Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao sim » 18 svi 2017, 10:16

Po meni je uvek bolje kupiti premijum model uredjaja nekog manjeg proizvodjaca tj manje poznatog
Nego
Najjeftiniji uredjaj nekog najpoznatijeg brenda.

Inace Gree i Daikin su sada jedna te ista firma.
U prevodu Gree je kupio 51%Daikina
SIMkom

rovac
_
_
Postovi: 16
Pridružen: 01 Dec 2013, 20:44
Location: BiH

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao rovac » 18 svi 2017, 11:00

Da zakljucimo onda.

Specifikacija koju je naveo daikin znaci nista nije istina,oni su to lazirali.
Isto na euroventu sve sto pice o tom modelu i kapacitetu na -15 ni to nije istina.
Jer izgleda klima ne moze da grije kad je hladno.

Pitam se ako brand daikin lazira podatke,kome onda danas vjerovati.

Inace top model proizvodjaca gree u crown 12-ka kosta 1500€ ovdje.
Sa ovim daikinom cjenovno je slican gree lomo koji je isto jeftina izvedba gree.
Ali ako je daikin lazirao podatke sta je onda sa gree cistim kinezom.

rovac
_
_
Postovi: 16
Pridružen: 01 Dec 2013, 20:44
Location: BiH

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao rovac » 18 svi 2017, 11:12

Sim @
Kad si objasnjavao da klima ne moze na izduvu preko 37*C koja je to bila vanjska temperatura ?

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao sim » 18 svi 2017, 12:12

Ja pricam kakva je situacija direktno na terenu i kako se pokazao taj doticni model u praksi. Da je jedan komad pa da se desio los ali 4/4 losa......
Mereno koliko se secam na spoljasnjoj oko 0 minimum -5 stepeni. Temperatura u prostoriji oko 18-20C brzina ventilatora srednja.
37C na ruku delije kao mlako a ne toplo.

Ps imas klimu Gree deklarisanu na -20 sa cenom od oko 450e a radice bolje od daikina koji kosta 500e.
SIMkom

rovac
_
_
Postovi: 16
Pridružen: 01 Dec 2013, 20:44
Location: BiH

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao rovac » 18 svi 2017, 13:40

Ovako ja sam bio skoro prelomio da kupim daikin,zato sto je soba premala,zato sto je izolacija dobra,zato sto iz dnevne sobe bije nocria,to je samo malo da pripomogne da nocria smanji buku da se rastereti,ionako je sve otvoreno.Ali ako se ispostavi da je klima smece nravno da sam zahvalan na savjetima,i onda bih to izbjegao.

Ne znam kako je kod daikina,ali kod fujtisu ako je duvanje u manjoj brzini onda klima ne moze da razvije punu snagu,kompresor se zalijece do 40% 60% 70% snage zavisi koja je brzina u pitanju.Mozda je trebalo stavit max brzinu i pojacat na 30 ili ici na hi power mod ili kako se zove vec.

Sve u svemu ako je klima duvala u nekoj srednjoj brzini npr 500 m3/h ako je imala na usisu 18*C a na izduvu 37*C (delta t= 19) ta je klima u tom momentu izbacivala malo jace od 3 kw.Ako je to bilo na -5*C to je meni sasvim ocekivano.To i nije klima koja u minusima moze da izbacuje neki veliki kapacitet.

Mnogo ih je zadovoljno sa tim modelom,iako svi spominju nekakav subjektivni osjecaj da puse hladnjikavo.Jednostavno klima moze da radi na jako niskoj snazi (200w iz uticnice) i potrebno je prilagodit kolicinu izduva da tako malo toplote nebi izgledalo hladno.

rovac
_
_
Postovi: 16
Pridružen: 01 Dec 2013, 20:44
Location: BiH

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao rovac » 18 svi 2017, 13:45

sim je napisao:Ps imas klimu Gree deklarisanu na -20 sa cenom od oko 450e a radice bolje od daikina koji kosta 500e.
Ja zivim u BiH i ovdje gree zna biti skup.Modeli lomo nisu nesto preskupi.Ali kad sam se raspitivao za njeg kod deltron oni kazu da nemaju modele sa grijacima tave koji su deklarisani ispod -15.

A s druge strane imam fujitsu klimu od 2012.g. koja vec 5 godina grije hladi i to primarno bez ikakve greske intervencije ni nilo cega.Znaci samo radi i radi.I zbog toga se malo bojim kineskih klima.Najbitnije mi je da je uredjaj pouzdan.

Ja klime na grijanje palim u npr 10. mjesecu i gasim u 4. mjesecu.Tako da one ustvari rijetko kad duvaju bas toplo.To je samo lagano odrzavanje temperature.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao vlatkocopa » 18 svi 2017, 16:13

Gree u Mk sad po novom ima celokupnu garanciju od 10god. sto bogami nije malo :lala:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

zoranpetrovic
_
_
Postovi: 78
Pridružen: 06 Okt 2015, 12:22
Location: SRBIJA

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao zoranpetrovic » 22 svi 2017, 22:07

Ko daje garanciju u Mk od 10 godina ? Proizvodjac ili Trgovci ? Valjalo bi procitati taj garantni ugovor detaljno !!

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao nike » 26 Sep 2017, 13:44

Pa trgovci naravno! Nikad proizvođač ne daje toliku garanciju!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao fanzo » 26 Sep 2017, 17:18

Jel piše na papiru?
Sve mislim..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

zoranpetrovic
_
_
Postovi: 78
Pridružen: 06 Okt 2015, 12:22
Location: SRBIJA

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao zoranpetrovic » 28 Sep 2017, 22:53

Kompanija LG ( Gold Star) , daje garanciju na kompresor od 10 godina.Ali u opstim uslovim za sticanje garancije , jasno je napisano da garancija NE- VAZI , ako je kvar nastupio zbog " habanja".Mislim,pa svaki kompresor mora da radi a usled rada kod svakog uredjaja dolazi do habanja, zamora materijala....itd.
Kako je moguce da neko daje garanciju a vi imate obavezu njihovog godisnjeg servisa,njihova montaza sa njihovim materijalom.....itd.A sada druge strane vi kao kupac dobijate "maglu" -- koja mnogo kosta.Mozete da procitate ovde......
http://www.lg.com/rs/klima-uredaji/prom ... -garancije
Za mene je ovo prosto neverovatno i da li je moguce da kupci nasedaju na ove fore ? Generalno mislim da ovde treba da se umesa i drzava i zakonodavstvo -- ovo je klasican primer pokusaja , da kupcu prodate maglo.Svaki motor( kompresor) mora da radi a svi znamo da bilo koji motor (kompresor) je podlozan HABANJU.
Po nekom mom misljenju ovo je vec bezobrazluk i nepostovanja kupca.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao sim » 29 Sep 2017, 00:04

Kad se procitaju "uslovi" lako se vidi da garancija "pokriva" samo kompresor kao rezervni deo.
Troskovi dolaska i zamene istog idu na teret korisnika klime.
Sve ostale rezervne delove nisu duzni da imaju za tu klimu.
Da li ce popravka biti prihvacena pod garancijom lg sam odlucuje po sopstvenom nahodjenju i volji.
Ko malo procita videce da od 10 godina garancije nema ni G.
SIMkom

mixmax77
_
_
Postovi: 26
Pridružen: 08 svi 2017, 22:09
Location: Vlajkovac
Specialty: automotive

Re: Grejanje na klima uređaj - Centralno grejanje i proračuni

Post napisao mixmax77 » 27 Jan 2022, 22:30

Moje postovanje drugari, dali mi mozete reci nesto o carrier klimama. Intresuje me : CARRIER INFINITY ULTIMATE INVERTER (bez wifi-a), model: 24000 Btu 42QHB24D8S/38QHB24D8S . Kavi su vasi utisci prema tom brendu i ovom modelu?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”