Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi??? 

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao ledinci » 13 Mar 2017, 20:08

Klimu licno skinuo kao neispravnu i postavio novu a ovu uzeo na servis u septembru prosle godine.
Klima ispustila freon na cetverokrakom ventilu ventil zamjenjen klima napunjena isprobana kratko radila,razmontirao je i ostavio u magacin jer je montaza iste bila predvidjena za sledeci mjesec.
Usled viska vremena reko da isprobam i ocistim klimu jos jednom jer je stojala pa da bude spremna za montazu i onda se desi sledece:

Klima radi 3-5min kako treba niski pritisak na ~60psi i onda jednostavno kao da zacepi i niski pritisak zakuje na 110psi i koliko sam mogao da primjetim nema protoka freona.
Prvo sto sam uradio ispustio freon i ukljucio vakuum pumpu najmanje pola sata da radi i opet napunio,ukljucio i prebacio na grijanje da provjerim da nije ventil zaglavio i opet par minuta radi i zablokira ovaj pun na cijevi niskog pritiska pritisak je zakovao na max .
Sumljajuci da 4xventil nije dobro zavaren odnosno ostecen uzmem ga skinem i stavim novi na kojem dolaze i cijevi i veliki ventil i jos jedan susac (gotovo nemoguce ostetiti 4kraki prilikom varenja), opet napunim ukljucim isto.
Odvarim kapilaru pregledam prohodna....
Eto i sad stoji nervira me ne znam sta vise da uradim....

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao ledinci » 13 Mar 2017, 20:11

Serija artikal....
Prilog
20170311_121556-1600x900.jpg

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao frigoservisbata » 13 Mar 2017, 22:54

Aj mi uslikaj da vidim taj susac!T.j. ta dva susaca.Bas me interesuje kako izgledaju....A to vakumiranje od pola sata ne znaci nista!ne vakumira se na minutazu,vec se vakumira dokle god ne izadje sva vlaga iz sistema i trebao bi meriti vakuum metrom,jedino tako mozes videti da li si dobro izvakumirao sistem..
Evo nasao sam temu koju je profesor nike napisao pa izvoli malo procitaj...

http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.php?f=117&t=18355
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao ledinci » 14 Mar 2017, 15:52

Znaci ti mislis da je do vakuuma tj vlage?

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao frigoservisbata » 14 Mar 2017, 18:07

Cekam prvo slike susaca,pa cemo onda dalje u diskusiju..Mislim na svasta!
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao ledinci » 14 Mar 2017, 19:24

I susac i ventil
Prilog
20170314_190602-1200x2133.jpg
20170314_190617-1200x2133.jpg

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao frigoservisbata » 14 Mar 2017, 22:09

Dakle ovako..To sto si napisao susac gasa(tj.dva susaca)To nije susac gasa vec akomulator gasa(mislim),mada bi on trebao biti na usisu,inace klima uredjaji nemaju u sebi susace(bar ja nisam do sad naisao nikad).Uzmi ga iseci i videces da nema nista unutra.Susac gasa se stavlja na instalaciju iza kondenzatora(ima i strelica kako se montira jel nije isto ulaz i izlaz),a ne na potisu kompresora!Sumnjam na vlagu u instalaciji,sumnjam na jednosmerni ventil kapilare i sumnjam na cetvorokaki ventil..Posto si rekao da si vec menjao ventil,te da se isto desava iskljucujem ventil kao moguci problem...Postavicu ti sliku da vidis sta sam pre par dana isterao iz neke kapilare,tj kako izgleda prljavstina koja se nalazil na zidovima kapilare...Ako je klima dugo bila bez gasa i jos radila,mislim da je problem u vlazi( a gas R407C se mesa sa sintetickim uljem,a sinteticko ulje upija vlagu katastrofa),ili prljavstini celog sistema..Da bi se to sve uradilo kako treba,trebalo bi skinuti kompresor,zamenuti ulje,isprati kompletnu instalaciju,izduvati azotom,zatim izvakumirati i napuniti tacno po tablici...posto je to ogroman posao,ne znam da li se isplati raditi ali.....

Evo slike gde je isprana samo kapilara iz jednog uredjaja:
Prilog
IMG_20170314_221001.jpg
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao ledinci » 14 Mar 2017, 22:50

Ni tamo ni vamo... zao mi je da propadne ali na ivici je,vise mi je strah da sada i proradi pa posle da nece praviti probleme u tom slucaju bez razmisljanja bi je skartirao...
Pokusacu da nadjem kapilaru da zamjenim i da onda isprobam.
Razmisljao sam jos da pokusam da izbacim 4xventil da je ostavim samo hladjenje i da ubacim jedan susac, ne znam da li bi to sta doprinelo boljem stanju sistema i resenju problema.

Siguran sam da je klima i stojala i radila(bila ukljucivana) neko vreme bez freona samo ne znam tacno koliko dugo.

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao gordecka » 15 Mar 2017, 00:01

To na potisu kompresora nije sušač, nego Muffler - prigušivač !

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???  * REŠENO *

Post napisao ledinci » 29 Mar 2017, 20:17

Cekao sam da mi stigne vakuummetar,trenutno mi je previse novca za digitalni pa sam uzeo neki obicni pristupacniji 25e...
Vakumirao sam i vakumirao i vakumirao dok nisam dobio kvalitetan vakuum barem po instrumentu napunio klimu ukljucio i radila je bez ikakvih problema kao da nista od onih problema nije bilo i grije i hladi prebacivao par puta bez ikakvih problema,nije mnogo vremenski radila ali nekih sat bez problema u poredjenju sa onim prije sto je nakon 3-4min blokirala... jos cu je testirati pa javim zavrsni rezultat....
Sad nisam siguran sta je sa ulja u kompresoru ako je vec bilo vlage u sistemu da li ce ono uticati na dalji rad klime i na ulje i kompresor ili je mozda bila manja kolicina vlage pa nece znacajno uticati na kompresor i rad.
Hvala kolegama na pomoci ...

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Klima gorenje kgs34rvou privremeno zacepi???

Post napisao frigoservisbata » 29 Mar 2017, 22:15

Eto vidis..mora da se ulozi nesto para a ne samo da se uzimaju pare :)..Sve se to na kraju isplati,kao i sav taj trud sto si do sad ulozio...Sledeci put,kad imas slican problem resices za par sati...Znaci vakumiranje od pola sata itd..zaboravi,a ovo ti je znanje koje vredi...Nemam ni ja sve od alata,ali sam takodje mnoge alate napravio,konstruisao sam i unapredio sa njima posao..
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”