Vivax klima ACP-21ch60znlo/I ostecena turbina.

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
vaca87
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan

Vivax klima ACP-21ch60znlo/I ostecena turbina.

Post napisao vaca87 » 13 Apr 2018, 21:24

Sevisirao sam klimu pre 10 dana,rasklopljena ,oprana,namirisana,nije bilo potrebe za dopunjavanjem. Sklopio sam je I pustio u rad,turbina nigde nije kacila ali dam primetio da cele unutrasnja jedinica vibrira jer ne lezi na zid celom povrsinom svojih ledja vec samo pri vrhu jer je tiplovana u betonsku gredu... Danas me zove klijent I kaze da su ga deca zvala od kuce da mu kazu da je nesto puklo u klimi. Odem ja klinac 14god.mi objasni da je klima radila I odjedared nesto puklo. Otvorim je I vidim da su neka peraja polomljena na jednom sektoru turbine,svaki drugi treci. Zavrtim je ona nigde ne gaci,pustim da radi pri svim brzinama I nema problema. Osim sto cela jedinica I dalje vibrira, isparivac je neostecen. Kao da je neko nesto gurnuo unutra I ostetio turbinu.
Ima li neko iskustva sa reparacijom turbine? Posto nemogu da nadjem takvu.. duzina je 80cm plus osovinica 2cm precnik 12cm
Zadnja izmena: vaca87, dana 13 Apr 2018, 23:04, ukupno menjano 1 put.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Vivax klima ACP-21ch60znlo/I ostecena turbina.

Post napisao sim » 13 Apr 2018, 22:45

Turbina moze da se osteti kad neko nesto ugura u nju.
Ne moze sama da pukne.
Mislim da nije moguce rerarirati turbinu.
Morala bi da se izbalansira.
SIMkom

vaca87
bela tehnika
bela tehnika
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan

Re: Vivax klima ACP-21ch60znlo/I ostecena turbina.

Post napisao vaca87 » 13 Apr 2018, 23:03

Greskom sam ubacio temu ovde umesto kod klima. Izvinjavam se.
https://youtu.be/zylC018socg ko razume spanski...
Probao sam da sastavim,nelepio sam peraja. Sutra bih trebao na iskonstruisem balanserku.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”