Simbio sim12mst6 problem sa startom kompresora 

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
miksontije
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 31 Okt 2016, 19:57
Location: Srbija
Specialty: consumer

Simbio sim12mst6 problem sa startom kompresora

Post napisao miksontije » 31 Okt 2016, 20:26

Posedujem ovu klimu vec 12 godina. Leti se hladim,a cele zime grejem na nju. Od pretprosle godine imam problem sa njom,koji je danas kulminirao. Ovaj problem mi se javlja jedino u fazi dok klima greje. Klima je u modu hladjenja radila bez greske, ali kada se prebaci u mod grejanja,javlja se taj problem sto u fazi defrosta,motor nece da se pokrene iz prvog puta. Prvo je bilo tako,a zatim je potpuno prestala da pokrece kompresor. Zamenio sam joj kondenzator kompresora koji je i radni i startni, ima samo 2 izvoda, bio je 30mf stavio sam 35mf, i kompresor je proradio. E sad, pravi problem je u tome sto kada se klima prebaci u defrost mod(to se desava nebitno da li na spoljnoj jedinici ima ili nema leda i nije vezano za tajmer,tj pali defrost kako kad), iz dela gde se nalazi reverzibilni ventil se cuje kuckanje koje traje desetak sekundi, kompresor proba da startuje,bezuspesno samo zuji par sekundi kao da mu se upali zastita, zatim se cuje sistanje gasa i tek kada ventil odradi svoj posao nakon nekog vremena se kompresor konacno upali. Klima krece u defrost koji opet traje kako kad, a nakon toga se opet cuje ventil koji ovog puta odradi svoj posao brzo i kompresor startuje iz prve, klima greje normalno. U cemu je problem?
Da li je moguce da sam ventil povuce jako veliku struju iz kondenzatora za ciji isti izvod je vezan i on i radni vod kompresora i ne dozvoljava kompresoru da se pokrene? To mi jedino pada na pamet. Frka mi je jer se grejem na klimu,pa ne znam da li ovaj problem ima resenje i da li se neko susreo sa njim do sad. Hvala na pomoci
Prilog
IMG_20161031_141601.jpg
IMG_20161031_141615.jpg
IMG_20161031_141639.jpg
IMG_20161031_144311.jpg
IMG_20161031_144535.jpg
IMG_20161031_145441.jpg

@bane@
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 60
Pridružen: 21 Okt 2012, 23:01
Location: Novi Sad
Contact person: Branislav Djokic
Specialty: whitegoods
Kontakt:

Re: Simbio sim12mst6 problem sa startom kompresora

Post napisao @bane@ » 31 Okt 2016, 22:57

Sam si napisao sta je problem zeza te ventil,tj.zaglavljuje pa dok on neodradi i rastereti sistem kompresor nemože da krene.Zameni ventil

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Simbio sim12mst6 problem sa startom kompresora

Post napisao nike » 01 Nov 2016, 08:25

Problem je u ventilu, kako i Bane kaže. Ventil mehanički zaglavi u položaju grijanja i teško se prebacuje iz tog položaja u položaj hlađenja. U obrnutom smjeru lakše ide. Najvjerojatnije je djelomično začepljena jedna od tankih pilot cijevi na ventilu.
Zamjena tog ventila na 12 godina staroj klimi teško da se isplati osim ako ne radiš to sam sebi. Zato mislim da je najbolje kupiti novu klimu a ovu koristiti negdje gdje je potrebno samo hlađenje.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

miksontije
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 31 Okt 2016, 19:57
Location: Srbija
Specialty: consumer

Re: Simbio sim12mst6 problem sa startom kompresora  * REŠENO *

Post napisao miksontije » 13 Nov 2016, 10:21

update:
par dana je pocela da radi dobro,kao kad je nova bila, a sad opet polako ventilu sve duze vremena treba da prebaci iz jednog poloazaja u drugi. verovatno ima neke prljavstine u sistemu koja seta po sistemu i kad dodje do ventila on pocne da zeza. videcemo da ako izguram jos ovu zimu,pa na prolece nju prodajem a uzimam neki inverter,recimo COZY GWH12MA K3DNE2L.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”