Ogled,rekuperator od kondenzatorske jedinice

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
vaca87
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 05 Okt 2015, 19:26
Location: Nis
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan
Lokacija: Nis , Srbija

Ogled,rekuperator od kondenzatorske jedinice

Post napisao vaca87 » 17 svi 2017, 15:25

Postovane kolege znam da je ova tema pokretana vise puta i svi su se slozili da je gubljenej vremena petljanje sa izradom rekuperatora. Imam kondenzatorsku jedinicu skunutu sa minusne komore,pa sam zeleo da se sam uverim kako stvari funkcionisu tu. Na svom autu samizvukao freon preko susaca i sabio u ga u risiver same jedinice,gde je skladisten u gasovitom stanju. Zanima me da li bih mogao odatle da ga vratim nazad u auto,100 % je bez vlage i vazduha,jedino moze da bude problem sto je jedinica sluzila za R12 instalaciju pa je u kompresoru mineralno ulje?
https://www.youtube.com/watch?v=7MyOL8VLvZk&t=248s
kondenzatorska.gif

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Ogled,rekuperator od kondenzatorske jedinice

Post napisao nike » 03 Jun 2017, 22:05

Naravno da je problem jer se mineralno i POE ulje ne smiju mješati i zato se i rekuperatori i rade u bezuljnoj izvedbi!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”