LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Post napisao nikolaj » 29 Avg 2023, 21:25

Dobro veče momci, imam problem sa klimom iz naslova, zapravo to je klima od ortaka, on je tu klimu dobio sa neispravnim el. kondenzatorom kompresora, što je i sam rešio zamenom istog.
Sam je ugradio klimu, taj što mu je dao, mu je dao bez freona, pa me pitao da mu pomognem da je napunimo freonom R410a koji je kupio. Napunili smo klimu mereći količinu freona na digitalnu vagu onoliko koliko piše na nalepnici 1.060kg.
Međutim, klima zaista lepo hladi, dakle kompresor normalno krene, vent u spoljnoj i unutrašnjoj jedinici takođe, ali to sve traje najduže 10 minuta, posle čega se kompresor isključi, uz neobičan zvuk pre samog isključenja i zatrese se spoljna jedinica. Skratio je cevi za nešto više od 2m nego što su bile kad ju je doneo, tako da je ostalo oko 1.5m između unutrašnje i spoljašnje jedinice. Mislim da nije trebao skraćivati cevi uopšte, međutim on je već sve povezao ne rekavši mi odmah da je skratio cevi.
Može li biti uzrok takvog neobičnog rada klime zbog skraćenih cevi ili je ipak nešto drugo u pitanju, kad sam je postavio na manometar, pritisak je se stabilizovao na 8.5 bara, i nakon približno 10 minuta hlađenja pritisak počinje da raste iznad 10 bar (ode i preko 15 bar) i sve tako dok se ne isključi i kompresor bukvalno zalupa, obe cevi su bile blago hladne i kondezuju se, ali ne zamrzavaju.
Ima li spasa ili je kompresor pri kraju?

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Post napisao sim » 30 Avg 2023, 00:25

Meris napon i struju svo vreme testiranja.
Proveris da cevi nisu prelomljene, da li je vakumirana klima, kako je punjeno ventil boce na gore ili ja dole....?
Kondenzator ide dupli, sta je stavljeno i da li je lepo povezano, jel ventilator duva napred....?
SIMkom

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Post napisao nikolaj » 30 Avg 2023, 20:53

Napon i struju u toku rada kompresora nisam proveravao, cevi sigurno nisu prelomljene to sam proverio, nije vakumirana, kada smo je punili, bocu sam okrenuo na ventil, dakle freon je išao u tečnom stanju.
Ima dva kondenzatora, zamenjen je samo onaj za kompresor, za vent nije, inače ventilator startuje odmah čim kompresor startuje, duva napred od zida ka vani, vazduh koji izduvava je topao, iz unutrašnje jedinice vazduh je baš hladan, nije prijatno biti ispod nje, dakle sve radi normalno nekih 10 minuta, kompresor nakon toga počinje da menja zvuk, pritisak raste preko 10 bara i posle nepunih minut, zatrese se i isključi, bukvalno kao da se muči kompresor.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Post napisao sim » 01 Sep 2023, 23:25

Tada kada se to desava treba meriti sve parametre..
SIMkom

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG ES-H1264DA0 klima hladi neobično kratko

Post napisao nikolaj » 03 Sep 2023, 17:11

Ja od mernog instrumenta za nizmeničnu struju imam samo do 20A, mislim da bi trebalo da izdrži polaznu struju, radna struja je verovatno nominalna oko 5A (+/- 5%),mogu da merim sa tim mojim do 20A?
Freon sam punio koliko piše na nalepnici 1.060kg, u servisnom uputstvu sam našao da treba 940g, tako da ne razumem tu razliku koja je bezmalo 120g, jedno piše u servisnom uputstvu, a drugo na nalepnici klime.
Nisam stigao ovih dana da odem do njega, previše obaveza, verovatno ću sutra otići, pa ću meriti struju od starta, pa svek dok se ne isključi, i proveriti ima li fluktuacije struje, hvala sim.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”