Tvornicki je napunjena za 40 metara, a ja imam 51 m. Sve fino napunili, i opet ne radi. (Kada ugasim sve jedinice u sobama RAS-10. u dnevnoj pocne normalno grijati). Pritisak 25-27. Kontrolirali uzicenje, sve O.K. Zamjenili sondu na unutrasnjoj RAS-16, drugi put zamjenili elektroniku na RAS-16 ( navodno salje vanjskoj krive podatke ) i opet ne grije, vadili plin dva puta i vagali ga, sve O.K. i opet ne grije, cackali neke ventile na vanjskoj- malo krenulo grijati pa opet stalo. potrosnja struje 2700-3400 w, kada ugasim M-16 potrosnja padne na 800-1200w. Sada mi kazu da je sve O.K ( POSLE NJIHOVOG 8. DOLASKA) da ona tako grije ???? Sada trebaju opet doci, da nesto prespoje, da im je samo jos to ostalo probati. HVALA za razumjevanje i radujem se vasem odgovoru. Pozdrav iz Pule
Zadnja izmena: nike, dana 19 Feb 2012, 13:42, ukupno menjano 2 puta.
Razlog: Napisane oznake po pravilu

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao goranfri » 15 Feb 2012, 23:25

Uređaj je u garanciji i neka to rešava ovlašteni servis ili neka to skinu i vrate vam novac.

Teško je ovako reći u čemu je tu problem.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 16 Feb 2012, 10:25

Tu treba prvo ustanoviti koliko ta klima stvarno daje snage.

Potrebno je da netko neovisan sa instrumentima za mjerenje protoka zraka i temperature ustanovi koliko točno ta klima predaje topline zraku (svaka jedinica posebno dok je uređaj u TEST modu). To rade firme za izdavanje atesta ventilacije privrednim subjektima.

Postoji realna mogućnost da klima nije dobro dimenzionirana. tj da je premalen ukupni kapacitet za potrebe te kuće.

Ako se pokaže da službeno mjerenje kaže da klima ne daje snage koliko je deklarirao proizvođač onda imate i pravni temelj za pritužbe. Ako pak uređaj daje deklariranu snagu onda nije dobro odabran kapacitet klima uređaja prema stvarnim potrebama kuće što znači da imate velik problem.

Radi orijentacije, možete i vi probati izmjeriti temperature zraka na ulazu i izlazu svake unutarnje jedinice dok je klima u test modu. Potreban vam je digitalni termometar koji se može nabaviti i za manje od 100 kn a da ima razlučivost 0,1°C.

slika

TEST mod se uključi tako da na jednoj od unutarnjih pritisnete RESET dugme i držite pritisnutim 10-ak sekundi dok ne čujete 1 beep.

5 min nakon što sve klime počnu puhati topao zrak možete mjeriti svaku unutarnju posebno stavljajući osjetnik na ulaz zraka u unutarnju pa onda na izlaz (držati cca 2 min. da se očitanje stabilizira). Sve to zapisati za svaku unutarnju posebno, pa postati ovdje.

Prije toga treba očistiti sve filtere i provjeriti dali se ventilator vanjske jedinice vrti.

Nakon mjerenja TEST mod se isključuje gašenjem/paljenjem na daljinskom upravljaču, ili će se automatski ugasiti kad prođe određeni vremenski interval.
Izmjerite i kolika je vanjska temperatura bila dok se vršio test.

Ako je sve ispravno i vani temperatura oko 7°C i relativna vlaga oko 50-60% onda bi na 16-tici razlika temperature trebala biti oko 14°C a na 10-ki oko 11°C tj. snaga svake od 10-ki je 2,2 kW a 16-tice 3kW (sve uključene)

Znači ako je u prostoru 20°C onda 16-tica ne može puhati toplije od 34°C a 10-ka 31°C, što korespondira sa vašim zapažanjem od prije ako je pretpostavka da je temperatura prostorija bila oko 20°C

Kada radi sama, 16-tica ima nominalni kapacitet 5,5kw i tada je razlika temperature 24,5°C tj kada je prostor na 20°C temperatura ispuhivanja bi bila oko 44,5°C.

Maksimalni kapacitet koji može dati 16-tica je 6,9 kW i tada je razlika temperature oko 30°C tj ispuh bi bio 50°C

Isto tako kada 10-ka radi sama nominalni kapacitet joj je 4kW pa bi njen ispuh u istim uvjetima bio oko 39°C tj razlika temperature 19°C.

Maksimalni kapacitet 10-ke je 5,2kW i tada je razlika temperature 24°C tj ispuh može biti oko 44°C.

Maksimalne kapacitete možete provjeriti u normalnom radu tako da upalite samo jednu klimu i namjestite je na max. temperaturu (30°C) i ventilator na max.

Ukupni nazivni kapacitet vanjske jedinice klime kada radi u TEST modu je 12kW i ta se snaga dijeli na 5 unutarnjih jedinica- Maksimalni kapacitet koji klima daje je 14kW i zbroj svih ostvarenih kapaciteta unutarnjih jedinica ne može biti nikad veći od toga broja.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

lenas_bk
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 09 Avg 2007, 12:11
Location: Bosanska Krupa BiH
Warranty service: VIVAX,BEKO,BLOMBERG,
TCL,LG,
Specialty: consumer

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao lenas_bk » 19 Feb 2012, 13:39

Gego sto bude sa klimama jesul pocele grijati,evo malo je otoplilo mozda sad rade ok.

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 19 Feb 2012, 22:43

Evo novih podataka. Nisam se odmah javio, posto su me preduhitrili serviseri, svaka im cast, vec deset puta su bili, stvarno su O.K. Zamijenili su redoslijed cijevi na vanjskoj jedinici, (da bi testirali ventile) A-dnevna soba M-16,su spojili na B- spavaca soba M-10, B su spojili na A, - C,D,E nisu nista dirali. I grijanje proradilo, ali nakon par dana, grijanje u dnevnoj (M-16) je pocelo da slabi. Kada se ta prostorija fizicki odvoji, zatvorimo vrata dnevne prije spavanja kod temp.prostorije 24 *c (nastimano na 26*c) , do jutra temp. padne na 18*c, vanjska temp. min- 5*c (u spavacim sobama grijanje fantasticno radi, temp.sobe 22*c nastimano na 24*c). Ostavimo vrata otvorena, kad topli zrak iz hodnika i iz soba pocne da ulazi u dnevnu ,M-16 pocne da grije i radi O.K. Opet dosli iz servisa i na vanjskoj jedinici na spoju cijevi za M-16 nasli kap ulja, ispustili plin, odrezali kraj cijevi, spojili, napunili plin i sve radi opet O.K. Samo sto M-16 ne ugasi kad dostigne zadanu temp. samo smanji okretaje na min. Dok u sobama sve super radi, kad dostigne zadanu temp. smanji okretaje, a zatim je skroz zaustavi i upali zutu lampicu. Sada cekamo hladnije dane da bi je istestirali i da im odmah javim, oni sumnjaju da nije komadic spere ili neke prljavstine ostao u cijevi i da blokira ventile. U tom slucaju bi zamijenili cijelu vanjsku jedinicu i M-16 bi zamijenili za M-13 zbog kapaciteta. Sada sam napravio mjerenje kako mi je savjetovao Nike. Mjerenje sam uradio sa dva kucna digitalna termometra. Vanjska temp. je +6.1*c, vlaga 93% pada kisa, temp. prostora izmedju 23-24 *c, M-16 ulaz 24*c - izlaz 40.8*c, soba 1- M-10, ulaz 23.9*c - izlaz 39.0*c, soba 2 - M-10 ulaz 26.6*c - izlaz 42.1*c, soba 3- M-10, ulaz 24.2*c - izlaz 36.8*c, soba 4 - ulaz 23.6*c - izlaz 39.6*c, kada samo radi M-16 na ulazu 26.6*c - na izlazu 50.8*c, kada radi samo M-10 na ulazu 26.6*c - na izlazu 43.1*c. Sada cekam hladnije dane da vidim hoce li raditi.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 19 Feb 2012, 23:43

Mjerenja moraju biti izvedena u TEST modu i sa jednim te istim termometrom kako bi se greška mjerenja svela na minimum.

Prema izmjerenom:
Db= 3,7kw
s1= 3,1kW
s2= 3,1kW
s3= 2,6kW
s4= 3,3kW

Zajedno 15,8kW što ispada nešto više nego klima može dati. Vjerojatno do greške u mjerenjima i stanja filtera zraka.

Mjerene samostalno, kapacitet 10-ke je 4kW , a 16-tice 5,3kW što je OK ako je odrađeno u TEST modu.


Međutim, mjerenja nisu izvršena profesionalnom kalibriranom mjernom opremom niti mi se čini da je klima bila u test modu pa su ovakva odstupanja od onog što sam prije napisao lako moguća.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 21 Feb 2012, 21:40

Nike, mjerenja sam radio sa istim termometrom, TEST mod sam ukljucio ( ako sam ga ??? ) tako dok su sve klime radile ( jeli to greska ??? ), drzao sam dugme reset na M-16, posle par sekundi je 5 puta zapiskalo, a nakon desetak sekundi se je javio jedan bip, pustio sam dugme i napravio mjerenja. Pojedinacno mjerenje za 10 i 16 sam napravio u normalnom radu ( temp. na max. i ventilator na autom. ). Filteri su ocisceni. Jeli moguce da je greska sto su stavili 16 umjesto 13 ? U tom prostoru (dnevni boravak) vec ima jedna Sharpova klima ( namontirana prije 6 god.,koju trebamo prebaciti kod bake, srecom nismo je skinuli pa nas je ona grijala), snage 3500w-4000w inverter. I ona bez ikakvih poteskoca zagrije prostor i odrzava zadanu temp. Zaboravio sam napisati da kada sve rade na max. temp. pritisak je 27, a kada samo radi 16 pritisak je 35. Trenutno sve radi O.K. osim sto 16 jos uvijek ne upali zutu lampicu kad dostigne zadanu temp. Jos uvijek cekamo da zahladni da bi je istestirali, nadam se da necu trebati cekati drugu zimu.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 23 Feb 2012, 12:23

Ne vjerujem da je problem što je stavljena 16-tica umjesto 13-tice.
Što se tiče mjerenja, problem je što se ne mjeri količina zraka već ja samo pretpostavljam da je 620 i 660m^3/h kroz unutarnje ali možda je i neki drugi protok bio.
U svakom slučaju, meni djeluje da ta klima radi sasvim OK.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 23 Feb 2012, 22:17

Nike, sinoc je bilo min.2*c, u dnevnom boravku je ostala zadana temp.24*c , ventilator na autom.( realna je 22-23*c), zatvorili smo vrata dnevne, do ujutro je temp.dnevne pala na 19*c, klima je radila na min. ( u ostalim sobama M-10 grijanje normalno radi), ugasio sam klime u drugim sobama i nakon par minuta je M-16 pocela dizati okretaje i za 15min. je ugrijala dnevni boravak, zatim sam upalio ostale klime i sve je radilo O.K. ??????? Problem se javlja kada je vani minus i kad je prostorija zatvorena, ako M-16 prima toplotu iz hodnika, onda radi O.K. Cak sam probao da ostavim ventilator na trecoj brzini preko noci, ujutro opet dnevna hladna i ispuhuje mlak zrak. Molim te, objasni mi kako da pravilno upalim TEST mod, da ponovim mjerenje. HVALA

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 24 Feb 2012, 08:01

Po tome ispada da je klima nedovoljnog kapaciteta za stvarne toplotne gubitke kuće. Kada rade sve ostale unutarnje ona u dnevnom boravku nema snage da pokrije gubitke DB. Isključite unutarnje u 2 sobe a ostavite u uključenu u DB i 2 sobe i probajte tako ostaviti preko noći da provjerite ovu moju pretpostavku.

Test mod je opisan u mom prvom postu. Isključite sve unutarnje jedinice daljinskim upravljačem i onda, na jednoj od unutarnjih, pritisnite reset dugme i držite pritisnutim 10-ak sekundi dok ne čujete jedan beep . Sve unutarnje bi se trebale uključiti i raditi jednako.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 25 Feb 2012, 22:23

Nike, u 23.30h ugasio dvije sobe, temp.dnevnog b. 23.3*c, na daljinskom 25*c, vent. na autom. vanjska temp. +3.3*c. Ujutro u 06.00h. temp.dnevnog b. 22.5*c, na daljinskom 25*c, vent. autom. vanjska temp. +1,0*c. Kuca je novogradnja, termo blok 25cm, bez fasade (planirana 10cm), P.V.C. stolarija. (Vec sam napisao da stara klima bez ikakvih problama zagrije i odrzava zadanu temp.), ako smatras da problem u kapacitetu klime, sta mi savjetujes ??? Ekipa iz Toshibe-Pula je O.K. sigurno ce mi izaci u susret, svaki mi je savjet koristan. TEST mod ne mogu ukljuciti, uradio sam kako si mi objasnio, posle par sekundi se jave 3 bipa, posle desetak jos jedan, pustim dugme reset, i samo radi ta jedinica ( ispuhuje hladno i pera su podignuta prema gore), ostale jedinice su i dalje ostale ugasene.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 26 Feb 2012, 09:54

Nemam osobnih iskustava sa tom klimom pa mogu samo interpretirati manuale.
34.png
34.png (25.38 KiB) Pregledano 2620 puta.
Izgleda da klima ide u TEST mod samo kod unutarnje jedinice koja ja pritisnuta i to u hlađenje samo, ako se pokuša TEST mod dok su sve isključene.
Kakva je signalizacija na unutarnjoj koja je U TEST modu?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 26 Feb 2012, 23:36

Probao sam sve varijante, uvijek isto. Posle par sekundi 3 bipa ( Auto Restart ) nakon deset 1 bip i ta jedinica ide u hladjenje. Signalizacija je kao da normalno radi, zelena ( operation ) stalno radi, pocne treperiti samo kada se javljaju bipovi.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 04 Mar 2012, 00:51

Probajte, dok su ukljućene sve jedinice na grijanju, svaku pojedinačno ubaciti u TEST umjesto samo jedne pa onda izvršiti mjerenja. Možda ih to natjera na TEST rad u grijanju.

Koja je bila stara klima (proizvođač i model)?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 12 Mar 2012, 19:37

Stara klima je SHARP AY-XP12FR. Sve sam varijante probao, ide samo u hladjenje. Servis mi opet dolazi krajem tjedna, navodno su nasli kvar, krivo su proracunali, ( vec ste mi napisali da 16 daje 3kw, sto bi bilo dosta za c.c.30m2, a ja imam 42m2 ). Trenutno 16 za prostor od 42m2 daje 2.99kw a 4x 10 za sobe od c.c.12m2 daju 2.18kw. Oni bi prvo probali softverski da 16 zadaju da radi kao 18, onda bi davala 4.18kw, sto bi bilo dovoljno za taj prostor, a 10 da radi kao 7 i one bi davale 1.88kw. Ako ne uspiju softverski, onda bi zamijenili sve unutrasnje jedinice, znaci 16 za 18 i sve 10 za 7. Problem je sto na nasem trzistu 7 nema u prodaji, neznam dali se moze uopste i naruciti ??? Tako da mojim problemima jos nije kraj. U katalogu sam nasao dimenzije cijevi za spajanje A unit liquid size / gas size (mm) 6.35 /12.7, B 6.35 /12.7 , C 6.35 / 9.52, D 6.35 / 9.52 , E 6.35 /9.52. Kod mene su B,C,D i E ( 10 ) spojene istim cijevima ( jedna je deblja a druga tanka ), a A ( 16 ) ima malo deblje cijevi. Dali je mozda i to greska ???

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao nike » 13 Mar 2012, 02:53

Gego je napisao:Stara klima je SHARP AY-XP12FR.
Ta klima je mogla dati do 6kW topline.
Servis mi opet dolazi krajem tjedna, navodno su nasli kvar, krivo su proracunali, ( vec ste mi napisali da 16 daje 3kw, sto bi bilo dosta za c.c.30m2, a ja imam 42m2 ). Trenutno 16 za prostor od 42m2 daje 2.99kw a 4x 10 za sobe od c.c.12m2 daju 2.18kw. Oni bi prvo probali softverski da 16 zadaju da radi kao 18, onda bi davala 4.18kw, sto bi bilo dovoljno za taj prostor, a 10 da radi kao 7 i one bi davale 1.88kw. Ako ne uspiju softverski, onda bi zamijenili sve unutrasnje jedinice, znaci 16 za 18 i sve 10 za 7. Problem je sto na nasem trzistu 7 nema u prodaji, neznam dali se moze uopste i naruciti ???
Da, očito je da druge klime uzimaju snagu ovoj iz DB . Postavljanje manjeg kapaciteta u sobe bi možda moglo i pomoći ali i 7-ca može uzeti dosta kapaciteta kada su sve uključene.
Nisam siguran da je to rješenje vašeg problema.
Mislim da je riješenje ostaviti Sharpovu klimu tu di je i koristit je zajedno sa 16-ticom od multija onda kada ostale jedinice uzimaju veći dio potrebnog kapaciteta.

Tako da mojim problemima jos nije kraj. U katalogu sam nasao dimenzije cijevi za spajanje A unit liquid size / gas size (mm) 6.35 /12.7, B 6.35 /12.7 , C 6.35 / 9.52, D 6.35 / 9.52 , E 6.35 /9.52. Kod mene su B,C,D i E ( 10 ) spojene istim cijevima ( jedna je deblja a druga tanka ), a A ( 16 ) ima malo deblje cijevi. Dali je mozda i to greska ???
Ne, to je OK!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Gego
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 14 Feb 2012, 22:22
Location: Hrvatska - Pula

Re: Toshiba multi split RAS5M34UAVE klima ne greje

Post napisao Gego » 15 Mar 2012, 00:10

O.K Hvala, javim Vam sta smo napravili.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”