Slomljena cijev

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Amir
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 02 Mar 2017, 01:20
Location: BiH, Sarajevo
Specialty: consumer

Slomljena cijev

Post napisao Amir » 12 Mar 2017, 21:50

Ovako, na stari razvod i instalaciju postavljena je nova Vivax ACP-12CH35AEVI, taj razvod je 1/2" i 1/4" i ranije je korišten R22, neposredno uz vanjsku jedinicu cijev gasne faze je bila presavijena gotovo pa 100%. Kako je kompletan razvod potopljen u AB zid, silovao sam montere da ga koriste stim da sam ja preuzeo odgovornost za eventualno pucanje cijevi i isticanje gasa. Cjev sam ja "opravio" ispravljanjem oprugom i ponovnim savijanjem te je na presavijenom mjestu (nakon vakumiranja) sada prohodnost nekih 70 ili 80 % promjera. Inače se radi o tankozidnoj (0.8mm) 1/4" bakarnoj cijevi. Sada je teško reći kada je došlo do presavijanja cijevi, po mom mišljenju još prilikom betoniranja, uglavnom onaj LG-ov traktor (moj prvi post) je radio odlično, toliko dobro da sada ova nova djeluje anemično. Monteri su mi rekli da je to subjektivno i da se to dešava kod svih koji zamjene on-off uređaj invertorskim. Interesuje me da li ste imali slučajeva rada sa ovako teškim mušterijama i zapravo koliko i kave štete može biti po uređaj.
Hvala !

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Slomljena cijev

Post napisao sim » 14 Mar 2017, 00:23

Moze li se prici zdravom delu cevi?
Cev se moze preseci pa nastaviti.
Daj neku sliku da bude malo jasnije.
SIMkom

Amir
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 02 Mar 2017, 01:20
Location: BiH, Sarajevo
Specialty: consumer

Re: Slomljena cijev

Post napisao Amir » 14 Mar 2017, 15:33

Može se prići bez problema ali za bilo kakvu opravku bi trebalo razvaliti bar četvrt kadrata termike (stiropor) pa onda kopati oko cijevi ali.. ona tanja cijev, crjevo za kondenzat i kablovi to je sve skupa umotano u traku i ubetonirano, možda neka varijanta ručnog bubanja po betonu; mislim da se neće isplatiti. Mislio sam da ako to suženje nije baš ekser u oku za klimu onda da ne radim ništa, a ako jeste onda novi razvod da pravim.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Slomljena cijev

Post napisao bimba1958 » 15 Mar 2017, 13:06

ja mislim da treba novi razvod,ili poraviti taj stari.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Odgovori

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”