GALANZ 12000BTU - gasi se kompresor

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
somi01
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 06 Jul 2022, 09:34
Location: BG
Specialty: computers

GALANZ 12000BTU - gasi se kompresor

Post napisao somi01 » 06 Jul 2022, 09:43

Pozdrav, imam pitanje za Vas. Pre neki dan sam premestio staru Galanz klimu(12000BTU) iz jedne kuće u drugu. Radila je normalno dan-dva... Kada je upalim, par minuta radi, a nakon toga kada se kompresor zagreje samo se isključi, dok ventilator i dalje nastavlja da radi... Mislio sam da je problem do kondenzatora, pa sam kupio novi (35µF) i ista priča. Proverio sam freon i sve je u redu. Šta onda može biti u pitanju? Hvala Vam unapred!

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: GALANZ 12000BTU - gasi se kompresor

Post napisao miodrag popovic » 06 Jul 2022, 11:24

Nadostaju ti merenja.Ima li napona na kompresoru kad se isključi?Ako ima neispravan je kompresor.Ako nema onda redom: instalacija,sonde,elektronika.
Mada postoji još jedna mogućnost.Postavljam podpitanje:ako je zapušena instalacija da li će se kompresor pregrijati i isključiti?
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: GALANZ 12000BTU - gasi se kompresor

Post napisao sim » 06 Jul 2022, 16:01

Presvijene cevi pri montazi mogu biti uzrok.
Previse ili premalo freona takodje.
Lad si vec stigao do ko dwnzatora, da li si proverio ili zamenio kondenzator ventilatora, i krajnje da nije mozda prljava?
SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”