LG 12 AW1 problem

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
dule klima
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 14 Feb 2013, 23:26
Location: Srbija,Beograd
Contact person: dule

LG 12 AW1 problem

Post napisao dule klima » 02 Mar 2014, 17:18

Imam problem sa LG inverterom unutrasnja A12 AW1 a spoljasnja A12 AWU.Kad ih spojim blinka mi dioda 5 puta sto je prijava kvara da medjusobno nemaju komunikaciju.Ima li neko predlog kako da probam resiti kvar.
spoljna A12AWU uf2(ASUW126FUG2) unutr.A12AW1 nf2 (ASNW126F1G2)

Mico.frigo
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 04 Feb 2014, 20:47
Location: BiH, RS

Re: LG 12 AW1 problem

Post napisao Mico.frigo » 02 Mar 2014, 20:03

Pozdrav Dule.

1. Ispitaj omski kabal koji spaja unutrašnju i vanjsku
2. Provjeri da li je isti raspored na rednim stezaljkama kod unutrašnje i vanjske
3. Provjeri osigurač na ploči vanjske (250V, 15A)
4. Provjeri vizuelno komponente na vanjskoj ploči (da li ima oštećenja od proboja napona); ukoliko ima, kvar je na ploči vanjske. Demontiraj i proslijedi nekom elektroničaru da pokuša izmijenjati komponente.

Prošle godine sam imao sličan kvar na dva takva LG-ja. Na prvom je bio kvar pod 3. Poslije zamjene osigurača, klima proradila kao da ništa nije bilo.
Na drugoj je bio kvar pod 4. Razočaravajuće što mi dvojica elektroničara nisu uspjela riješiti kvar, i poslije razgovora sa šefom ovlaštenog servisa, moradoh zamijeniti čitavu ploču (el. box), koja je koštala cca 200eura. Dobra stvar je što je tako kvar riješen i klima radi OK. To su uglavnom klime iz 2008/2009 godina.

Avatar
Polaris
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 162
Pridružen: 26 Jul 2010, 12:15
Location: Vrsac
Warranty service: Gree, LG
Contact person: Srdjan Djokic

Re: LG 12 AW1 problem

Post napisao Polaris » 02 Mar 2014, 20:30

Pozdrav Dule.

Uz Micina uputstva pokusaj i ovo:

-Odvoj uredjaj od napajanja,
-Na spoljnoj jedinici otkaci nulu - N,i COM koja ide ka unutrasnjoj,
-Ukljuci klimu i na spoljnoj jedinici, izmedju N i COM, proveri da li dobijas neki promenljiv naizmenicni napon (20-50V),
-Isto tako proveri da li ga imas na zicama koje dolaze sa unutrasnje jedinice.
Tako ces utvrditi koja elektronika ti je neispravna.

dule klima
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 14 Feb 2013, 23:26
Location: Srbija,Beograd
Contact person: dule

Re: LG 12 AW1 problem

Post napisao dule klima » 01 Apr 2014, 22:01

Probao sve i nista.Na kraju zavrsila kod majstora koji nisu uspeli da je poprave.Kupio bih novu ali mi se nikako ne isplati,probacu ako uspem nesto polovno da nadjem.U svakom slucaju hvala.Okacio je u radionici da se mangupiram bar vizuelno da uzivam.poz

Avatar
IvanZr
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 80
Pridružen: 06 Jan 2011, 16:55
Location: Zrenjanin,Srbija
Warranty service: LG Galanz Samsung Whirlpool ...
Contact person: Ivan

Re: LG 12 AW1 problem

Post napisao IvanZr » 14 Jul 2014, 18:45

Bice lep ukras!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”